Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

od ponad trzech lat na takich jezdze

ru9gfn92.jpg

No i jak się sprawują? Jakie ty masz zdanie lepiej to hamuje niż z S4 B6/B7?

Warto zmieniać?

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

bez zastrzezen

zaciski sa sporo lżejsze od eSowych ale jak pisał Hammer, felga musi byc z z małym ET

Edytowane przez Dev

Opublikowano

17" 7.5J ET35?

A jak cenowo to wypada?

Opublikowano

17" 7.5J ET35?

A jak cenowo to wypada?

W Q5 z tymi hamulcami są felgi 7Jx17 ET37 więc takie jak podałeś powinny pasować

Tarcze zostają takie same czyli z S4.

Zaciski można wyrwać za 1500-2000zł, plusem jest to że będą świeże bo są montowane od 06.2012 roku w Q5

Nowe klocki można kupić od np. 250zł za TRW

bez zastrzezen

zaciski sa sporo lżejsze od eSowych ale jak pisał Hammer, felga musi byc z z małym ET

A jak siła hamowanie będzie coś lepiej niż przy zaciskach S4?

Edytowane przez Jarol

Opublikowano

to samo

jedyny minus to taki ze nie ma do nich jeszcze DSów

Opublikowano

to samo

jedyny minus to taki ze nie ma do nich jeszcze DSów

Pasują ponoć FCP1334h ;)

Edytowane przez Jarol

Opublikowano

pasuja ale piszcza i brak homologacji na ulice

Edytowane przez Dev

Opublikowano

DS też są:

FDS1334

Opublikowano

A jakiś praktyk sprawdzał co jest lepsze majac 288mm z tyłu:

1. Na przód założyć 320mm z klockami Ferodo DS i stalowy oplot

2. Na przód 345mm ze zwykłym klockiem Ferodo

Opublikowano

345mm z DSem :decayed:

DS też są:

FDS1334

Z tym ze zamiennikiem (czytaj Ferodo) ori klocka do tego zacisku jest FDB1877.

Opublikowano

dev, czy jak wpadne do Ciebie, to na miejscu odpowietrzysz mi tył ?

Opublikowano
  • Autor

A jakiś praktyk sprawdzał co jest lepsze majac 288mm z tyłu:

1. Na przód założyć 320mm z klockami Ferodo DS i stalowy oplot

2. Na przód 345mm ze zwykłym klockiem Ferodo

Wrzuć takie zaciski jak pokazał Jarol, takie same występują z jarzmem pod 320

Opublikowano

dev, czy jak wpadne do Ciebie, to na miejscu odpowietrzysz mi tył ?

Kiedy tylko chcesz :decayed:

Opublikowano

:grin:

that what she said !

Edytowane przez slo

Opublikowano

ale majac do wyboru tylko te 2 opcje które przytoczyłe poniewaz mam na stanie już zaciski z B7 3.0tdi ale musze kupic nowe klocki i tarcze.

Tak sobie pomyslalem, ze zamiast kupowania tarcz i klockow do 320mm to może lepiej sprzedać zaciski i wrzucić zestaw 345mm.

Opublikowano

345mm z DSem :decayed:

DS też są:

FDS1334

Z tym ze zamiennikiem (czytaj Ferodo) ori klocka do tego zacisku jest FDB1877.

Zgadza się ale te klocki różnią się tylko wycięciem na przewód do czujnika zużycia klocka.

Po za tym są takie same, maja te same wymiary oraz takie samo mocowanie.

Aha Audi RS3, TTRS ma takie same klocki hamulcowe więc może coś z tych aut podpasuje ;)

ale majac do wyboru tylko te 2 opcje które przytoczyłe poniewaz mam na stanie już zaciski z B7 3.0tdi ale musze kupic nowe klocki i tarcze.

Tak sobie pomyslalem, ze zamiast kupowania tarcz i klockow do 320mm to może lepiej sprzedać zaciski i wrzucić zestaw 345mm.

Dokładnie zakładaj 345, siła hamowania jest dużo większa niż na 320

Edytowane przez Jarol

Opublikowano

Panowie bo już mam mały mętlik w głowie :kox: Zaciski z S4 B6 z tarczą 345mm to te same co w A4 B7 3.0tdi tylko z tarczą 320mm?

Opublikowano

Panowie bo już mam mały mętlik w głowie :kox: Zaciski z S4 B6 z tarczą 345mm to te same co w A4 B7 3.0tdi tylko z tarczą 320mm?

Zgadza się.

Tarcza 288x25 i 312x25 ma ten sam zacisk tylko inne jarzmo

tak samo

320x30 i 345x30 jest ten sam zacisk tylko inne jarzmo.

Opublikowano

320x30 i 345x30 jest ten sam zacisk tylko inne jarzmo.

Dev parę stron wcześniej zwrócił mi uwagę, że zaciski nie są takie same... a niby mają tę samą średnicę tłoczka i te same klocki pasują :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.