Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile tak naprawde pali 1.9TDI ?


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa jazda emerycka 4.8l.

Pacjent 1.9tdi AVF

Rozumiem ze jazda emerycka to tak 90-110...?

Albo i wolniej...80-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 4l miasto 5l

biegi zmieniam przy 1,3tys obrotow zeby nie nadwyrezac silnika

Qrcze to po co Ci turbo ? :) Tak naprawde do 2,0 tys obrotow silnik w ogole nie jest nadwyrezony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie że palą wam po 6 litrów w mieście :) Chyba cały czas pusty przelot. Mnie w mieście spala od 6 aż do 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie 6 spalic... ale trzeba nie byc nerwowym, dwa pewnie miasto nie duze. kolo 15 cali auto seria albo tylko po sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 4l miasto 5l

biegi zmieniam przy 1,3tys obrotow zeby nie nadwyrezac silnika

To właśnie nadwyrężasz silnik zmieniając tak nisko biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z instrukcją obsługi - bieg zmieniamy na wyższy przy około 2000 obrotów. Redukujemy zanim silnik zacznie nierówno pracować. I to bym nazwał spokojną jazdą.

kolego Piotrek98igo, przy zakresie eksploatacyjnym do 4500 obrotów ty uważasz 2000 za ryzykowne wysokie kręcenie silnika? na litość boską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze idzie mi coraz lepiej. Nie majac wczesniej diesla a majac za to ciezka noge trudno bylo sie przestawic. Teraz testujac i uczac sie nieco, nabieram wprawy i spalanie spada. Dzis na obwodnicy, dystans 10km - dojazd praca-dom, predkosc 100km/h udalo mi sie zejsc do 7.4l/100 spalania sredniego i to jest juz chyba minimum jakie osiagne bo delikatniej sie juz nie da jechac. Podziwiam jednak tych co w miescie maja 6.5l, ale kolega ktory tu pisal wyzej, ze ma w miescie 4.5l to juz chyba bajki opowiada, bo nie uwieze poki nie zobacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze idzie mi coraz lepiej. Nie majac wczesniej diesla a majac za to ciezka noge trudno bylo sie przestawic. Teraz testujac i uczac sie nieco, nabieram wprawy i spalanie spada. Dzis na obwodnicy, dystans 10km - dojazd praca-dom, predkosc 100km/h udalo mi sie zejsc do 7.4l/100 spalania sredniego i to jest juz chyba minimum jakie osiagne bo delikatniej sie juz nie da jechac. Podziwiam jednak tych co w miescie maja 6.5l, ale kolega ktory tu pisal wyzej, ze ma w miescie 4.5l to juz chyba bajki opowiada, bo nie uwieze poki nie zobacze :)

Moje padło w tej chwili żre około 9 litrów. niestety 2,5 kilometra do pracy robione 4 razy dziennie i silnik ciągle niedogrzany robią swoje. Ale w trasie jakieś 5,5 litra do zrobienia spokojnie. Mowa cały czas o AVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyniki w trasie realne dla tego typu aut to od 4.8-6.2 pi razy oko, jesli to jednostki 2.0tdi to mozna troche dodać jesli to stara pompa VP to troche odjąć. Natomiast jesli komus w trasie pali dużo więcej zrobcie logi dynamiczne i statyczne, powód jakis musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole dmuchac na zimne i tak wysoko go nie krecic ,a spalanie bezcenne dzisiaj bylem na stacji po miescie spalil mi 4,3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak czytam niektórych srednie spalanie w granicach 6litrow to nie moge uwiezyc :). Moja 1.9 avf 131ps srednio pali 7-7.8l. Mysle nad wgraniem delikatnego programu, aby podciagnac max do 160ps i zastanawiam sie czy spalanie duzo skoczy do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego egzemplarz jeden drugiemu nie rowny, mojemu kuplowi awx bez chipa pali 8l, a jezdzi spokojnie. Ja 'staram' sie nie przekraczac 140, ale kazde swiatla to jest sprint, zawsze mam srednie w okolicach 6l, dodam tylko ze tankuje na jednej stacji shell, na innym paliwie zawsze miałem przynajmnie litr więcej. Warto doplacic 10gr/l. Drugiemu koledze a3 2.0tdi przy takiej jezdzie jak moja pali srednio 10l, ale i głowica byla juz robiona bo pękła, wtrysk, turbo, 100tys przelotu(ma ja od nowosci). Liczy sie stan motoru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ju nie ogarniam.... Ktos robi dobra szydere a jelenie sie lapia....:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wynosi od 5,5l do 7l a zimą to wiadomo ze więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole nie ryzykowac tak wysoko go krecic
trasa 4l miasto 5l

biegi zmieniam przy 1,3tys obrotow zeby nie nadwyrezac silnika

To właśnie nadwyrężasz silnik zmieniając tak nisko biegi.

A ja powiem tak... AFN-em przejechalam ponad 100 tys. kilometrow, oprocz wspomnianego silnika mam rowniez automatyczna skrzynie biegow.

I gdybym caly czas jezdzila w zakresie obrotow 1300-1500 (tak jak Piotrek98) albo i nawet do 2 tysiecy to auto jezdzilo by ciagle na 1(pierwszym) biegu... No moze w cieple dni przy okolo 1800 wlaczylby sie drugi bieg. I to wszystko.

Jak wszyscy wiedza ASB jest znacznie delikatniejsza konstrukcja niz manual, a pomimo to konstruktorzy Niemiecy Audi-VW tak to pomysleli ze generalnie ASB nie zmieni biegu ponizej 2 tysiecy obrotow.

O ile dobrze pamietam (bo nie zwracam caly czas uwagi na obrotomierz) to najlepiej mu (autu, skrzynia- silnik) to wychodzi w granicach 2300-2500.

Przy okolo 2500 czyli 75-80 zostaje wlaczony 4 bieg i juz potem mam spokuj.

Pozdrawiam

ps. a spalanie tak jak w opisie... trasa (autostrada 140-150km/h) 6L miasto w lecie (cieple dni) 7-7.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wątku to zużycie paliwa B7 1,9 tdi.... ponieważ zrobił się kolejny ranking wszystkiego z 1,9 tdi.... zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...