Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a kodowanie prawidlowe zrobiles?

Opublikowano

A kodowaniem pomagał mi Łukasz i Bober, chłopaki wszystko zgodnie ze sztuką klepali.

Nie wiem czy jest tutaj jakaś opcja zakodowania od poczatku ?

Radio jest concert II - ale podobno to powinno współpracować.

Opublikowano

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

Opublikowano

A kodowaniem pomagał mi Łukasz i Bober, chłopaki wszystko zgodnie ze sztuką klepali.

Nie wiem czy jest tutaj jakaś opcja zakodowania od poczatku ?

Radio jest concert II - ale podobno to powinno współpracować.

ja tez mialem concerta II i nie dzialala lewa rolka, dopiero jak zalozylem RNS-E zaczelo dzialac...[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 12:04_________________________________________________

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

ale Ty kolego masz B7, a my mowimy o B6 i rezanej kierownicy od B7 :gwizdanie:

Opublikowano

Niestety w Concercie z kierownicy działa tylko podgłaśnianie. Nie działa przełączanie stacji.

Sterowanie każdym innym radiem (Symphony II, RNS-D, RNS-E) działa już w pełni.

Witam.

Mam w B7 Audi Concert i kierownicę wielofunkcyjną. Mogę zmieniać stacje, wyszukiwać nowe i pogłaśniać.

Pozdrawiam

To przydałby się odczyt autoscana z Vag'a. Byłyby wersje kontrolerów/podzespołów i poprawne kodowanie.

Byłby materiał do porównań z tym samym ale z auta Placka

Opublikowano

ale Ty kolego masz B7, a my mowimy o B6 i rezanej kierownicy od B7

A to nie to samo, inne budy ale kiera+radio chyba ten sam zestaw ?

[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 13:03_________________________________________________Jestem niestety w kropce, zupełnie nie mam rady.

Może ktoś z Was instalujących kiere od B7 pod concertem II miał by zrzut ustawień i mógł by wrzucić na forum lub przesłać mailem?

Uratujecie mi skóre.

Opublikowano

A kodowaniem pomagał mi Łukasz i Bober, chłopaki wszystko zgodnie ze sztuką klepali.

Nie wiem czy jest tutaj jakaś opcja zakodowania od poczatku ?

Radio jest concert II - ale podobno to powinno współpracować.

tylko nie BOBER :chytry: :chytry: :chytry:

Opublikowano

tylko nie BOBER :chytry

Sorka boberek.

Zapominam o nickach bo ta kiera sen z powiek mi spędza a nie znam sie na kodowaniu.

Opublikowano

Ja niedawno dałem 1600 za komplet, kiera ze skóry pikowanej którą ciężko trafić.

Opublikowano
  • Autor

Ja niedawno dałem 1600 za komplet, kiera ze skóry pikowanej którą ciężko trafić.

Perforowanej. Pikowanie wygląda zupełnie inaczej.

Opublikowano

Perforowanej. Pikowanie wygląda zupełnie inaczej.

Masz racje. Z perforowanej.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Co prawda dotyczy multi w B7 ale skoro tutaj toczy się dyskusja...

Sąsiadowi zachciało się multi i zaczeliśmy montowanie u niego.

Moduł ma 8E0 953 549 Q, taśmę 4E0 953 541 B, więc zakupił kiere i nowe okablowanie pod multi 4F0 971 589 A.

Wszystko zamontowane, zakodowane w 16 i pupa :( nic nie działa, nie podświetla przycisków.

W tym przypadku pinów raczej zmieniać nie trzeba, bo wszysko jest katalogowo z tego modelu, zreszto w wiązce są wolne tylko 2 piny a nie 4 a wszystkie kabelki sa czarne.

VAG wywala błąd brak połaczenia z modułem sterowania czy jakoś tak.

Coś przeoczyliśmy czy jak?

mały updejt

Znalazłem takie coś:

{Radiosysteme (Generation II)}

Steuergerät Codierung (Chorus II/Concert II/Symphony II)

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

i tam też jest kierownica multi do zakodowania w ostatniej pozycji, przetestuję czy działa.

____________________

Przekodowanie wszystkiego co ma związek z multi nic nie dało

błąd jaki wywala to

01426 - Jednosta obsługi w kole kierownicy (E221)

49-00 - Brak komunikacji

tempomat tez wcięło, chociaż nie wiem czy działał wcześniej.

Działa tylko klakson :)

Uwalony jest moduł czy co? Czy pozamieniać kabelki? Ale ta opcja jakoś mi nie pasi, wszystko jest katalogowo od B7. Chociaż nie wiem jakie numery maja przyciski w kierownicy.

_____________________________________

Jeszcze jeden updejt, tempomat jednak działa, ale kiera chyba jest od jakiegoś innego Audi, w każdym bądź razie przyciski w kierownicy mają końcówki 527 i 527A, i teraz już nie wiem jak mu to podłączyć, potrzeba inny moduł? z literką R czy jak?

Sprawdziłem połączenia wiązki i sa jak na schemacie narysowanym przez kolegę konian w tym wątku

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bkn_wymiana_kierownicy_4ramiennej_multi_na_r8tt_multi_fotostory-t45414.0.html

ze sterowania w kierownicy wychodzą trzy kabelki, które wypadają na podłączone piny w wiązce. ale niestety to nie działa. :(

_____________________________________

No i winna okazała się taśma, założona druga i śmiga.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

panowie czy to jest warte 1200zl???? http://www.blocket.se/stockholm/Audi_TT_s_Ratt_komplett_med_airbag_Detaljer_24195351.htm?ca=11&w=3

i czy ten kabelek co wystaje z poduszki to jest ten co trzeba czy nie???

Opublikowano

Okablowanie poduszki - 4F0 971 589 A (tylko jeśli nie było w zestawie z oryginalną poduszką) - ASO - około 80PLN -- masz odp. :good: myślę że warto :good:

Opublikowano

wlasnie sie zastanawiam.potrzebowal bym jeszcze tasme,znalazlem z koncowka A na allegro za 150zl.wiec mysle ze w 1500zl bym mial wszystko

Opublikowano

ja musze sprawdzic czy nie mam taśmy od B7 bo cos mi świta ze gdzies powinna być :)

Opublikowano

jak sprawa ma sie w B8? jest podobnie czy tez troche wiecej rezania jest?

z tym, że ja mam teraz kierownice czteroramienna bez multifunkcji, wiec chcialbym nawet zalozyc kierownice bez multi taka mniejsza trójramienna od R8 lub TT tylko czy sie da? czy ktos kto sie zna w tym temacie pomoglby mi znalezc odpowiednia kierownice i zamontowac ja tak zeby tez poduszka dobrze działała, zeby nie bylo zadnych błędów...

pozdrawiam Tobi_one

Opublikowano

Musiałbyś rozkręcić kolumne i sprawdzić.

A bez ingerencji fizycznej można to zrobic VAG'iem :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.