Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podejdzie, tylko bedziesz musial skrocic pret gwintowany na ta nakretke z kulka pod pedal hamulca bo jest przy dluga i jak zmontujesz wszystko na gotowo pedal hamulca bedzie 10-15 cm wystawal wzgledem pedalu sprzegla

mam u siebie pompe i serwo z polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdzie, tylko bedziesz musial skrocic pret gwintowany na ta nakretke z kulka pod pedal hamulca bo jest przy dluga i jak zmontujesz wszystko na gotowo pedal hamulca bedzie 10-15 cm wystawal wzgledem pedalu sprzegla

mam u siebie pompe i serwo z polifta

a s4 przed liftem ? nie trzeba przerabiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320/288 trafiały seryjnie do B7 z silnikami benz. 2.0T i 3.2FSI oraz do diesli V6 2.7 i 3.0TDI

Zmierz grubość przedniej tarczy i będziesz wiedział czy masz 320-tki, muszą mieć 30mm (-2mm dop. zużycia) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zerknąć na to jak wygląda przedni zacisk. Jest sporo tutaj fotek zacisku 320mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można stwierdzić czy w 2.0tdi 143 km są tarcze 320 czy musze mierzyć?

mało prawdopodobne aby byly 312-tki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo nie mogę znaleźć sprężyn klocków do 320 :/. Chcą VIN odemnie a ja im mówię, że do 320 a oni dalej swoje.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny (druty) czy blachy ?

Mam jedno i drugie

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś do sprzedania jarzma pod 320 przód oraz tył chyba 250 albo 255 bo z tego co się orientuje to wystarczy jarzma wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś do sprzedania jarzma pod 320 przód oraz tył chyba 250 albo 255 bo z tego co się orientuje to wystarczy jarzma wymienić

Pod 320 są całkiem inne zaciski, wiedział bys gdybyś choc kilka stron tematu przerzucił, jarzma z przodu możesz wymienić miedzy 288/312 i 321/345 to tyle co da się jarzmami uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo nie mogę znaleźć sprężyn klocków do 320 :/. Chcą VIN odemnie a ja im mówię, że do 320 a oni dalej swoje.

Leniom śmierdzącym w tym serwisie nie chciało się szukać, a to praktycznie samo wyskakuje :facepalm:

4F0615269 - sprężyna z małą blaszką bez logo S4 75zł/szt.

8E0615269 - sprężyna z dużą blaszką z nadrukiem S4 220zł/szt.

:hi:

A ma ktoś do sprzedania jarzma pod 320 przód oraz tył chyba 250 albo 255 bo z tego co się orientuje to wystarczy jarzma wymienić

Mam cały komplet do sprzedania 312/255, więc jak coś z niego potrzebujesz to pisz na PW :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Niebawem zakupię a4 b6 1.8t i na pierwszy rzut chcę zrobic swap hebli...opłaca sie to kupić?

http://allegro.pl/tarcze-hamulce-zaciski-przod-audi-s4-8e0-345mm-4-2-i4794033179.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~700zł kosztują nowe tarcze+klocki (podstawowe Zimmermanny i Ferodo) do tego zestawu a osłony w ASO stoją po 110zł/szt (trudno dorwać same używki), więc jak elementy cierne są faktycznie w co najmniej dobrym stanie to jest to bardzo dobra cena.

Dokupisz nowe gumki (~50zł), wypiaskujesz + pomalujesz proszkowo (~70-100zł) i hamulce będą jak nowe :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie tarcze co najwyżej na siłowni jeszcze posłużą :facepalm:

Klocki + tarcze na tył kosztują ~450zł , jarzma 150zł/szt (nowe), największy problem jest z zaciskami, bo nikt tych od S4 praktycznie nie sprzedaje osobno. Pasują na szczęście te od Transportera T5, ale mają mniejszy o 2mm tłoczek (41mm) i trzeba pokombinować z mocowaniem linek ręcznego i przewodami hamulcowymi.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha w takim razie wezme te z pierwszego linku na sam przód, a na tył będę szukał. Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...