Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamieszczam nowy wątek ponieważ uważam że nie tylko ja ale też inni forumowicze mają problem z doborem odpowiedniego zawieszenia a w szczególności jak auto siądzie i jak będzie wyglądało. Prosiłbym aby wstawiać fotki swoich aut z obniżonym zawieszeniem opisując jakie sprężyny i amory czy seryjne czy inne, czy koła nie schowały się w nadkola itd. W dużej mierze ułatwi to kolejnym fanom gleby przeglądanie zdjęć będzie mniej więcej porównanie jak auto się zachowa przy innych sprężynach. Ja mam seryjne zawieszenie 1BE ale auto stoi krzywo tył jest niżej niż przód na początku mnie to nie drażniło ale teraz coraz bardziej to się w oczy rzuca i kole ;)2400bfdf35768718med.jpg to moje auto widać dokładnie różnice. Z tego co wyczytałem to w moim przypadku sprawę załatwią sprężyny Waiteca -30 auto powinno ładnie siąść z amorkami nie mam problemu bo mam 1BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, na Audizinie jest taki wątek i myślę że i u nas będzie bardzo pomocne, opis (jakie amory, sprężyny, gwint etc) + zdjęcie. W weekend się pojawi moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak tył dość siedzi względem przodu ? moze ktos cos tam nie halo wsadził i taki efekt jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze trumienka zawalona gadzetami w baku az po korek i w bagaju tuba jak szafa i auto z tylu nizej siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak od samego początku że **** siedzi względem przodu o wiele niżej. Trumna pusta bagażnik też jedynie w baku pod korek paliwa wlane ;) Myślałem że te modele tak mają bo w zawieszeniu nic nie było grzebane sprężyny i amory 1BE. Zamówiłem już sprężyny weiteca -30 powinno ładnie siąść równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki z tyłu są dobre. W poniedziałek przychodzą mi sprężyny jak założę dam znać jak wyszło. Ps ile cenią się sprężyny 1BE s-line komplet przód i tył ? używki w bardzo dobrym stanie za 400zł pójdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na to, że auto może stać równo(spójrz na próg, wygląda, że jest równo), ale samo nadkole z przodu jest zawsze wyżej, tzn rant nadkola i zawsze prześwit będzie większy, dlatego wydaje się, że tył stoi niżej. Miałem dokładnie tak samo w swoim poprzednim aucie na serii i na obniżonym o -40mm, też to samo wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tyłem a przodem wynosi 3cm(mierzone od ziemi do nadkola, przód 66 tył 63cm) więc trochę chyba za duża różnica. Założę te sprężyny i się wyjaśni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie jeszcze od ziemi progi z tyłu i przodu, lub jakiś inny element, który teoretycznie powinien być na takie j samej wysokości z przodu i tyłu(np. listwu na drzwiach), wtedy się dowiesz, czy auto stoi równo, czy tył leży. Moim skromnym zdaniem patrząc na zdjęcie auto stoi w miarę równo, tyle, że to nadkole jest wyżej z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymień wszystkie sprężyny na jakies -30 bo skoro tył siedzi niżej to sprężyny mogły już swoje przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem problem z obniżeniem, założyłem komplet 1BV (miałem 1BA), i co? d*** nic nie siadło (klasy wagowe - fakt były troszkę inne), ale z tego co się doczytałem wśród innych użytkowników, widziałem że wielu osobom pomogły właśnie springi weitec -30/30, założyłem je u siebie i ładnie siadła mi co do milimetra, także przewiduje że po zmianie sprężyn będziesz miał problem z głowy :) daj znać jak tam wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś z B5 quattro się wypowie i pokaże jakie weiteci trzeba założyć i amory, aby siadł tak ładnie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki założone autko idealnie równo siadło przód i tył. Jutro wkleję jakieś fotki bo dzisiaj było już ciemno i kiepsko było by widać. Ale muszę przyznać że zrobiło się sztywniej ale nie do przesady. Jak trochę pojeżdżę to dam znać jak autko się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czekamy na foto i relację :)

a siadło tyle co powinno czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bd13a8b5b24151fdmed.jpg przód siadł mocno tył prawie w ogóle. Teraz przód i tył 63cm. Trzeba bardziej uważać bo autko niższe jest. Co do twardości to ja zauważyłem różnicę autko twardsze natomiast moja żona różnicy nie widzi (kobiety ;) ) . Syn też różnicę widzi bo usypia dwa razy szybciej podczas jazdy hahaha. Jestem zadowolony z wymiany teraz tylko czekam na wiosnę i alumki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...