Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

ale to jest polift ? zeby pasowało ładnie kolorystycznie ?

a dlaczego ma nie pasować ? ja kupowałem sobie, Tomkowi, koledze do golfaIV i nigdy się nie zastanawialiśmy czy kolor będzie pasił, a zawsze było ok :wink4:

Dzięki krzysiek a moge wiedzić ile płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie samej manetki, ma ktoś jej schemat? konkretnie kiedy które piny sa ze sobą połączone, na przykład po wciśnięciu fix łączą się pin 2 i 4, to przykład tylko . Czy któres piny sa połączone kiedy tempomat jest wyłączony? Chciałbym podłączyc tempomat ale bez manetki, na innych włącznikach, a konkretnie właczanie jakimś tam przełącznikiem, a FIX oraz AUFN na mikrostycznikach.

Wdzięczny byłbym za taki schemacik manetki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest polift ? zeby pasowało ładnie kolorystycznie ?

a dlaczego ma nie pasować ? ja kupowałem sobie, Tomkowi, koledze do golfaIV i nigdy się nie zastanawialiśmy czy kolor będzie pasił, a zawsze było ok :wink4:

Dzięki krzysiek a moge wiedzić ile płaciłeś?

tak, ja kupowałem nowe komplety(tj. manetka + wiązka) na ebay.de: do audi po ok 110e a do golfa IV za 50e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest polift ? zeby pasowało ładnie kolorystycznie ?

a dlaczego ma nie pasować ? ja kupowałem sobie, Tomkowi, koledze do golfaIV i nigdy się nie zastanawialiśmy czy kolor będzie pasił, a zawsze było ok :wink4:

Dzięki krzysiek a moge wiedzić ile płaciłeś?

tak, ja kupowałem nowe komplety(tj. manetka + wiązka) na ebay.de: do audi po ok 110e a do golfa IV za 50e

ok to ja biore sie teraz za poszukiwane manetki :hi:[br]Dopisany: 14 Listopad 2010, 11:35_________________________________________________czy od 97 podejdzie mi?

http://moto.allegro.pl/a4-1997r-przelacznik-zespolony-tempomat-i1315864828.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie samej manetki, ma ktoś jej schemat? konkretnie kiedy które piny sa ze sobą połączone, na przykład po wciśnięciu fix łączą się pin 2 i 4, to przykład tylko . Czy któres piny sa połączone kiedy tempomat jest wyłączony? Chciałbym podłączyc tempomat ale bez manetki, na innych włącznikach, a konkretnie właczanie jakimś tam przełącznikiem, a FIX oraz AUFN na mikrostycznikach.

Wdzięczny byłbym za taki schemacik manetki, pozdrawiam

To miałby ktos taki schemat do tej manetki?[br]Dopisany: 14 Listopad 2010, 22:45_________________________________________________Ewentualnie gdyby ktoś miał taką manetke w rękach i mógł sprawdzić kiedy które piny są ze sobą połączone, które przy wyłączonym tempo, które się łączą po włączeniu, itd. bardzo byłbym wdzięczny za taką informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką manetkę potrzebuję do mojego AFN 1999, bo już się pogubiłem.

wiem ze silnik nie ma znaczenia ale musi być od polifta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do manetek temp i tej kosteczki małej do kierunków da się trochę obejść ten problem :) bez dolutowywania kabli (widziałem już takie rozwiązanie) tak, żeby wszystko pasowało na oryginalne wtyczki

Ja kupiłem manetkę bez tej małej kostki do kierunków skojarzyłem fakt po zakupie. :decayed:

Rozebrałem zakupioną manetkę i manetkę starą którą wymontowałem od siebie z auta (o dziwo jest to w miarę prosto zrobione) bez większego problemu przełożyłem sam "patyk" kierunków poskładałem i śmiga :)

Jak by ktoś potrzebował w tym pomocy to pw :)

ps. dodam jeszcze że oprócz kierunków nie pasowała mi jeszcze taśma air bag a teraz wszystko pasuje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką manetkę potrzebuję do mojego AFN 1999, bo już się pogubiłem.

4D0 953 513 P lub 4D0 953 513 M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego polifta 2000 r. kupiłem coś takiego :

http://allegro.pl/manetki-a4-4d0953513p-i1332528567.html

tera pytanko jak kolega wyżej, jaka wiązka kabli .. jaki jest jej numer .. ? :hi:[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 09:03_________________________________________________ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podlaczylem tempomat, ale nie dziala. Kupilem manetke orginalna a wiązke nieorginalna, podlaczylem wszystko zgodnie z instrukcja do odpowiednich pinow, tylko jeden pin 4 i 7 z manetki ktore laczymy razem i podpinamy sie do bialej kostki (pin10) nie podlaczylem do tj. bialej kostki bo tam zadnego pinu nie mialem (byl pusty), dowiedzialem sie ze nalezy podlaczyc to bezposrednio do komputera i tak tez zrobil mi elektryk po podlaczeniu do vaga w sterowniku pojawilo sie "G" czyli auto z tempomatem. Sterownik przyjmuje kodowanie 11463 bez zadnych problemow. Dodam jeszcze ze kontrolka tempomatu sie nie zapala. Oczywiscie prawidlowo probowalem zalaczyc tempomat -> ON a nastepnie SET i auto zwalnia.

1. Tereaz co nalezy sprwawdzic w pierwszej kolejnosci?

2. Czy da sie to wszystko sprawdzic z poziomu Vaga - chodzi mi o manetke bo czujniki to wiem ze w bloku 006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tylko jeden pin 4 i 7 z manetki ktore laczymy razem....

....Dodam jeszcze ze kontrolka tempomatu sie nie zapala.

2. Czy da sie to wszystko sprawdzic z poziomu Vaga - chodzi mi o manetke bo czujniki to wiem ze w bloku 006.

łączymy 4 i 6 (mam nadzieję że zrobiłeś literówkę, jeśli nie to tu leży Twój problem)

jeju.... kontrolka :mysli:

ad2. nie ma takiej kontrolki

da się :good:[br]Dopisany: 28 Listopad 2010, 11:03_________________________________________________

ktoś ma pomysł co padło i jak to naprawić?

zrobić diagnostykę Vagiem [br]Dopisany: 28 Listopad 2010, 11:03_________________________________________________

tera pytanko jak kolega wyżej, jaka wiązka kabli .. jaki jest jej numer .. ?

wszystko jest w temacie

Ludzie czytajcie od początku (adadur w drugim poście już pisał...) a nie wszyscy czekają na gotowe !! :kwasny::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Walczyłem z tym tempomatem 2 dni i nie działa....

Podłączałem sie pod białą kostke, w Vagu pojawiła mi sie literka "G" a tempomacik nie działa. :wallbash:

Widze że w większości w tym temacie macie TDI, może w benz jest inaczej??

Jeśli komuś sie udało uruchomić tempomat w beznynie to prosił bym po jakiś dokładny schemacik czy coś bo nie daje sobie z tym rady. :notworthy:

Gaz mam strowany elektromanicznie :good:.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO polifta? A czy jak mam po pierwszym tzn.1998 to też się już klasyfikuję?

w sensie że ?

jeśli chodzi o pytanie górala to już założył tempomat i śmiga :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO polifta? A czy jak mam po pierwszym tzn.1998 to też się już klasyfikuję?

w sensie że ?

jeśli chodzi o pytanie górala to już założył tempomat i śmiga :good:

potwierdzam opis super rezanie dziecinnie proste tak że montujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...