Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.


winczako

Rekomendowane odpowiedzi

Winczako amorków B8 sprint nie chcesz na przód ?:) się złożyło że mam w cenie śmiechowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba w kwestii ESP rozgraniczyć dwie sytuacje - 1. ESP myśląc stabilizacja toru jazdy oraz 2. TC - kontrola trakcji myśląc zrywanie przyczepnosci przy ruszaniu.

Moje odczucia są takie, że TC jest generalnie dość czuła, natomiast ESP pozwala np na sniegu jechac lekkim driftem - do czasu aż się przegnie jakąś tam zaprogramowaną granicę...

Chociaz dość dawno ostatni raz jezdzilem "zwykla" B6, ale z tego co pamietam, to tam ingerenacja byla natychmiast w obu sytuacjach.

Samo depnięcie na mokrym przy 100 i wyprostowanych kołach raczej nie wywołuje uruchomienia trakcji (chyba ze przy agresywnej zmianie biegu- to tak), natomiast ta sama sytuacja przy lekko skreconych , już tak, szczególnie na takim "gładkim" asfalcie. Oczywiscie dodam ze nie latem, kiedy to eSa jezdzi o wiele słabiej - no ale to juz sto razy mowielem :). (i nie chodzi te o temp -10 :D. Wystarczy kilka stopni powyzej zera)

EDIT

dzik, poszedl w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku cwiczylismy S4-ke z różnymi hamulcami. Chodziło o właściwe rozłożenie sił.

Było hamowanie na prostej w zakrecie itd itp.

Stanęło na 345/330 mm. Na jednym zakrecie przy ok 220km/h odzywalo sie ESP. Na tym samym zakrecie w BFB byla kompletna cisza. Wówczas nie zwróciłem na to uwagi, teraz mnie to mocno zastanowilo.

Winczako jesteś pewien ze to ASR a nie ESP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dev, sam wiesz, że ogromną rolę odgrywają też inne elementy samochodu. Jesli zawieszenie, profil, szerokosc i weilkosci opon, stabilizatory, byly w tych samochodach takie same, to jedyną rzecz w której upatrywałbym ewentualnej pod/nadsterownosci (i jednoczesnie aktywacji esp) w eSce to jej gigantyczna waga przodu :decayed:.

Fakt w audi TC to ASR ;-). ASR ma inną zasadę działania niż ESP,nie korzysta m.in z czujnika przeciążeniowego i czujnika skretu kierownicy. Jesli chodzi Ci o to co mi mruga ikonką esp przy tej predkosci ok 90-100 na lekko skreconych kolach - nie wiem ;-). Nie czuje jakiegoś wielkiego uslizgu, ale sądzę, że może lekko tracić przyczepność koło logicznie o najmniejszej trakcji - wewnętrzne przednie.

No chyba że tą kierownicą machnę... to wiadomo :polew::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, tez myslałem o ciezkim przodzie eSy

w/g mnie to producent inaczej programuje układ ESP w takim jak Twoje auto VS zwykłe a4

ale tego nie wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze masz rację. Mam wrazenie ze ESP uruchamia się generalnie pozniej niż np w passacie AVF 4-motion, a4 b6 AKE (2,5tdi), juz nie mowiac o nowych np passatach. Natomiast jak już się uruchomi, to pracuje do skutku/wyrownania toru jazdy. Żaluje, że nie robili wtedy kilkustopniowej czulosci esp, jak np DSTC w volvo.

Ogólnie mam dziką frajdę z brania zakrętów, szczególnie że ponad tydzień jeździłem żony ibizką, która prawdopodobnie koła ma połączone z kierownicą poprzez jakiś giętki kijek... o braku możliwości ruszenia na światłach w deszcze nie wspomnę :grin:. Reakcja na gaz podobno do mojej jak mnie żona do sprzątania próbuje zagonić :polew:, czyli lekko mówiąc - nieprędka :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze masz rację. Mam wrazenie ze ESP uruchamia się generalnie pozniej niż np w passacie AVF 4-motion, a4 b6 AKE (2,5tdi), juz nie mowiac o nowych np passatach. Natomiast jak już się uruchomi, to pracuje do skutku/wyrownania toru jazdy. Żaluje, że nie robili wtedy kilkustopniowej czulosci esp, jak np DSTC w volvo.

Ogólnie mam dziką frajdę z brania zakrętów, szczególnie że ponad tydzień jeździłem żony ibizką, która prawdopodobnie koła ma połączone z kierownicą poprzez jakiś giętki kijek... o braku możliwości ruszenia na światłach w deszcze nie wspomnę :grin:. Reakcja na gaz podobno do mojej jak mnie żona do sprzątania próbuje zagonić :polew:, czyli lekko mówiąc - nieprędka :P.

Frajda prawdopodobnie z mocy :wink:

Bo jednak ten kloc choć mocny to jednak ciężki i solidnie z przodu umieszczony, co prawidłowe rozłożenie masy nieco wypacza :wink:

Z drugiej strony Impreza też skręcać nigdy nie chciała, mimo iż dla odmiany lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winczako amorków B8 sprint nie chcesz na przód ?:) się złożyło że mam w cenie śmiechowej :)

Ty mi ceny miałeś do mnie sprawdzić a nie tu wciskać coś winiaczko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenty:

dhnh.jpg

Jeszcze raz dzięki Marcin ;-)

I antyprezent... żart... Totalny brak szacunku do straży miejskiej/gminnej. Całe OLBRZYMIE 63 km/h w ciepły, suchy letni dzień w jakiejś wsi zabitej dechami... fotoradar w krzakch przykryty siatką moro... Jeszcze żeby to było faktycznie niebezpieczne miejsce... Dodam, że ruch był prawie żaden.... #$%^&*( Ale o tej gminie głośno w tej kwestii...

Jak "ci" stróże zobaczą gdzieś bójkę, to pierwsi spierd***ą. ehh... co za kraj :/.

6v0w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas łapią dopiero od 70 w zabudowanym, mojemu fatrowi przy płaceniu strażniczka się pochwaliła, że w tej kwestii są lepsi od policji... "bo policja to od 60km/h łapie, a my od 70km/h" z uśmiechem na twarzy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żalnie często czatują, jakiś czas temu mój ojczulek tez się nadział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat za 13 km ???? WTF :doh:

w Człuchowie mi w grudniu strzeliło jak jechałem na Sylwestra przy przekroczeniu 15 km/h.. już dostałem fakturę z leasingu za "udostępnienie informacji o użytkowniku pojazdu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie z cb radiem jeździ :decayed: pamiętam jak kumplowi wlepili 100zl za 48kmh na 40! było gdzies na forum nawet :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenty:

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/546/dhnh.jpg

Jeszcze raz dzięki Marcin ;-)

I antyprezent... żart... Totalny brak szacunku do straży miejskiej/gminnej. Całe OLBRZYMIE 63 km/h w ciepły, suchy letni dzień w jakiejś wsi zabitej dechami... fotoradar w krzakch przykryty siatką moro... Jeszcze żeby to było faktycznie niebezpieczne miejsce... Dodam, że ruch był prawie żaden.... #$%^&*( Ale o tej gminie głośno w tej kwestii...

Jak "ci" stróże zobaczą gdzieś bójkę, to pierwsi spierd***ą. ehh... co za kraj :/.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/839/6v0w.jpg

Paweł popatrz na to inaczej......siedzi taki cyc w wozie ....patrzy ,a tu leci esa...,że nie miał cyfrówki pod ręką ....to służbowym se pstryknął ....

...szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł popatrz na to inaczej......siedzi taki cyc w wozie ....patrzy ,a tu leci esa...,że nie miał cyfrówki pod ręką ....to służbowym se pstryknął ....

hahhahhaaa:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed:amorki pierwsza klasa :) fotka też przyjemna, ładne ujęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie z cb radiem jeździ :decayed: pamiętam jak kumplowi wlepili 100zl za 48kmh na 40! było gdzies na forum nawet :polew:

ja jeżdżę na CB codziennie :wink: ale się zagadałem i tak wyszło :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...