Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Cyfra+ problem z dekoderem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moi starzy maja problem z cyfrą+. Maja dekoder typowy najtańszy od Sagem'a czyli zwyczajna loche sygnowaną znaczkiem C+

http://allegro.pl/dekoder-sagem-sd-cyfra-i2103363139.html cos takiego :sick3:

Problem polega na tym że gubi kanały, mamy wykupione jakies kanały których czasem nie mczasem są zalezne jest to od... pogody :wallbash: wcześniej był ferguson kupiony w zwykłym sklepie rtv nie było problemów z odbiorem, ale sprzet siadł, zaozyliśmy ta lochę i powrót do rzeczywistosci :sick3:

Przy obecnych mrozach w ogóle przestał odbierac kanały, po rozmowie u baranów od cyfry, mówia wyuczoną procedure resetu tego dziadostwa, która w tym przypadku nie działa, jak wczęsniej odbierał to jakosć sygnału była "bardzo dobra" czyli 3/4 skali, po tym resecie jakości brak a sygnał idealny 4/4 skala :blink: Denerwuje mnie ich podejscie do sprawy, zamiast pomóc mówią "zróbcie sobie sami". Wy tez tak macie :mysli:

Znacie jakis warty uwagi tuner DVB na te karty :mysli:

Jeśli tego nie ogarną to czas najwyzszy po 15latach napisac wypowiedzenie umowy i przejsć na Nke, tam chyba nie ma takich problemów :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał zmienić tuner to mam kilka modeli na sprzedaż.

Tani, droższy, z nagrywaniem dwugłowicowy. "Będzie pan zadowolony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał zmienić tuner to mam kilka modeli na sprzedaż.

Tani, droższy, z nagrywaniem dwugłowicowy. "Będzie pan zadowolony".

Narazie chodzi mi bardziej o wystepowanie u kogos takich przypadków :notworthy: jutro stara ma zadzwonic jak sie nie dogada to prawdopodobnie zrywamy umowe, bo podejscie do klienta jest żenujace tym bardziej o tak wieloletnim stazu :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to podłącz inny tuner.

Dobrze byłoby sprawdzić zanim zaczniesz korygować antene.

Trzeba spróbować ustalić co stoi na przeszkodzie, czy tuner, czy antena a może kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to podłącz inny tuner.

Dobrze byłoby sprawdzić zanim zaczniesz korygować antene.

Trzeba spróbować ustalić co stoi na przeszkodzie, czy tuner, czy antena a może kabel.

no własnie nie mam nic na podmiane, pierw niech przyjedzie fachura od cyfry i spróbuje to ustawic jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda inny dekoder, ale jak miałem problemy z dekoderem to podszedłem do punkty Cyfry + i od ręki dostałem na zamianę nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda inny dekoder, ale jak miałem problemy z dekoderem to podszedłem do punkty Cyfry + i od ręki dostałem na zamianę nowy :)

a mi wmawiaja telefonicznie ze wszystko jest ok tylko mam źle ustawione :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachura to zrobi ale skasuje jak za prezydenta a to proste sprawy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachura to zrobi ale skasuje jak za prezydenta a to proste sprawy są.

nie zrobi tego :wink4: jestem pewien że dekoder jest zwalony, wcześniej ja to stroiłem i było ok, teraz nie dałem rady, ale fakt faktem ze problemy były zawsze jak przychodziła jesień-zima, ale to co teraz totalny brak kanałów niebyło nigdy :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda inny dekoder, ale jak miałem problemy z dekoderem to podszedłem do punkty Cyfry + i od ręki dostałem na zamianę nowy :)

a mi wmawiaja telefonicznie ze wszystko jest ok tylko mam źle ustawione :wallbash:

kumpel ma ten sam dekoder co ja ( phillips z HD) i nawet jak miał

jakoś syganłu miał 4/5 lub 5/5 a i tak miał problemy z odbiorem niektórych kanałów

Kumaty gość na infolinii powiedział mu, że ta jakoś sygnału to tak naprawdę trochę lipa, przesunięcie kierunku anteny nawet o 2-3mm wiele znaczy.

Pożyczyliśmy specjalny przyrząd do ustawiania anten ( teraz jakość ma przeważnie 4/5) ale nawet podczas burz itp nie ma żadnych problemów.

Ja mam antenę na dachu i nigdy takich problemów nie miałem ( on na płycie balkonowej)

Wynika z tego, że sporo zależy od położenia anteny itp....[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 23:47_________________________________________________

Fachura to zrobi ale skasuje jak za prezydenta a to proste sprawy są.

nie zrobi tego :wink4: jestem pewien że dekoder jest zwalony, wcześniej ja to stroiłem i było ok, teraz nie dałem rady, ale fakt faktem ze problemy były zawsze jak przychodziła jesień-zima, ale to co teraz totalny brak kanałów niebyło nigdy :disgust:

jeżeli przyjdzie, spróbuje ustawić i nic to nie da - to nie powienien skasować za usługę

Przecież uja zrobił :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... ale wezmie za dojazd. Przynajmniej ze 3 dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadzwoń po kogoś kto montuje takie anteny itd. niech sprawdzi miernikiem ustawienie sygnał itd. i się okaże czy dobrze masz ustawione. Kumpel też sam ustawiał i jakość i siłę sygnału miał dobrą ale co chwilę mu kanały ginęły a jak wiało czy padał deszcz to nic nie miał ale jak mu mówiłem żeby odrazu wezwał fachowca przy montażu to nie i męczył się tak z pół roku po czym wezwał gościa ten przyjechał podłączył miernik sprawdził powiedział że antena jest źle ustawiona i w złym miejscu zamontowana, zrobił tak jak powinno być i problemy się skończyły a zapłacił niecałe 100 zł, więc chyba warto tyle zapłacić by mieć spokój raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miernik kosztuje jakieś grosze, bo 20-40zł.

A fachowiec Ci wezmie 100zł i wcale nie jest powiedziane że zrobi dobrze raz na zawsze.

Jak masz dobry dostęp do anteny to rób sam.

Najpierw bym zaczął do sprawdzenia koncówek kabli. Obrobić jeszcze raz i sprawdzić. Później najwyżej skorygować ją lekko patrząc na ten poziom sygnału co pokazuje dekoder. Jak nie pomoże kupić ten mierniczek. I ustawić raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ten miernik kosztuje 20 zł to 100 zł za święty spokój jest dla mnie dobrą ceną i ja tak zrobiłem i od początku mam dobrze zrobione i teraz tylko dekodery zmieniam jak mi się umowy kończą i każda telewizja odbiera super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole samemu zrobić, oczywiście jak jest dobry dostęp do anteny, gorzej jak trzeba gdzieś sie wspinać po dachach.

A jak masz miernik, raz sie nauczysz, to zawsze możesz jeszcze sąsiadom zrobić za jakąś flache. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie właśnie jest na dachu, poza tym nie znam się na tym zbytnio więc jak kupiłem pierwszy zestaw telewizji cyfrowej u znajomego w sklepie to on zaproponował mi odrazu montaż tego na dachu i puszczenie kabli itd. od tej pory wszystko działa dobrze i tak jak pisałem tylko operatorów i dekodery zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ojciec sprawdził dekoder w serwisie, okazało sie ze jest sprawny, wina lezy w antenie tym razem :wallbash:

jakieś sensowne polecacie :mysli:

parametry itp, bo jutro ojciec zamierza to kupić w wawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci chodzi o konwerter ?

No chyba że talerz też chcesz nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci chodzi o konwerter ?

No chyba że talerz też chcesz nowy ?

no nie okreslił sie powiedział ze antene kupuje :blink: pewnie o konwerter chodziło jutro sie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...