Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

chcialbym wlasnie sie dowiedziec czemu uwazasz ze zapewnia slaba sile hamowania bo jest to dla mnie interesujace

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Lepsze OZ gładkie czy perforowane do fds i zacisku s4?

Ja do nie sportowej jazdy jestem zwolennikiem gładkich tarcz. Perforacja w codziennej jeździe dużo nie pomoże poza tym że będziesz musiał je co jakiś czas czyścić żeby nie zrobiły się mikropęknięcia i będą głośniejsze. Ze swojego doświadczenia wiem że z perforowanymi tarczami miałem zawsze kłopot, byłby dużo delikatniejsze. Także moim zdaniem gładkie, ale jest to moje zdanie.

Zresztą FDSy bardzo fajnie współgrają z gładkimi Zimermanami.

chcialbym wlasnie sie dowiedziec czemu uwazasz ze zapewnia slaba sile hamowania bo jest to dla mnie interesujace

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

jezdziłeś na takich zaciskach?

ja jezdzilem zarówno w audi jak i bmw i w obu przypadkach te hamulce jakoś specjalnie nie hamowały, żeby nie powiedzieć że słabo.

Kiedyś zresztą natknąłem się w internecie na tabele porównawczą skuteczność poszczególnych zestawów hamulcowych i ten 4 tłok dla tarczy 350mm generował mniejszą siłe od seryjnych zacisków S4 pod tarcze 345mm.

Edytowane przez siemian

Opublikowano

tak jezdze obecnie na 4tloku i nie mam z nim problemow

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

może nie masz porównania :) jezdziłeś porównywalnym autem na zestawie z S4? :)

Edytowane przez siemian

Opublikowano

nie porownywalem bo mam to na tarczy 320mm wiec nawet gowniany hebel na sporo wiekszej tarczy moze miec przewage, ale roznica miedzy zwyklym heblem na tej samej tarczy a tym co mam ja jest spora

pamietaj ze wielkosci tloczkow sa przerozne, roznica miedzy zaciskami np. z porsche boxstera a takimi jakie sa np w touaregu to jest przepasc - a obydwa zaciski z tych aut to 4 tłok

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

a to wiadomo że tak. Tak samo powierzchnia klocka będzie robiła różnice

Opublikowano

Siemian co Cie taki wkurw złapał na te hamulce? :decayed:

Opublikowano

Wyośla każdemu jak może ;) ,w końcu to o hebelkach/naszym bezpieczeństwie mowa :D ...

Dev również zawsze doradza na podstawie nabytego doświadczenia w jednym tylko celu...

by pomóc ;)

Opublikowano

Ufffff, już mi serce do gardła z przejęcia skoczyło, że jest inny niż ten, jakże szlachetny, powód :P Przez myśl mi nawet przeszło, że kroi się tu jakaś afera hamulcowa :decayed:

A to nie jest tak, że im więcej tłoczków (im większa sumaryczna powierzchnia na które naciska płyn) to i pompka je wypychająca musi być mocniejsza by dopchnąć klocki z odpowiednią siłą do tarczy? :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Dev, mogę Ci podwieźć zaciski tył z a4 b5 do regeneracji, coś słabo hamują i ręcznego na jedno koło nie ma

jak tak, to daj adres może być na PW

Opublikowano

Dev, mogę Ci podwieźć zaciski tył z a4 b5 do regeneracji, coś słabo hamują i ręcznego na jedno koło nie ma

jak tak, to daj adres może być na PW

Zadzwoń Pan se do niego ...on pw nie ma już wieki
Opublikowano

Dev, mogę Ci podwieźć zaciski tył z a4 b5 do regeneracji, coś słabo hamują i ręcznego na jedno koło nie ma

jak tak, to daj adres może być na PW

Zadzwoń Pan se do niego ...on pw nie ma już wieki

dziękuje Panie asystencie :)

Opublikowano

:hi:

:)

Opublikowano

Panowie jak jest z przednimi heblami z 345mm s4 B8 2011r 3,0 tfsi do B7 idzie zamontować ??

Opublikowano

Idzie ale cza pokombinowac

posxukaj sobie od A6C7

Opublikowano

szlif zwrotnicy, podginanie oslon tarcz do tego podkladki pod jarzma zacisku - to tak z grubsza jesli chodzi o hebel z b8

Opublikowano

szlif zwrotnicy, podginanie oslon tarcz do tego podkladki pod jarzma zacisku - to tak z grubsza jesli chodzi o hebel z b8

Rzeźba goni rzeźbę :decayed:

Hamulce S4 uzależniają... jak wcześniej jeździłem jak dziadek, zachowując bezpieczny dystans, tak teraz nie obawiam się burackiego podjeżdżania pod zderzak lub późnego hamowania :decayed:

Zdarzyło mi się takie zachowanie na dwupasmówce... żeby nie było, że tak teraz jeżdżę :wink::hi:

Ale na jeszcze lepszych hamulcach to chyba poczułbym się przez chwilę nieśmiertelnym :kox::grin:

Teraz już wiem dlaczego spotyka się takie zachowanie na drodze u młodo-gniewnych w dopieszczonych struclach... :naughty::kox:


PS. Prawdę mówiąc moje toczydło też można nazwać struclem :grin:

Opublikowano
  • Autor

Beyer już się tak nie podniecaj, to są tylko hamulce :grin: swoją drogą 345/300 dobry hebel :thumbup1:

Opublikowano

I do tego wcale nie za duże....auta podobnej klasy mają podobne formaty w serii

Opublikowano

Po prostu cieszę się z udanego moda :)
Na jakiś czas starczy :wink:

VAG dał ciała, że taką słabiznę dawali na pierwszy montaż... chyba z oszczędności.

A Audi niby marka premium... :facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.