Opublikowano 8 Kwietnia 200818 l Kompendium wiedzy o hamulcach w A4 B6/7 Wymiary tarcz i oznaczenie z wlepy (jeśli nie wiesz jaki zestaw jest seryjnie w Twoim aucie)Przód:280x22 – oznaczenie 1LZ288x25 – oznaczenie 1LB, 1LE312x25 – oznaczenie 1LT, 1LF320x30 – oznaczenie 1LA, 1LC345x30 – oznaczenie (S4) 1LJ365x34 – oznaczenie (RS4) 1LP380x38 – oznaczenie (RS4 ceramika) 1LUTył:245x10 – oznaczenie 1KD255x12 – oznaczenie 1KP288x12 – oznaczenie 1KW300x22 – oznaczenie (S4) 1KE324x22 – oznaczenie (RS4)Swap przód:288 > 312 – Potrzeba: Jarzmo i tarcza288/312 > 320 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo i tarczaX > 345 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo, tarcza i osłony (8E0615311C/8E0615312C)*Zacisk z S4 ma nieco inną budowę niż z 1LA, 1LC. Źle dobrany klocek może się blokować w zacisku*X oznacza jakikolwiek zestawSwap tył:X > 255 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo i tarczaX > 288 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo, tarcza i osłony (Dla quattro – 8E0615611Q/8E0615612Q; dla FWD – 8E0615611P/8E0615612P)X > 300 – Potrzeba: Zaciski, jarzmo, tarcze i osłony (Idealnie pasują osłony z 1KW, w przypadku osłon z S4 trzeba wiercić nowe otwory montażowe)*W B6 występuje problem z zbyt krótką linką hamulca ręcznego, trzeba szukać z S4. W B7 wystarczy odpiąć linkę z jednego mocowania na tylnym wahaczu.Przydatne numery oem:Przednie osłony z S4 - 8E0615311C / 8E0615312CTylne osłony z S4 - 4F0615611 / 4F0615612Tylne osłony 1KW (288x12) Dla quattro – 8E0615611Q / 8E0615612Q; dla FWD – 8E0615611P / 8E0615612PLinka ręcznego S4 - 8E0609721BA Felgi:Zestaw 320/288 - w zasadzie pasuje każda felga aluminiowa 16”, ze stalówkami już gorzej.Zestaw 345/300 - minimalny rozmiar to 17”Zestaw 365/324 - minimalny rozmiar to 18” i też nie każda felgaPrzydatne linki:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153785-oznaczenia-zestawow-hamulcowych-do-naszych-aut/?p=2279159#entry2279159http://a4-klub.pl/index.php?/topic/304756-jakie-mam-tarcze-i-zaciski-hamulcowe/#entry4327576http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=717357Zdjęcia:P312P320P345T245T288T300T288 vs T300 Jak rozróżnić zacisk S4 345 od zacisku 320 Zacisk 345 ma z tyłu numery 981 i 982, na jarzmie 663 Od góry ma pełny otwór Zacisk 320 ma z tyłu numery 973 i 974, na jarzmie 716 Od góry otwór jest dzielony Często zadawane pytania: - Czy hamulce z A6 C6 pasują do A4 B6/7? - Pasują tylko przednie zaciski. Tarcze, osłony, tylne hamulce nie pasują. - Czy przewody hamulcowe należy wymienić, są inne przy swapie na większy hamulec? - w zasadzie nie trzeba wymieniać, ale warto założyć nowe, bo znając życie nikt ich od nowości nie wymieniał. Temat w ciągłym rozwoju... Kopiowanie, cytowanie, przerabianie / edycja tekstu i dalsza dystrybucja w celach komercyjnych jest zabronione !Wykorzystywanie go na innym forum będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l juz co nieco moge napisac...zdecydowany improvement przy normalnej "dziadkowej" jeździe tego nie zobaczycie ale jak trzeba ostro zheblować np ze 150>50 to widać gdzie tkwi diabeł. Ponadto teraz wreszcie istnieje cos takiego jak lekkie hamowanie. OGÓLNIE: hample przestały być GUMOWATE :th:
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l uuu huuu huuu.. bajera panie.. roznica musi byc.. widze kolejna konkretna osobe w szeregach forum klubu i jego konkretna robote!!! respect.. pozdrawiam i zycze ostrego hamowania
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l dzieki - ciągle w głowie tworzą się nowe koncepcje :th: generalnie chodzi o to, aby mozliwie jak najrozsądniejszym kosztem zamodzić coś funkcjonalnego i ładnego jednocześnie
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l dokladnie.. czasami trzeba tak niewiele.. a pozniej w efekcie procentuje to kilkukrotnie;)
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l Z przebiegu zacisku domyślam się że zakupy zrobiłeś na ebay.co.uk 15" (zimówki) już chyba nie wejdą na taką tarcze ?
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l o 15" mozna zapomniec na dobre ale 16" wchodza bez wiekszego bulu zaciski kupiłem w PL ale z rozbiórki samochodu przywiezionego z USA > konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże).
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże). Tak, edycja DTM.
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże). Tak, edycja DTM. Z moich informacji wynika, iz wersja 2.0 T dysponuje moca 200 HP a DTM 220 HP ale mogę sie mylić...
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l Dla pełnego efektu można zamontować jeszcze ori nakładki na zaciski: https://sslrelay.com/s74326199.oneandoneshop.co.uk/sess/utn;jsessionid=1547fe1122328e9/shopdata/0010_Audi/0120_S4+2003+=3E+2005/0010_Exterior/0005_S4+Caliper+badges/product_details.shopscript?article=0010_2003%2Bonwards%2BS4%2Bcaliper%2Bbadges%2B%3D28S4Caliperbadges%3D29
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l hmmmm...sorry ale wszystkie napisy na furach TDI typu S4 lub RS4 to nie dla mnie
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l Faktycznie nie mozna robić z auta czegoś czym nie jest... Ja proponuje fajne naklejki AUDI i czerwony kolor lub ten czarny ktory posiadasz na swoim zestawie. Delikatna naklejeczka AUDI wygląda fajnie :th:
Opublikowano 10 Kwietnia 200818 l to co proponujesz na foto jest do przyjecia chociaz zamiast naklejki wolalbym miec takie delikatne ringi złobione/frezowane :th: co do samych naklejek to na allegro juz dawno nie widzialem a pamietam ze kiedys byly...
Opublikowano 11 Kwietnia 200818 l wtedy to ma sens - tylko jak sprowadzic takie nakladki?..konta ebay niemam[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2008, 09:11 _________________________________________________ konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże). Tak, edycja DTM. Z moich informacji wynika, iz wersja 2.0 T dysponuje moca 200 HP a DTM 220 HP ale mogę sie mylić... chyba jednak jest wersja 225KM: http://www.giamias.com/content/view/17/1/ pewnie jakis limited edition
Opublikowano 11 Kwietnia 200818 l te co sa na foto czyli ori 16" wchodza na styk bez dystansów No to przepraszam za dezinformacje I gratuluję roboty. Byłem przekonany, że te zasiski są dwu-tłoczkowe :gwizdanie: Jak włożę u siebie zacisk S4 B5 to też przymierzę 16" :th:
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto