Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż tempomatu A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

warto zaufaj osoba które montowały i naprawdę wszyscy sobie chwalimy

małe koszta troszkę czasu i noga z gazu :>

Opublikowano

a opisał bys mi ten proces montazu troche w skrócie ? bo zastanawiam sie czy warto sie za to zabrac

Koledzy co mają AFN silnik nie piszecie koledze że małe koszta i chwilka czasu. Kolega ma ADR z 95 roku wiec gaz ma na linkę a nie elektroniczny. Tam nie wystarczy tylko manetka i zmiana kodowania potrzebna jest jeszcze z tego co pamiętam pompka podciśnienia i jest troche wiecej zabawy.

Opublikowano

przede wszystkim jest potrzebny odpowiedni sterownik i mieszek z cięgnem do przepustnicy

Opublikowano

Gruszka podciśnienia wygląda mniej więcej jak ta w aukcji http://allegro.pl/gruszka-podcisnieniowa-audi-a8-4-2-3-7b-94-03-i2011372637.html

Do tego pompka podciśnienia http://allegro.pl/811907325-pompa-pompka-tempomatu-audi-a8-d2-4-2-i1984721969.html

sterownik: http://allegro.pl/audi-a8-modul-sterownik-tempomatu-tempomat-4d0-i1993521756.html

manetka, wężyki, kable

Prawdopodobnie wszystkie graty pasują z audi a8 d2, a są łatwiej dostępne, bo w każdej a8 tempomat był. Trochę grzebania miałbyś przy tym i jest o tyle trudniej, że ten tempomat się nie vaguje

Opublikowano

w TDI zamontować tempomat to zajmuje tyle czasu co w renówce wymienić żarówkę :polew:

a tempomat przydaje się bardzo często, nie tylko na długich prostych drogach :gwizdanie:

Opublikowano

w TDI zamontować tempomat to zajmuje tyle czasu co w renówce wymienić żarówkę :polew:

a tempomat przydaje się bardzo często, nie tylko na długich prostych drogach :gwizdanie:

No tak ale czy ta manetka podejdzie i czy dużo jest rezania bezori wiązki . Rozumiem że wiązka idzie tylko od manetki do ECU ?
Opublikowano

wiazka to 5 kabli, generalnie banal ale manetka nie podejdzie.

Opublikowano

wiazka to 5 kabli, generalnie banal ale manetka nie podejdzie.

Czemu nie podejdzie ? Cyli nie warto sie bawić w wyciąganie ori wiązki z innego auta ?
Opublikowano

numery manetek pasujących do b5 są podane w tym temacie, trzeba poszukać,generalnie nie ma wielkiej filozofii z doboremmanetki, pełno tego.

manetki nie dzielą się na te z automatu czy manualu, są takie same.

Wiązki nie ma sensu wyciągać z innego auta, lepiej,szybciej jest zrobić samemu, 5 cienkich kabelków, połączyć manetka-->ECU potem proste kodowanie w VAGu i po sprawie

mi to wszystko łaćznie z rozebraniem i złożeniem zajeło może z 3 h :gwizdanie:

Opublikowano

numery manetek pasujących do b5 są podane w tym temacie, trzeba poszukać,generalnie nie ma wielkiej filozofii z doboremmanetki, pełno tego.

manetki nie dzielą się na te z automatu czy manualu, są takie same.

Wiązki nie ma sensu wyciągać z innego auta, lepiej,szybciej jest zrobić samemu, 5 cienkich kabelków, połączyć manetka-->ECU potem proste kodowanie w VAGu i po sprawie

mi to wszystko łaćznie z rozebraniem i złożeniem zajeło może z 3 h :gwizdanie:

No ale jak podłączyć te kabelki do ECU , bo AJM ma inne ECU niż AFN , u mnie jest jedna długa wtyczka . A taka manetka podejdzie http://moto.allegro.pl/kombajn-przelacznik-audi-a4-s4-lift-01r-czesci-eu-i2014407230.html
Opublikowano

no a nie masz takiej białej za ECU???

ja nie miałem pinów to wpiąłem się bezpośrednio w kostkę od ecu

Opublikowano

no a nie masz takiej białej za ECU???

ja nie miałem pinów to wpiąłem się bezpośrednio w kostkę od ecu

Nie nie mam ,ja mam jedną taką długą kostke . starsze AFNy chyba tak miały
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Gruszka podciśnienia wygląda mniej więcej jak ta w aukcji http://allegro.pl/gruszka-podcisnieniowa-audi-a8-4-2-3-7b-94-03-i2011372637.html

Do tego pompka podciśnienia http://allegro.pl/811907325-pompa-pompka-tempomatu-audi-a8-d2-4-2-i1984721969.html

sterownik: http://allegro.pl/audi-a8-modul-sterownik-tempomatu-tempomat-4d0-i1993521756.html

manetka, wężyki, kable

Prawdopodobnie wszystkie graty pasują z audi a8 d2, a są łatwiej dostępne, bo w każdej a8 tempomat był. Trochę grzebania miałbyś przy tym i jest o tyle trudniej, że ten tempomat się nie vaguje

czyli tak pi razy drzwi montaz tempomatu w benzynie to koszt okolicy 500zl :mysli: ??

montowal ktos ile czasu schodzi srednio? duzo z tym babrania?? w benzynie oczywiscie :wink4:

Opublikowano

Gruszka podciśnienia wygląda mniej więcej jak ta w aukcji http://allegro.pl/gruszka-podcisnieniowa-audi-a8-4-2-3-7b-94-03-i2011372637.html

Do tego pompka podciśnienia http://allegro.pl/811907325-pompa-pompka-tempomatu-audi-a8-d2-4-2-i1984721969.html

sterownik: http://allegro.pl/audi-a8-modul-sterownik-tempomatu-tempomat-4d0-i1993521756.html

manetka, wężyki, kable

Prawdopodobnie wszystkie graty pasują z audi a8 d2, a są łatwiej dostępne, bo w każdej a8 tempomat był. Trochę grzebania miałbyś przy tym i jest o tyle trudniej, że ten tempomat się nie vaguje

czyli tak pi razy drzwi montaz tempomatu w benzynie to koszt okolicy 500zl :mysli: ??

montowal ktos ile czasu schodzi srednio? duzo z tym babrania?? w benzynie oczywiscie :wink4:

Kolego jeżeli masz polifta bo widze że rok 1999 to możesz mieć już gaz nie na linkę tylko elektroniczny wiec w twoim przypadku tak samo by sie zakładało jak z TDI tylko manetkę kupić.

Opublikowano

Gruszka podciśnienia wygląda mniej więcej jak ta w aukcji http://allegro.pl/gruszka-podcisnieniowa-audi-a8-4-2-3-7b-94-03-i2011372637.html

Do tego pompka podciśnienia http://allegro.pl/811907325-pompa-pompka-tempomatu-audi-a8-d2-4-2-i1984721969.html

sterownik: http://allegro.pl/audi-a8-modul-sterownik-tempomatu-tempomat-4d0-i1993521756.html

manetka, wężyki, kable

Prawdopodobnie wszystkie graty pasują z audi a8 d2, a są łatwiej dostępne, bo w każdej a8 tempomat był. Trochę grzebania miałbyś przy tym i jest o tyle trudniej, że ten tempomat się nie vaguje

czyli tak pi razy drzwi montaz tempomatu w benzynie to koszt okolicy 500zl :mysli: ??

montowal ktos ile czasu schodzi srednio? duzo z tym babrania?? w benzynie oczywiscie :wink4:

niekoniecznie 500 ja za swoj komplet z wiazka zaplacilem 250 :) plus montaz ale to ogarne z pawlo :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.