Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VFIZ on Audi B6/B7


kicoro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry projekt, czekam na opcje dla B5

Tu jest jakis schemacik jeśli chodzi o podłaczenie

http://zzottel.de/index.php/en/car/fis-control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo !!! 500 zeta do dobra cena!!

To orientacyjny koszt samego VFIZ z obudową, nie uwzględnia on kabli do licznika,

takie kable można sobie zrobić samemu, z fragmentów starych wiązek od audi b6/b7 lub VW mk4 (golf4/passat b5)

trzeba połaczyć jeden do jeden, dwie pary 32pinowych wtyczek od liczników (zielona-zielona, niebieska-niebieska)

moge pomóc przy "zorganizować" wtyczki z przewodami ze starych instalacji, ewentualnie pomóc znaleźć kogoś kto to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie filmik tych kolesi z niemiec..są obroty, prędkość, temp wody, oleju i stan paliwa w baku :

http://www.youtube.com/watch?v=ky_IWYB2QnU&feature=channel

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

tutaj tak jak rs4 :

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest dopiero w fazie początkowej, zobaczcie na date w pierwszym filmie 19.3.2012

Na filmie nie widać żeby było jakieś menu ani nic wiecej oprócz kilka podstawowych wartości.

Link do watku jest poniżej, piszą że chcą to dopiero zrobić i sprzedawać

http://www.a4-freunde.com/forum/showthread.php?68388-beliebiger-Text-im-FIS-darstellbar/page18

strona 18 i 19, wcześniej była dyskuja o cenie, stwierdzili ze 150euro to będzie za mało za takie coś

Moje już umie rysować wykresy, mam boost oraz odczyt stanu DPF :D

Jeszcze tydzień i będę mógł zrobić kilka sztuk jeśli będą chętni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest rzeczywiście zainteresowany to najlepiej niech wysle maila do mnie,

pozwoli mi lepiej sobię zaplanowąć prace, będę też wykonywał urządzęnia w kolejności zgłoszeń,

pewno zrobienie każdego zajmnie ok. 2-3 tygodnia gdyż jedynie wieczorami mam na to czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicoro a na twoim wyswietla prędkość aktualna

No jasne, można wyświetlić prędkość aktualną,

nawet prędkość samych kół tylnich, co jest bardziej wiarygodne jeśli ktoś ma ośkę i przednie mu się ślizgają podczas startu..

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

Gratuluję porządnej roboty, ja mam pytanie z innej beczki, można będzie liczyć na jakieś szczegóły techniczne? konkretnie rysowanie po wyświetlaczu (szczególnie czerwonym, jak już będziesz wiedział jak XD), komunikacja z ECU itp?

pozdrawiam

Na początek polecam lekturę z linku http://canhack.net/viewtopic.php?f=11&t=988&sid=0769aef992a01125936ff3d5f3448293 tam jest sporo informacji chociaż nie wyszstko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicoro widzę ze zmianą samochodu postanowiłeś i w nim swój projekt kontynuować :)

miałem zamontowany u siebie w leonie licznik FIS z passata przerobiony przez kicoro i wszystko działało ok, a przy sprzedaży oczy świeciły się kupującemu jakie to cudo dostał razem z autem. teraz w A4 FIS był już w standardzie, to może i ja zapiszę się w kolejce do VFIZa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicoro..napisz czy możesz zrobić oprogramowanie indywidualne..dla każdego potrzebne jest co innego..np ja nie potrzebuję dpf..najważniejsze to temp oleju, ile paliwa w baku, egt,temp wody, prędkość też może byc,

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

czy wszystko sterowane jest z manetki ?

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

i czy możesz zrobić dodatkowo test zegarów po zapłonie tym modułem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicoro widzę ze zmianą samochodu postanowiłeś i w nim swój projekt kontynuować :)

miałem zamontowany u siebie w leonie licznik FIS z passata przerobiony przez kicoro i wszystko działało ok, a przy sprzedaży oczy świeciły się kupującemu jakie to cudo dostał razem z autem. teraz w A4 FIS był już w standardzie, to może i ja zapiszę się w kolejce do VFIZa.

Czesc, nie ma sprawy teraz planuje zrobik ok 5szt, a ewentulanie reszta za ok 2miesiace

jakie masz auto aktualnie ?

kicoro..napisz czy możesz zrobić oprogramowanie indywidualne..dla każdego potrzebne jest co innego..np ja nie potrzebuję dpf..najważniejsze to temp oleju, ile paliwa w baku, egt,temp wody, prędkość też może byc,wie

czy wszystko sterowane jest z manetki ?

i czy możesz zrobić dodatkowo test zegarów po zapłonie tym modułem ?

Mozna sobie samemu ustawic ktore parametry sa wyswietlane i w jakij kolejnosci

Snda egt to prawdopodobnie nie w kazdym silniku jest instlowana

Moge tez zmodyfikowac soft na zyczenia ale jesli zmiany bylyby duze to wtedy wiadomo odplatnie,

oczywisce poprawki usuwajace ewntulane bledy zawsze za darmo

Sterowac VFIZ mozna i z kiery oraz manteki.

Mam jeszcze pomysl aby wswietlac doladowanie w postac bar gr afu w miejusc informacji od radi :)

Test zegarow tez moge zrobic ale bedzie troche wolniejszy od ori i wymaga to dolozenia troche gratow do VFIZa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam moj test zegarów?? działasz cos??

Narazie nie, najpierw potrzebuje doporowadzic do dobrego stanu VFIZa

PYTANIE czy jest na forum ktoś z okolicay co ma B6 z mdułem telmatik, potrzebowałbym zlogowoać protokół komunikacji

w celu rozbudoway interejsu uzytkownka, ewentualnie ktos zna tu kogos, oczywiście nie za darmo

albo "oddam" ;) vfiz po kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dla czerwonego bedzie taki sam jak bialego gdyz roznica bedzie tylko w oprogramowianiu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś w stanie ogarnąć takie logo jak ma rs4 na starcie ?

---------- Post dopisany at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:16 ----------

a jesteś w stanie ogarnąć takie logo jak ma rs4 na starcie ?

jak coś to dysponuję zegarami rs4..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze w dowolnych zegarach cos takiego powinno dać się wlaczyć zmieniajac po prostu zawartosc eepromu

potrzebne bylyby zegary RS4 oraz odpowiedni kabel - ja niestety takiego nie mam.

Mozna cos podobnoego zrobic w VFIZ ale to pewno roznilo sie troche wygladem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicoro

ale nie widzę opcji wyświetlenia ciśnienia oleju (wartości). Na pewno dla 2.0 TDI by się przydało.

Można by zaobserwować stopniowo narastające uszkodzenie napędu pompy olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot_24, czy fabrycznie w 2.0TDI jest montowany czujnik wartości ciśnienia oleju ? bo w innych autach wiem że były tylko czujniki zwracające czy jest OK czy NIE OK ..

jesli nie ma fabrycznego to trzeba by sobie dolozyc taki czujnik

adamoo, aktualnie nie mam takiego kabla do RB4 czy RB8 i nie planuje kupna bo one sa drogie np >1500PLN

licznik który masz jest RB4 czy RB8 ?

jedyne co moglbym zrobic teraz to tylko sprawdzic dokladnie jak to wyglada i w przyszlosci sprobowac dodac do VFIZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...