Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, majten8 napisał(a):

Dostanę gdzieś tutaj zdjęcie jak hamulce przód 320 i tył 300 siedzą w ori biedronkach audi? 7Jx16, et43. Mam w planach taki upgrade robić razem z tjuningami mocowymi, ale pomimo tysiąca wpisów że wjedzie w 16stki, to chcę to zobaczyć na zdjęciu, żeby potem nie było skrobania się po głowie.

I jest tutaj ktoś od kogo bym dorwał komplety 320 i 300? Bez tarcz i klocków, te będą wlatywały rotingery rt/mikody gt i quaro silver ceramic

Przód 320 na tyle mam 288

20151123_195156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

16 godzin temu, majten8 napisał(a):

Dostanę gdzieś tutaj zdjęcie jak hamulce przód 320 i tył 300 siedzą w ori biedronkach audi? 7Jx16, et43. Mam w planach taki upgrade robić razem z tjuningami mocowymi, ale pomimo tysiąca wpisów że wjedzie w 16stki, to chcę to zobaczyć na zdjęciu, żeby potem nie było skrobania się po głowie.

I jest tutaj ktoś od kogo bym dorwał komplety 320 i 300? Bez tarcz i klocków, te będą wlatywały rotingery rt/mikody gt i quaro silver ceramic

Wchodzi nawet stalowa 16tka na dystansie.

20240405_150219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg2505 napisał(a):

Przód 320 na tyle mam 288

20151123_195156.jpg

Dałbyś zdjęcie bardziej na prosto? W sensie ile jest miejsca między zaciskiem a felgą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majten8 napisał(a):

Dałbyś zdjęcie bardziej na prosto? W sensie ile jest miejsca między zaciskiem a felgą 

Nie mam innych zdjęć na tych felgach ,ale na tym foto widać na dole zacisku ok 1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał(a):

Nie mam innych zdjęć na tych felgach ,ale na tym foto widać na dole zacisku ok 1cm

Z ciężarkami nie ma problemu jak są zamontowane w tych "kanałach"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majten8 napisał(a):

Z ciężarkami nie ma problemu jak są zamontowane w tych "kanałach"?

 

Jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie pewnie gdzieś już jest odpowiedź na moje pytanie ale 637 stron przeglądać to trochę przegięcie. Seryjne S4 b7 345mm,/300mm jest sens zmieniać na coś innego? 

Felga 18x8 Et43, samochód nie będzie używany wyczynowo. Może jakiś 4/6 tłok na przód? 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, monthrey12 napisał(a):

Cześć, Panowie pewnie gdzieś już jest odpowiedź na moje pytanie ale 637 stron przeglądać to trochę przegięcie. Seryjne S4 b7 345mm,/300mm jest sens zmieniać na coś innego? 

Felga 18x8 Et43, samochód nie będzie używany wyczynowo. Może jakiś 4/6 tłok na przód? 😁 

Przód Porsche Macan czterotłok pod ten sam wymiar tarczy, a tył to już tylko 324mm więc bez sensu jeśli masz 300mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, afroo. napisał(a):

Przód Porsche Macan czterotłok pod ten sam wymiar tarczy, a tył to już tylko 324mm więc bez sensu jeśli masz 300mm.

Q5 też miało 4tłok pod 320 i 345.

 

Z tyłu możesz zmienić jarzmo od RS4 lub S4 B8 i Twój zacisk pasuje na tarczę 324. Potrzebujesz czegoś mocniejszego czy wyłącznie wyglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, afroo. napisał(a):

Przód Porsche Macan czterotłok pod ten sam wymiar tarczy

Masz jakieś numery oem jak tego konkretnie szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, george napisał(a):

Q5 też miało 4tłok pod 320 i 345.

 

Z tyłu możesz zmienić jarzmo od RS4 lub S4 B8 i Twój zacisk pasuje na tarczę 324. Potrzebujesz czegoś mocniejszego czy wyłącznie wyglądu?

Troszkę mocniejszego. Przede wszystkim ma hamować. Ten 4łok brzmi rozsądnie, tył do zastanowienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, george napisał(a):

Q5 też miało 4tłok pod 320 i 345.

 

Z tyłu możesz zmienić jarzmo od RS4 lub S4 B8 i Twój zacisk pasuje na tarczę 324. Potrzebujesz czegoś mocniejszego czy wyłącznie wyglądu?

I  co mu kit wciskasz? jarzma od B8 mają inny rozstaw śrub. Pod 324mm jarzmo ma być od RS6 C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2024 o 09:22, monthrey12 napisał(a):

Cześć, Panowie pewnie gdzieś już jest odpowiedź na moje pytanie ale 637 stron przeglądać to trochę przegięcie. Seryjne S4 b7 345mm,/300mm jest sens zmieniać na coś innego? 

Felga 18x8 Et43, samochód nie będzie używany wyczynowo. Może jakiś 4/6 tłok na przód? 😁 

Co do 4 tłoka na przód, to 320mm od Q5 podejdzie, pisz do DZB, znają temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, majten8 napisał(a):

Co do 4 tłoka na przód, to 320mm od Q5 podejdzie, pisz do DZB, znają temat

Ale jak podejdzie? Zacisk z q5 320 będzie pasował do tarczy 345, która mam aktualnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wandej napisał(a):

I  co mu kit wciskasz? jarzma od B8 mają inny rozstaw śrub. Pod 324mm jarzmo ma być od RS6 C5

Cześć, masz może numer takiego jarzma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2024 o 13:57, Wandej napisał(a):

I  co mu kit wciskasz? jarzma od B8 mają inny rozstaw śrub. Pod 324mm jarzmo ma być od RS6 C5

Racja, myślałem o A6 C6, a napisałem o B8. Z B8 tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2024 o 20:36, george napisał(a):

Racja, myślałem o A6 C6, a napisałem o B8. Z B8 tarcza.

Dobra to może masz numer takiego jarzma, które pasuje do zacisku s4 na tył i numer tarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, monthrey12 napisał(a):

Dobra to może masz numer takiego jarzma, które pasuje do zacisku s4 na tył i numer tarczy? 

@Wandej lub @Dev ogarną Ci takie sety, tak samo z przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam aktualnie z przodu hebel 320mm ale zrobiło się ciasno na aktualnych felgach i musiałem założyć dystans 5mm z którego chciałbym jednak zrezygnować a koło musi zostać. Czy jest jakaś ciekawa alternatywa pod tą średnice ewentualnie mały upgrade w rozsądnych pieniądzach który zrobi te 5mm luzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, orionek65 napisał(a):

Czy jest jakaś ciekawa alternatywa pod tą średnice ewentualnie mały upgrade w rozsądnych pieniądzach który zrobi te 5mm luzu?

Frezowanie zacisków:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...