Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.


winczako

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi przy okazji tego czyszczenia, czy w przypadku mojego silnika też warto by ten temat przemyśleć ?

Czy to tylko problem v8 ?

Sorry za OT:wink:

Tylko FSi. TFSi są teoretycznie wolne od tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi przy okazji tego czyszczenia, czy w przypadku mojego silnika też warto by ten temat przemyśleć ?

Czy to tylko problem v8 ?

Sorry za OT:wink:

Tylko FSi. TFSi są teoretycznie wolne od tego problemu.

Grunt, że teoretycznie.

Wydawało mi się, że Pokas czyścił swoje s5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy akurat od samego czyszczenia mu wrocila seria.. + tfsi z turbem nie jest wrazliwe na syf.. a z kompresorem juz moze byc.. akurat te silniki nie sa jakos mocno rozpracowane.. sam MRC czesto ma problem zeby przywrocic serie, stad trafiaja sie egzemplrzae ktore da sie wystroic na 500+ KM, a niektore ponad 430 nie pojadą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, zdrowe RS4 jest bardzo szybkie i objezdza nawet RS4 B5 po sofcie.

rs4 b5 po sofcie idzie praktycznie równo z rs5,

ergo zdrowe rs4 b7 będzie szybsze od 450ps rs5 z szybką szkrzynką ??

w tfsi problem nagaru nie jest znany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs4 b5 po sofcie idzie praktycznie równo z rs5,

ergo zdrowe rs4 b7 będzie szybsze od 450ps rs5 z szybką szkrzynką ??

wszystko zalezy pewnie od konkretnego auta.

w warszawie rs4 b7 [zdrowe] lapalo sie z rs4 b5 po sofcie i bylo szybsze.

rs5 wcale niestety nie jest szybkie... wystarczy poogladac troche nagran z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs4 b5 po sofcie idzie praktycznie równo z rs5,

ergo zdrowe rs4 b7 będzie szybsze od 450ps rs5 z szybką szkrzynką ??

wszystko zalezy pewnie od konkretnego auta.

w warszawie rs4 b7 [zdrowe] lapalo sie z rs4 b5 po sofcie i bylo szybsze.

rs5 wcale niestety nie jest szybkie... wystarczy poogladac troche nagran z YT.

Tu bym się jednak spierał, wszystko zależy od tego czy szybkie na 1/4 czy na torze :wink:

Bo generalnie to te auta są bardzo porównywalne czasowo.

Żeby było ciekawiej na Nordschleife obydwa objeżdzają zarówno rs6 c6 jak i c7..:facepalm:

Wygląda na to, że ta b7 konkretnie potrafi zapier...:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna chata... jak ten 313KM A6 C7 zapitala.... a to tylko diesel :/. Pewnie po modach to by mnie ładnie upokorzył...

A tak to ledwo ledwo, bez specjalnego zapasu, dopiero na wysokich obrotach i wyższych prędkościach czuć było, że mam ciutek tycityci więcej...

btw. pikna, szybka, cichociemna fura...

Jutro jadymy do Mirona oblukać i pewnie kupić jego wozidełko ;-), to zobacze w końcu jak się siedzi w 3xx konnym dieslu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna chata... jak ten 313KM A6 C7 zapitala.... a to tylko diesel :/. Pewnie po modach to by mnie ładnie upokorzył...

A tak to ledwo ledwo, bez specjalnego zapasu, dopiero na wysokich obrotach i wyższych prędkościach czuć było, że mam ciutek tycityci więcej...

btw. pikna, szybka, cichociemna fura...

Jutro jadymy do Mirona oblukać i pewnie kupić jego wozidełko ;-), to zobacze w końcu jak się siedzi w 3xx konnym dieslu :D.

Mirona fura dla Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna chata... jak ten 313KM A6 C7 zapitala.... a to tylko diesel :/. Pewnie po modach to by mnie ładnie upokorzył...

A tak to ledwo ledwo, bez specjalnego zapasu, dopiero na wysokich obrotach i wyższych prędkościach czuć było, że mam ciutek tycityci więcej...

btw. pikna, szybka, cichociemna fura...

Jutro jadymy do Mirona oblukać i pewnie kupić jego wozidełko ;-), to zobacze w końcu jak się siedzi w 3xx konnym dieslu :D.

:decayed:...godzinę podaj....podjade na klachy ...::wink: ...rano jestem w pracy...ale jak by to miało byc popołudnie...to jest to do zrobienia ;) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede wieczorem, ruszamy ok 13.30 -14.00, wiec pewnie ze 4 godzinki trzeba liczyc. Wysle Ci na pw nr kom, to mozemy sie zdzwonic jak bedziemy dojezdzac ;).

Auto nie dla mnie, dla kolegi ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to się ciesze ;).

Jak zobaczysz obtartą z przodu esę bez rejestracji to mozesz byc pewny że to ja ;). Może jak bedzie kilka minut to podjadę ją spłukać bo wstyd w Polskę galopować. Po długich poszukiwaniach znalazlem w koncu podobno dobrego lakiernika i 5 maja oddaje furaka na 4 dni do zrobienia. Do tego czasu przed niebieskimi palę głupa ;-)

---------- Post dopisany 18-04-2014 at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2014 at 20:28 ----------

ja ...(cie kręce).... juz jestem stracony.... jednak B8 to duzy przeskok technologiczny.

Esa B8 na rotorach w sedanie to juz totalna miazga... cel 2015. (no ew. eSa5 w sportbacku). ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esa B8 na rotorach w sedanie to juz totalna miazga... cel 2015. (no ew. eSa5 w sportbacku). ;-D

...ale tam LPG już nie założysz :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esa B8 na rotorach w sedanie to juz totalna miazga... cel 2015. (no ew. eSa5 w sportbacku). ;-D

...ale tam LPG już nie założysz :decayed::wink:

e no niech winczako kupuje bo odkupilbym jego s4 b6 :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly, dać się da, nawet ta V generacja z cenami poszła trochę w dół. Jak już będę poważnie blisko tematu, to z pewnością rozkminię dokładnie :decayed:. A że przez następne 4 lata zmuszony jestem dużo jeździć, to tak naprawdę wyjdzie w praniu co i jak...

Kolejka jest długa ;-), ale jak to w życiu bywa, gdy przyjdzie co do czego to ....xxxxxxx. Wygląda na to że na przyszłą wiosnę eSa będzie szukała nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna chata... jak ten 313KM A6 C7 zapitala.... a to tylko diesel :/. Pewnie po modach to by mnie ładnie upokorzył...

A tak to ledwo ledwo, bez specjalnego zapasu, dopiero na wysokich obrotach i wyższych prędkościach czuć było, że mam ciutek tycityci więcej...

btw. pikna, szybka, cichociemna fura...

od ilu do ilu się braliście ??

bitdi w a7 potrzebuje ok 22s do 2zł (pomierzone 21,8s zeperfs, do 100 5,6s; katalog 5,3s), w końcu to kawał lochy

powyżej 1,5zł powinieneś teoretycznie odchodzić :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odchodziłem, ale róznica była niewielka. Szlismy na trasie od 0 do max prawie 200, dobre 20km, ciągłe wyprzedzania i jazda od 60-70 w górę do 160-180 wielokrotnie--> ale jeden za drugim - on z przodu (drugiemu niby zawsze trudniej). Pierwsza setka w starcie nie czułem dużej przewagi, która z każdym biegiem i wyższymi obrotami była odczuwalna (szczególnie z wyższymi moimi obrotami). Ale nie było ani jednego speedu 0-200 bez zwolnienia przed kimś przed nami więc dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić. W każdym razie ten dieselek musi być genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...