Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pompowtryskiwacze BQ VS AL


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

Regularna cena dla klientów z ulicy w Nadarzynie to 200 zł - za przełożenie jednej końcówki.

w tym regulacja cisnienia, testy, korekcja BIPów, oraz dawki zgodnie z kartą prób - wszystko bardzo profesjonalnie

mała ważna uwaga: pompowtryski do naprawy / przeróbki nie mogą być skorodowane, zapieczone - takie zwykle odsyłane sa jako złom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o pompkach BK, podobno to to samo co BQ. Ile dałoby się zrobić koników w AVB z suszarka AWX? Nie będzie problemu z podłączeniem takich pompek?

Co proponujecie oprócz FMIC? może dotot wiekszy od AWX itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o pompkach BK, podobno to to samo co BQ. Ile dałoby się zrobić koników w AVB z suszarka AWX? Nie będzie problemu z podłączeniem takich pompek?

Co proponujecie oprócz FMIC? może dotot wiekszy od AWX itp.

Dolot oczywiście, jak kładziesz FMIC to z dolotem z kwasa koniecznie. Będzie na przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz seryjne pompki w avb zdrowe to do 160ps spokojnie powinno byc

No właśnie dwa z 4 pompek miałem już wymieniane, a kolejne już mi padają, czasami zaświeca się kontrolka ESP i mam na vagu błędy o przekroczeniu zakresu regulacji na 3 i na 1 cylindrze. na zimnym korekcje 1,5 i rosną do 2,5 na ciepłym. bipy powyżej 60 na starcie.

Jako, że ciężko znaleźć dobre AL to pomyślałem o BK z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BQ

8te4.jpg

moze i da sie wiecej, ale po co komu nadmierny dym, a 5 KM w ta czy w ta jest nie odczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie u siebie BQ. Założyłem je w marcu jako nowe. Mają około 4tys nalatane na Vpower diesel tylko. Ja będe teraz zmieniał na BJ. Jeśli Cie interesuje to mogę Ci sprzedać komplet tych BQ co mam teraz założone. Odezwij się na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info na forum Masters'a

pompki BQ czyli nr. 0 414 720 312 to dysza 485cc
jest zatem slabsza od BA (530cc) I znacznie slabsza od AA czy AL (550cc)

ma tez inny wymiar "noska" dyszy który wynosi 7.5mm
BA i AL to 8mm

Jak to jest w końcu z wydajnością tych pompek BQ? Warto pchać to do AVF-a czy lepiej poszukać mocnych BJ czy też AL-ek z pewnego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem autorem tego posta na forum Mastersa. Dane wziąłem z katalogu Boscha.

Pompki BQ to dobra alternatywa bo można w miarę tanio kupić nowe nie tracąc na mocy. Przy tuningu też ładnie wychodzą choć teoretycznie są słabe.

Sam jeżdżę na takich i sobie chwale.

Sent from my C6603 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tu sie rozchodzi i koncowki tych wtryskow same arly sa mocne ale moga byc bardzo mocne w sumie na seryjnych arlach robi sie 220ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co najlepiej kupować zamiast AL ?
BQ > BA > BJ.

Plan jest by na początku zrobić z mniejszą turbawką ale mieć już pompki na zapas pod GTB:

1. FMIC, turbo GT1749VA, pompki na zapas by potem zmienić turbawkę.

lub od razu, jak fundusze pozwolą:

2. FMIC, turbo GTB1756VK, pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wtedy można się spodziewać na BA niutów i koniów :decayed: ? Nie wysilonych na granicy, tylko bezpieczne do codziennej jazdy, bez wielkiego dymienia.

Zresztą 200KM nie wiem czy wytrzymało by małe sprzęgło w 5 biegowej skrzyni.

2.0TDI BPW z tego co widzę możne mieć BQ, BA też tam można znaleźć ? Silnik młodszy niż AVF/AWX i teoretycznie z mniejszym przebiegiem.

Edytowane przez MAT1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BA spokojnie zrobisz powiedzmy 430Nm i 210ps na 1756 i tu ograniczeniem będzie turbo nie pompki, BQ zapomnij o nich, BA to AWX, AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...