Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kompendium wiedzy o hamulcach w A4 B6/7


Wymiary tarcz i oznaczenie z wlepy (jeśli nie wiesz jaki zestaw jest seryjnie w Twoim aucie)
Przód:
280x22 – oznaczenie 1LZ
288x25 – oznaczenie 1LB, 1LE
312x25 – oznaczenie 1LT, 1LF
320x30 – oznaczenie 1LA, 1LC
345x30 – oznaczenie (S4) 1LJ
365x34 – oznaczenie (RS4) 1LP
380x38 – oznaczenie (RS4 ceramika) 1LU

Tył:
245x10 – oznaczenie 1KD
255x12 – oznaczenie 1KP
288x12 – oznaczenie 1KW
300x22 – oznaczenie (S4) 1KE
324x22 – oznaczenie (RS4)

Swap przód:
288 > 312 – Potrzeba: Jarzmo i tarcza
288/312 > 320 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo i tarcza
X > 345 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo, tarcza i osłony (8E0615311C/8E0615312C)

*Zacisk z S4 ma nieco inną budowę niż z 1LA, 1LC. Źle dobrany klocek może się blokować w zacisku
*X oznacza jakikolwiek zestaw

Swap tył:
X > 255 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo i tarcza
X > 288 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo, tarcza i osłony (Dla quattro – 8E0615611Q/8E0615612Q; dla FWD – 8E0615611P/8E0615612P)
X > 300 – Potrzeba: Zaciski, jarzmo, tarcze i osłony (Idealnie pasują osłony z 1KW, w przypadku osłon z S4 trzeba wiercić nowe otwory montażowe)

*W B6 występuje problem z zbyt krótką linką hamulca ręcznego, trzeba szukać z S4. W B7 wystarczy odpiąć linkę z jednego mocowania na tylnym wahaczu.

Przydatne numery oem:
Przednie osłony z S4 - 8E0615311C / 8E0615312C
Tylne osłony z S4 - 4F0615611 / 4F0615612
Tylne osłony 1KW (288x12) Dla quattro – 8E0615611Q / 8E0615612Q; dla FWD – 8E0615611P / 8E0615612P
Linka ręcznego S4 - 8E0609721BA

Felgi:
Zestaw 320/288 - w zasadzie pasuje każda felga aluminiowa 16”, ze stalówkami już gorzej.
Zestaw 345/300 - minimalny rozmiar to 17”
Zestaw 365/324 - minimalny rozmiar to 18” i też nie każda felga

Przydatne linki:


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153785-oznaczenia-zestawow-hamulcowych-do-naszych-aut/?p=2279159#entry2279159

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/304756-jakie-mam-tarcze-i-zaciski-hamulcowe/#entry4327576

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=717357


Zdjęcia:
P312
2ys5lori.jpg
P320
84axzfo9.jpg
P345
jv3my86e.jpg
T245
fm93oryu.jpg
T288
bqtamohq.jpg
T300
ereyz2ac.jpg
T288 vs T300
ro3sx9l9.jpg

Jak rozróżnić zacisk S4 345 od zacisku 320

Zacisk 345 ma z tyłu numery 981 i 982, na jarzmie 663

Od góry ma pełny otwór

PKKwOE7.jpg

 

Zacisk 320 ma z tyłu numery 973 i 974, na jarzmie 716

Od góry otwór jest dzielony

j7G0RHK.jpg

 

Często zadawane pytania:

- Czy hamulce z A6 C6 pasują do A4 B6/7?

- Pasują tylko przednie zaciski. Tarcze, osłony, tylne hamulce nie pasują.

- Czy przewody hamulcowe należy wymienić, są inne przy swapie na większy hamulec?

- w zasadzie nie trzeba wymieniać, ale warto założyć nowe, bo znając życie nikt ich od nowości nie wymieniał.


Temat w ciągłym rozwoju...

Kopiowanie, cytowanie, przerabianie / edycja tekstu i dalsza dystrybucja w celach komercyjnych jest zabronione !
Wykorzystywanie go na innym forum będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

ciekaw jestem jak teraz się będzie hamowało :slina:

Opublikowano

guardian założone już ? jak wrażenia ? :naughty:

Opublikowano

juz co nieco moge napisac...zdecydowany improvement

przy normalnej "dziadkowej" jeździe tego nie zobaczycie ale jak trzeba ostro zheblować np ze 150>50 to widać gdzie tkwi diabeł. Ponadto teraz wreszcie istnieje cos takiego jak lekkie hamowanie.

OGÓLNIE: hample przestały być GUMOWATE :th:

Opublikowano

uuu huuu huuu.. bajera panie.. roznica musi byc.. widze kolejna konkretna osobe w szeregach forum klubu i jego konkretna robote!!! respect.. pozdrawiam i zycze ostrego hamowania :kox:

Opublikowano

dzieki - ciągle w głowie tworzą się nowe koncepcje :th:

generalnie chodzi o to, aby mozliwie jak najrozsądniejszym kosztem zamodzić coś funkcjonalnego i ładnego jednocześnie

Opublikowano

dokladnie.. czasami trzeba tak niewiele.. a pozniej w efekcie procentuje to kilkukrotnie;)

Opublikowano

Z przebiegu zacisku domyślam się że zakupy zrobiłeś na ebay.co.uk :)

15" (zimówki) już chyba nie wejdą na taką tarcze ?

Opublikowano

o 15" mozna zapomniec na dobre ale 16" wchodza bez wiekszego bulu

zaciski kupiłem w PL ale z rozbiórki samochodu przywiezionego z USA > konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże).

Opublikowano

konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże).

Tak, edycja DTM.

Opublikowano

konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże).

Tak, edycja DTM.

Z moich informacji wynika, iz wersja 2.0 T dysponuje moca 200 HP a DTM 220 HP ale mogę sie mylić... :mysli:

Opublikowano

hmmmm...sorry ale wszystkie napisy na furach TDI typu S4 lub RS4 to nie dla mnie :wallbash:

Opublikowano

guardian te 16 wchodzą z dystansami czy bez ??

Opublikowano

te co sa na foto czyli ori 16" wchodza na styk bez dystansów

Opublikowano

Faktycznie nie mozna robić z auta czegoś czym nie jest...

Ja proponuje fajne naklejki AUDI i czerwony kolor lub ten czarny ktory posiadasz na swoim zestawie.

Delikatna naklejeczka AUDI wygląda fajnie :th:

img1067eb6.jpg

img0398wk7.jpg

Opublikowano

to co proponujesz na foto jest do przyjecia chociaz zamiast naklejki wolalbym miec takie delikatne ringi złobione/frezowane :th:

co do samych naklejek to na allegro juz dawno nie widzialem a pamietam ze kiedys byly...

Opublikowano

no chyba zeby pomalowac nakladki ori na kolorek i zakryc napis S4

1s4caliperbdg_450x100.jpg

Opublikowano

wtedy to ma sens - tylko jak sprowadzic takie nakladki?..konta ebay niemam[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2008, 09:11 _________________________________________________

konkretnie A4 2.0TFSI 225KM (najmocniejsza wersja bodajże).

Tak, edycja DTM.

Z moich informacji wynika, iz wersja 2.0 T dysponuje moca 200 HP a DTM 220 HP ale mogę sie mylić... :mysli:

chyba jednak jest wersja 225KM:

http://www.giamias.com/content/view/17/1/

pewnie jakis limited edition

Opublikowano

te co sa na foto czyli ori 16" wchodza na styk bez dystansów

No to przepraszam za dezinformacje :embarrassed:

I gratuluję roboty.

Byłem przekonany, że te zasiski są dwu-tłoczkowe :gwizdanie:

Jak włożę u siebie zacisk S4 B5 to też przymierzę 16" :th:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.