Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest prośba. Mógł by mi ktoś opisać który pin ma jaki kolor kabla na manetce?? Gdzieś mi wcięło kostkę która powinna być przy tempomacie, i zostały same kable. Teraz nie wiem który kolor kabla to który pin, a to niezbędne żeby się dobrze podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o przelaczniki to pewnie mozna przelozyc od poliftowej do przedliftoewejale sama wajche od kierunkow tyle tylko ze trzeba rozebrac caly przelacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlansie zamowilem taka poliftowa manetke z tempomatem i bede montowal u siebie w 98roku wiec jak bedzie wiadomo czy da rade to napisze ale wydaje mi sie ze nie bedzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 13:26 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

Koledzy jest prośba. Mógł by mi ktoś opisać który pin ma jaki kolor kabla na manetce?? Gdzieś mi wcięło kostkę która powinna być przy tempomacie, i zostały same kable. Teraz nie wiem który kolor kabla to który pin, a to niezbędne żeby się dobrze podpiąć.

kostka

b132ecc9f197c325m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem u mnie wszystko tak jak napisane w poradniku dla 1Z od darekaudi4, i na kompie jak sprawdzałem,to wszystko niby ok było poza jedną pozycją, wyłączony tempomat z "vor dem Einrastpunkt" - 000010. Zamiast 000010 wskoczyło mi 000000, w sumie to jest wyłączanie,więc stwierdziłem,że nie powinno robić to różnicy, ale jednak nie działa wogóle,zero reakcji na cokolwiek. I tu pytanie,czy ktoś wie co może nie grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po montażu tempomatu w 1.8t AWT.

Wszystkie przewody podłączyłem do białej kostki łącznie z czerwono-białym (zasilanie) ponieważ w pomarańczowej kostce pod ósmym pinem tego przewodu nie mam.

Wszystko działa jak należy i micha się cieszy.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was powiecie ta manetka do tempomatu podejdzie mam audi a4 b5 1.9tdi silnik 1Z http://moto.allegro.pl/przelacznik-z-tempomatem-passat-b5-audi-a4-golf-iv-i2124236556.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z tempomatem już rozwiązany. Okazało się,że nie działał,bo miałem jedną żarówkę od stupu spaloną. Może była wzmianka o tym wcześniej już,że to może spowodować dysfunkcję,ale dużo tego jest do przejżenia,a moze komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z tempomatem.

podłączyłem przewody do białej kostki wg rozpiski, dolutowałem przewody do wtyczki.

Podlaczenie:

Kostka przy manetce / oryginalny kolor przewodu / biała kostka w okolicach komputera / kolor przewodu w białej kostce

PIN 1 czerwono-szary czerwono-szary

PIN 2 niebieski niebieski

PIN 3 czerwono-zolty czerwono-zolty

PIN 4 i 6 czarno-bialy czarno-bialy

PIN 5 czerwono-bialy bezpiecznik kolo komputera

Aktywowałem dziś tempomat, pojawiła sie literka G, ale tempomat nie działa.

Jak wchodzę w bloki to po włączeniu temp pojawia się 1 w miejsce zera, a gdy wcisne hamulec, wyskakuje 17, gdy przełączam pozostałe przełaczniki nic sie nie zmienia...

Czy dobrze podłączyłem te przewody?

Gdzie szukać przyczyny?

Moje auto to A4 b5 ajm 2000r.

pozdrawiam i dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdzie, dlaczego miała by nie pasować ? toż to to samo;)

tylko od przedlifa do przedlifta

od polifta do polifta

coby nie szukać kierunków (ale wszystko do ogarnięcia)

---------- Post added at 15:58 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

zychu rozwiązał problem- powodem był czujnik sprzęgła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem właśnie wszystkie części do tempomatu: manetka + wtyczka z kabelkami i kabelki z pinami do tej białej wtyczki , nasadka Spline 12 do kierownicy

W Niedziele zabieram się za montaż z poradniczkiem powinno pójść bez problemu :)

Jakby ktoś szukał tych pinów do tej białej kostki to numer tego to: 000 979 012E są to pojedyńcze kabelki więc potrzebne dwie sztuki ( 4 piny ) - koszt w ASO około 16 zł za paczuszkę

---------- Post dopisany 28-04-2012 at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2012 at 23:09 ----------

Dziś montaż zakończony. Wydobycie wtyczki białej z tej prowadnicy graniczy z cudem ze względu na brak miejsca , na zdjęciach wygląda to łatwiej :P

Piny wpasowały się bez problemu tu są dobre fotki który pin jest który: A4 B5 Cruise Control Retrofit Instructions with pictures w białej kostce.

Aha proponuję przygotować porządne Torxy do poduchy - u mnie możliwe że od montażu w fabryce nie była ruszana i odkręcenie jej spowodowało zgięcie dwóch kluczy oczkowych które posłużyły jako dźwignie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta manetka na pewno nie,

jaki masz silnik ?

potrzebujesz taki jak np na tej aukcji, na zdjęciu pierwszy od góry :)http://allegro.pl/audi-a4-a6-przelaczniki-pod-tempomat-wlkp-i2327168076.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz

silnik mam 1.9 110km AFN

---------- Post dopisany at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ----------

Dzięki za szybką odpowiedz

silnik mam 1.9 110km AFN

---------- Post dopisany at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie można kupić kostkę do manetki?

---------- Post dopisany at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie można kupić kostkę do manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...