Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Najlepszy silnik pod gaz..


scyzor8811

Rekomendowane odpowiedzi

Za 1.8T troszkę się najeździsz bo mało ich a w Q to już w ogóle. No i cena za jaką chcesz kupić też taka sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego scyzor ja tam tez polecam 1.8T to mój już 2 taki silnik :) i jestem zadowolony i to bardzo a tym ze turbina ci padnie to nie patrz na to bo tak najczesciej mówią osoby które nie jeżdz takimi samochodami tak jak ze skrzyniami automat. kto wsiadł w automat to już zostaje no ja jeszcze nie miałem :((

idąc tym tropem kup sobie auto bez kilmy to ci sie klima nie zaepsuje ale czy to warto ???? ok koniec tych wywodów :)) polecam 1.8 T :)))

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zapomnieliscie jeszcze o padajacych cewkach w 1,8T i potrzebie wymiany swiec na irydowe pod lpg. Ja wybralem v6 i tez nie zaluje w tym silniku nie ma co sie zepsuc i dotego dzwiek silnika. Z wad to eksploatacja jest ciut drozsza i rozrzad. A spalanie w trasie mi spada do okolo 11-12.5 l niestety moc kusi. Ja bym patrzyl na stan auta i wyposarzenie

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cewki była akcja serwisowa i wymienili mi wszystkie 4 także.... Większość jeździ na wymienionych a jak nie to przy zakupie łatwo i szybko można sprawdzić jakie są. Ze świecami poleciałeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jest od gazownika znającego się na robocie. W silnikach turbodoladowany powinno stosować jednoelekrodowa przy lpg. Popatrz se na youtobe jak wygląda iskra na dwu elektrodowej. Sam miałem taki dylemat i teraz wiem że popełniłem błąd wkładając oryginalną dwu. elekt.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sprawdzałem świece i mam na nich jeszcze ori znaczek i jest jednoelektrodowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Powinno się stosować świece, takie jakie przewidział producent samochodu, bez względu na źródło paliwa: PB95 lub LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 1.8T. Będziesz zadowolony i to bardzo. Co do awaryjności to na pewno jest to lepsza jednostka niż 2.0. A koszty utrzymania może nieco wyższe ale silnik pod względem konstrukcyjnym jest o niebo lepszy. No i turbo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze tez polecam ten silnik fajnie sie zbniera

tylko kolego uwazaj na turbinke bo nie jeden szybko ja wykancza . czyli chlodzenie .

ja mam na sekwencji kme i powiem ci szczerze ze jestem zadowolony 10 dni temu jakos tak robilem regulacje gazu i teraz jestem zadowolony wczoraj wrocilem ze szczecina i w 5 osob bez bagazu na trasie tak do 140-150 km/h spalil mi 10.2l gazu

a jak spowrotem jechalem z e szczecina do lodzi w 2 osoby to 9.1 l gazu po miescie jak nie butuje to tak 13 l a jak do konca sie leci to wiecej jak 16 nie wziela mi nigdy .

tylko jeden minus w moim aucie ?? brak 4 łapek :( oraz aluminiowe zawieszenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie 1.8t miałem wcześniej 2l benzynę paliła 12l gazu zmieniłem na 1.8t i takie samo spalanie dodam tylko że to bex czyli 190kucyków nie ma problemu ubywania oleju szybciej łapie temperaturę pracy czyli wcześniejsze przełączenie na lpg czyli tańsza jazda :>

I najważniejsze inni kierowcy zastanawiają się czy wyprzedzać czy jednak nie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się nie odzywałem a autko zakupione 2 tygodnie temu..

i wybór padł na ..... 1.8t AVJ...

auto jest na rocznej instalacji gazowej BRC..

podczas jazdy banan nie schodzi mi z gęby, mógł bym jeździć non stop..

jak na razie po przejechaniu 1000 km nie żałuję ani trochę wyboru..

pali ok.11 l gazu przy jeździe pół na pół miasto/trasa, ale na trasie też bez oszczędzania..hehe..

dzięki wszystkim aktywnym w temacie, niedługo pewnie będzie galeria nowego cacka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a jak to jest z komputerem pokładowym przy LPG? nie znalazłem nigdzie a mnie to interesuje. Może głupie pytanie (nigdy nie jezdzilem na LPG wiec wybaczcie). Pokazuje aktualne spalanie i reszte? tzn chodzi mi o gaz, czy tylko benzyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a jak to jest z komputerem pokładowym przy LPG? nie znalazłem nigdzie a mnie to interesuje. Może głupie pytanie (nigdy nie jezdzilem na LPG wiec wybaczcie). Pokazuje aktualne spalanie i reszte? tzn chodzi mi o gaz, czy tylko benzyne?

komputer pokazuje spalanie na benzynie, przynajmniej u mnie tak jest..

a od poziomu gazu w butli jest oddzielny wskaźnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do średniego spalania jakie pokazuje komp.pokładowy dodaj 1,5l i powinno Ci wyjść średnie spalanie gazu mniej więcej tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...