Opublikowano 4 Kwietnia 201016 l Ciekawosc to pierwszy stopien wiesz gdzie TRW GDB1547 do cayenne 3,2 V6 i touaregow niby pod arcze 330mm a u mnie 345 ale pasuje ok. http://www.motoneo.pl/t/z1/LUCGDB1547
Opublikowano 4 Kwietnia 201016 l czyli dobrze sie domyslałem mam takie Ferodo FDB1625 do oddania tutaj masz opis co do czego: http://www.fmecat.eu/section/Butt08/PartDetailNew.asp?action=1&lang_Code=019&Var_12=FDB1625&Var_11=1&DlNrIn=62&Var_99=Car&TsVer=1270411205331&NG=1
Opublikowano 4 Kwietnia 201016 l kurcze nie wklejajcie takich zdjęć bo zaraz tutaj nie wytrzymam przed tym monitorem Przydałyby się takie hample ale za drogie dla mnie są. Siemian widze że jestes uparty :> :> :> długo ciągnąłeś na 245 ale poszedłeś po rozum do głowy i dopiero teraz poszedłeś w 345/288 :good: :good: ale szukaj 300mm i wrzuć w końcu FDSP na przód :> :> :> :> :> bo te klocki Ate które masz na przodzie zalatują trochę tandetą :wink4: jak chcesz sprzedam Ci po kosztach te klocki na przód :> :> :> Z wymianą tyłu czekałem aż skończą mi się tarcze bo niecałe półtora roku temu kupowałem nowe i szkoda było wyrzucić. Narazie dorwałem 288, jak znajde 300 w dobrej cenie to pewnie zmienie, choć ostatnio kruchutko z kasą. A powiedz mi te klocki FDSP podejdą do tarcz ATE (chodzi o to czy nie będa za twarde/za miękkie) Bo tarcze mam jeszcze całkiem całkiem (z pół roku pewnie jeszcze przejeżdzą), ale klocki, jak znam życie, za jakiś miesiąc powinny się skończyć... Rzeczywiście uważasz że będzie taka róznica w hamowaniu? Pozdrawiam
Opublikowano 5 Kwietnia 201016 l Nosb powiem Ci, że ten hamulec już robi wrażenie... :slina: teraz dało Ci do myslenia co? :polew: tylko że koszta ponad dwa razy większe :confused4:[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 10:17_________________________________________________Siemian jak bedziesz jeszcze tylko pół roku jezdził na tych tarczach to nie warto wrzucać nowych klocków FDSP klocki to pierwsza klasa, nie ma mozliwości aby "zaorały" Ci tarcze :good: :good: ja jeżdze na nich juz kilka dobrych lat, tylko pozytywne odczucia :good: :good: jedyny raz dałem sie skusić diabłu i kupiłem EBC RedStuff na perforowane Zimmermanny do dzisiaj pluje sobie w twarz że to zrobiłem, tarcze nie wytrzymały 24tkm, :sick3: :sick3: po tym przebiegu były zajezdzone jak pięty Jezusa :thumbdown: będzie bardzo dobrze jak zapodasz Otto Zimmermanny i klocek Ferodo DS Performance :good: podczas "normalnej" jazdy nie odczujesz żadnej róznicy prawdziwa zabawa zaczyna sie jak bedziesz miał ostre awaryjne hamowanie :shocked: z tego co czytam to lubisz mocno "stopować" auto więc taki komplecik w pełni Cię zadowoli Nosb zapodał bardzo ciekawy zestaw z purchawki, ale tam klocek idzie na normalnej mieszance, co prawda róznica jest w powierzchni trącej klocka, jest wieksza i nie ma co tutaj dyskutowac odnośnie skuteczności tych hamulców Ty przy montażu FDSP nie bedziesz miał sie czego wstydzić :>
Opublikowano 5 Kwietnia 201016 l Nosb powiem Ci, że ten hamulec już robi wrażenie... :slina: teraz dało Ci do myslenia co? :polew: tylko że koszta ponad dwa razy większe :confused4:[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 10:17_________________________________________________Siemian jak bedziesz jeszcze tylko pół roku jezdził na tych tarczach to nie warto wrzucać nowych klocków FDSP klocki to pierwsza klasa, nie ma mozliwości aby "zaorały" Ci tarcze :good: :good: ja jeżdze na nich juz kilka dobrych lat, tylko pozytywne odczucia :good: :good: jedyny raz dałem sie skusić diabłu i kupiłem EBC RedStuff na perforowane Zimmermanny do dzisiaj pluje sobie w twarz że to zrobiłem, tarcze nie wytrzymały 24tkm, :sick3: :sick3: po tym przebiegu były zajezdzone jak pięty Jezusa :thumbdown: będzie bardzo dobrze jak zapodasz Otto Zimmermanny i klocek Ferodo DS Performance :good: podczas "normalnej" jazdy nie odczujesz żadnej róznicy podczas jazdy prawdziwa zabawa zaczyna sie jak bedziesz miał ostre awaryjne hamowanie :shocked: z tego co czytam to lubisz mocno "stopować" auto więc taki komplecik w pełni Cię zadowoli Nosb zapodał bardzo ciekawy zestaw z purchawki, ale tam klocek idzie na normalnej mieszance, co prawda róznica jest w powierzchni trącej klocka, jest wieksza i nie ma co tutaj dyskutowac odnośnie skuteczności tych hamulców Ty przy montażu FDSP nie bedziesz miał sie czego wstydzić :> tylko wiesz ja tarcze wymieniam co rok-półtora więc one są dopiero w jakiś 50% zurzyte. Trzecie klocki mi się powoli kończą. W końcu zakładałem nowe tarcze jakoś pół roku temu...
Opublikowano 5 Kwietnia 201016 l sluchajcie a co to za jarzmo? do jakich hamulcow? http://autolech.com.pl/index.php?p527,jarzmo-zacisku-hamulcowego-audi-bda433 To jarzmo jest od 245 tył, BDA559 jest od 255 z tyłu.
Opublikowano 5 Kwietnia 201016 l no nie wiem. Wróce do tematu jak skończą mi się klocki z przodu... Może się skusze i spróbuje...
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l powiem tak. Odebralem autko. Przejechałem się na obwodnice Bielska i musze powiedzieć że jest DUŻA róznica w hamowaniu. Nie chciałem męczyć nowych tarcz i klocków, ale pare razy sobie "nacisnąłem". Czuć że auto hamuje 4 kołami. Efekt "płynięcia" występuje dużo później. Wcześniej było tak że w pewnym momencie koła traciły przyczepność i auto zaczynało płynąć (za duży nacisk na przód). Aż boje się co będzie jak założe letnie kulasy...
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l a Ty chciałes do końca zycia jezdzic na 245mm tarczach :polew: szukaj 300mm, poczujesz wówczas podczas hamowania jak auto sie "rozciąga" :polew:
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l hehe, od początku byłem zdania że na tarczach 245 będe jezdził do koća życia... ale ich życia :decayed:
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l cieszę sie ze zrozumiałes jak trudną prace wykonuja tylne hamulce i z jaką zwiększona sktecznościa wiąze sie całośc
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l ale ja nigdy w to niewątpiłem. Poprostu zawsze pojawiały się jakieś ważniejsze wydatki. Jak zakładałem 345 to potem przez 2 miesiące szukałem 300 na tył. Nie znalazłem wieć sprawe odpuściłem.
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l cięzko jest znaleźć 288 czy 300, szukam szukam i nic. jakby ktos cos slyszal , chetnie sie nimi zainteresuje. 321mm juz na przodzie siedza i juz czuc roznice przy ostrym heblu, musze zrobic test z seria kolegi
Opublikowano 6 Kwietnia 201016 l Ja na tyl pcham 300 Front sobie przymierzylem i malo roboty w sumie je zalozyc A 300 zdobyc moze i problem jak sie chce na latwizne isc Ja kupuje nowe tarcze + zaciski z pasiaka 4motion z tylu pod wentyl , adapter do mocowania i heja Ile takie sensowne tarcze na tyl kosztuja ?
Opublikowano 7 Kwietnia 201016 l bedziesz mial problem ze znalezieniem vent256mm na tyl szukaj w katalogu TRW, numer moge podac Ci wieczorem, no chyba ze poszukasz na tym forum, wiem bo bylo juz
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto