Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kornackiemu urwali drzwi w Maserati


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tu nie widzę winy kierowcy busa, nawet gdyby sprawdził (a pewnie sprawdził), czy może ruszyć, to przecież nie przewidzi, że ktoś w ostatni momencie mu wskoczy pod koła. Czysta głupota prezentera TVNu moim zdaniem. Przecież ten gość też ma oczy i rozum, więc nie mógł patrzeć w stronę busa, jak otwierał te drzwi, tylko się przeglądać w szybie, jaki to piękny nie jest?

ZAWSZE, powtarzam - ZAWSZE jak wysiadam/wsiadam na stacji, czy parkingu patrzę, czy coś nie jedzie, dopóki drzwi nie będą bezpiecznie zamknięte. Nie wyobrażam sobie wysiadać/wsiadać na ruchliwej ulicy nie patrząc, czy nie ma niebezpieczeństwa ze strony innych uczestników ruchu, dla mnie czysta głupota. Bo teraz to były drzwi, a innym razem jak tak będzie wsiadał do auta, to może bus puknąć już w niego, a nie w kawałek stali i nie skończy się na mandacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia czy można robić sobie postój w zatoczce przystankowej :P tak jak zrobili tym Maserati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym normalnym kraju wina byłaby Sochy i Kornackiego. Zasada jest prosta. Gdyby nie zatrzymała się w tym miejscu, w którym nie miała prawa tego zrobić, to nie doszłoby do całego zdarzenia. Do tego Kornacki nie miał prawa otworzyć drzwi, nie upewniając się wcześniej, że nie utrudni to ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co mnie uczyli na jazdach, to nie wolno się zatrzymywać w zatoczce autobusowej, ani w odległości 11 czy 15 metrów od niej, bo grozi to właśnie kolizją i wina zawsze jest po stronie kierowcy, który łamie ten przepis. ;d Może nawet znajdę filmik gdzieś na necie, który dostałem ze szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu debatować wina Kornackiego i Sochy ewidentna:

1. Zakaz zatrzymywania sie i postoju w zatoczce autobusu!!! Mandat dla Sochy

2. Drzwi ewidentnie wychodzą z obrębu zatoki i znacząco wtargnęły na sąsiedni pas ruchu.

3. Kornacki nie stosuje zasady ograniczonego zaufania i ogólnych zasad bezpieczeństwa. Opuszcza miejsce pasażera nie zamykając drzwi prawych, które silny wiatr może wyrwać i np. staranować matkę z wózkiem czekającą na przystanku. Zajmuje miejsce kierowcy nie upewniając się czy może otworzyć drzwi (nawet na sekundę nie zerknął za siebie), które zajmują sporą częsć sąsiedniego pasa ruchu. To jak wyprzedzanie bez spojrzenia w lewe lusterko!!!

Panie Kornacki stracił Pan w moich oczach, trzeba się umieć przyznać do błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego rację :thumbup1: nie tylko to wina kierowcy autobusu :shock3:

Kierowca autobusu w cale nie jest winny.

Zajmuje własny pas ruchu i cierpliwie czeka na możliwość zmiany pasa ruchu, podczas gdy kornacki narusza jego przestrzeń otwierająć drzwi. Niby stary warszawiak a nie stosuje sie do uwag rozklejonych na tyle autobusu "uwaga zachodzi na zakręcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze trzy miesiące temu oglądałem program ale drogówka i tam na stacji benzynowej facet otworzył drzwi przed autem i ona wjechala w nie,winny był ewidentnie facet,który sam wezwał policję:)

Kierowca autobusu zapomniał ze jezdzi autokarem ale w sumie te pikne maseratti nie powinno tam parkować.

Swoja drogą to takie mega drogie autko a oni pchaja sie w miasto.porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesz, ktoś wrzucił ten filmik w tym temacie. No i co ma klasa auta do miasta? Wystarczyłoby, żeby się rozejrzał i użył mózgu, to uniknąłby szkody. A auto i tak będzie "bezwypadkowe, niemalowane, nic nie stuka, nie puka" pewnie. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego rację :thumbup1: nie tylko to wina kierowcy autobusu :shock3:

Kierowca autobusu w cale nie jest winny.

Zajmuje własny pas ruchu i cierpliwie czeka na możliwość zmiany pasa ruchu, podczas gdy kornacki narusza jego przestrzeń otwierająć drzwi. Niby stary warszawiak a nie stosuje sie do uwag rozklejonych na tyle autobusu "uwaga zachodzi na zakręcie".

Niedaleko Wrocławia na autostradzie A4,częściowo zajmując pas ruchu zatrzymała się kobieta Astrą...gdy wysiadała zgarnął ją kontener..z racji że ciężarówka było z ostatnich lat zadziałały systemy i ślady hamowania widać było dopiero za miejscem zdarzenia. po 20mniutach RMF ogłosił,że kierowca zasnął za kierownicą...orzeczono winę kierowcy,a gościu wylądował u czubków.

Koleś nie zasnął i nie miał chwili na reakcję,a siedzi. Czasami prawo stoi nie po tej stronie co powinno. Widzimy wszyscy jak było,ale wystarczy,że jest paragraf którego można się uczepić,a tu taki jest....

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

Właśnie jest w Tvn turbo zakup z tą akcją. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych nielegalnych tablic z przodu co zostąło wspomniane

gdzie mozna taką zamowic?? czy ktos zna jej wymiary i jaki kosz jest takiej tablicy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak hieny sie czepiliście. A założę się że jakby który kolwiek z Was był na miejscu kornackiego to by pomstował na cały świat i tak by sie nie przyznał że to jego wina. U siebie belki sie nie widzi a u drugiego się drzazgę zobaczy :facepalm:

Jak tak obserwuję wątki na tym forum juz od 2 lat to sami święci na kazdym kroku. Ktos powie o jakiejś nietypowej przeróbce zaraz grono świętych straszy policją i konsekwencjami. A jak ktos zrobi coś głupiego to się go prawie linczuje. :facepalm:

Jak to mówia i najlepszemu się zdarza wiec i Kornackiemu się mogło zdarzyć, a że dowalili kierowcy MPK mówi się trudno nikt nie mówił że świat jest sprawiedliwy i nigdy taki nie będzie. :decayed: Więc albo sie do tego przyzwyczajmy i żyjmy normalnie albo płaczmy całe życie że nas kopią po d*pach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie ma tu wątpliwości ze wina jest Kornackiego,tylko zastanawiam się ile TVN zapłacił kierowcy autobusu żeby mandat przyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa jest taka czy ktos z was otwiera tak szeroko te drzwi zeby wsiasc ? ok to maly samochodzik ale az tak otwierac ? -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie ma tu wątpliwości ze wina jest Kornackiego,tylko zastanawiam się ile TVN zapłacił kierowcy autobusu żeby mandat przyjął.

ja mam. :decayed: Wg mnie Kornacki przyczynił się ale wg mnie winowajcą jest autobus

---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

druga sprawa jest taka czy ktos z was otwiera tak szeroko te drzwi zeby wsiasc ? ok to maly samochodzik ale az tak otwierac ? -.-

Widziałes jaki był wiatr? jakby nie otworzył to by szarpnęło i mogło wykrzywić drzwi nawet bez autobusu

Ostatnio była chyba drogówka. Ciężarówka skręcała w lewo a obok stał samochód osobowy na sąsiednim pasie. Identycznie zachaczył i dostał mandat bez gadania. Brakowało aby otwartych drzwi. Policjant powiedział: To Pan posiada samochód i wie że zachodzi wiec to pana wina. Co fakt tam gdyby babka sie ustawiła dalej nie przy samej ciężarówce nic by nie było ale jak zasada to zasada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakby Kornacki drzwi nie otworzył, to do kolizji by nie doszło, więc zupełnie inna sytuacja, pastaldo.

drzwi w momencie kolizji były już otwarte a to spora różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakby Kornacki drzwi nie otworzył, to do kolizji by nie doszło, więc zupełnie inna sytuacja, pastaldo.

drzwi w momencie kolizji były już otwarte a to spora różnica

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa tam.. podjarany Sochą Kornacki popełnił błąd i powinien się do tego przyznać.. póki tego nie zrobi nie oglądam programów z jego udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...