Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile tak naprawde pali 1.9TDI ?


peju

Rekomendowane odpowiedzi

musisz miec KKL+CAN albo sam CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jesteś niezły świeżak. Kolego sprawdz ciśnienie w oponach gdzies w warsztacie wulkanizacji.

Spot to jest taki mały regionalny zlot miłośników i klubowiczów w tym wypadku audi A4

Masz duże spalanie jak na diesla.

Jakie masz koła ? Bo ja nie przekraczam wogóle 7L na 225/45/17

Przecież wystarczy podjechać na stację benzynowa... :wink: wartosci masz na slupku B lub wewnetrznej str porkywy wlewu paliwa

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

Spoty w lubuskim... z tego co widze to bida z nedza.

Teraz na 15kwietnia jest zlot w Swiebodzinie. Fajna sprawa.

Ale to nie sa okazje moim zdaniem do czekania by naprawic auto. Ja potrzebuje miec diagnoze na juz i tak samo za kazdym razem jak cos sie stanie a nie czekac na najblizszy spot po 3miesiace o ile w tym regionie sa tak czesto robione.

kup kabel albo podskocz do Poznania w tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak...

W zeszlym tygodniu w poniedzialek zatankowalem na rezerwie za 150zl Verve (po 6zl/l). Przejechalem do dzis (stan baku rezerwa) 300km z czego 120km to cykl pozamiejski. Mozna wiec przyjac ze z tych 150zl przypada po 50zeta na kazde 100km. 50/6=8,3 i takie tez mam srednie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srod znajmoych uzytkujacych Audi/Vw/Skode slyszalem opinie ze VAG 4.9 to jest kupa i bardziej polecaja VCDS wraz ze specjalnymi kablami:

http://www.e-service.info.pl/index.html

Czy to jest lepsze rozwiazanie i czy na poczatek do samej weryfikacji (a nie grzebania w oprogramowaniu) VAG starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak...

W zeszlym tygodniu w poniedzialek zatankowalem na rezerwie za 150zl Verve (po 6zl/l). Przejechalem do dzis (stan baku rezerwa) 300km z czego 120km to cykl pozamiejski. Mozna wiec przyjac ze z tych 150zl przypada po 50zeta na kazde 100km. 50/6=8,3 i takie tez mam srednie spalanie.

Takie przyjmowanie na oko to wiesz ... ;) zrób tak jak wcześniej pisali. Zalej do pełna, do odbicia pistoleta. Przejedź z 200km. Podjedź znów pod ten sam dystrybutor i tankuj do pełna. Wtedy sobie policzyć ile pali.

Jak czytam osiągnięcia niektórych to ... respect :D mi poniżej 5litrów udało się zejść raz !! ogólnie to też zauważyłem wzrost spalania u mnie. Teraz jak już temp. będą powyżej 10 stopni posprawdzam dokładnie ile wyjdzie spalanie.

Czy wynik 7,5litra przy prędkości 140-150km/h jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jesteś niezły świeżak. Kolego sprawdz ciśnienie w oponach gdzies w warsztacie wulkanizacji.

Spot to jest taki mały regionalny zlot miłośników i klubowiczów w tym wypadku audi A4

Masz duże spalanie jak na diesla.

Jakie masz koła ? Bo ja nie przekraczam wogóle 7L na 225/45/17

Przecież wystarczy podjechać na stację benzynowa... :wink: wartosci masz na slupku B lub wewnetrznej str porkywy wlewu paliwa

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

Spoty w lubuskim... z tego co widze to bida z nedza.

Teraz na 15kwietnia jest zlot w Swiebodzinie. Fajna sprawa.

Ale to nie sa okazje moim zdaniem do czekania by naprawic auto. Ja potrzebuje miec diagnoze na juz i tak samo za kazdym razem jak cos sie stanie a nie czekac na najblizszy spot po 3miesiace o ile w tym regionie sa tak czesto robione.

kup kabel albo podskocz do Poznania w tygodniu...

Myślę że to jest dla Ciebie najlepsze rozwiazanie żeby sprawdzić auto i dowiedzieć się conieco:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AFN ( ale to jest inna generacja silników niż Twój ) na dystansie 1200 km zrobionych 3 tygodnie temu wciągnął 60 litrów paliwa . Czyli wyszło 5 l/100km i tyle samo pokazał na fisie . Trasa zrobiona w Polsce . I takie spalanie mnie cieszy !!!

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf 1.9tdi 131k trasa 5,5l misto 6,5 7l na pelnym baku autostrada zrobilem 1400k spokojna jazda 120 140km

Sorry ze spytam, to jak duzy masz zbiornik paliwa...?

Bo liczac trase 5.5 litra na 100 kilometrow, auto musialoby spalic 77 litrow.

A cos niebardzo moge uwierzyc w to ze przy sredniej 130 AVF pali ponizej 5 litrow.

Pozdrawiam

http://www.autocentrum.pl/oceny/audi/a4/b6/ocena-kierowcy-653708099/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dechy nie depcze bo raczej dbam o auto zeby dbalo omnie biegi zmieniam tak do 2 tys bez zadnych gwaltownych przyspieszen

No to własnie dbasz jak cholera jezdzac do 2 tys...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj AVF+ na trasie w zimę spala 5.5l nie jeżdzę ekonomicznie, kiedys w lato przy spokojnej jezdzie zszedłem do 4.8 Nie spalił mi wiecej jak 7 litrow po miescie, a tez nie zamulam. Srednio na stacji wychodzi 6.1-6.3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dechy nie depcze bo raczej dbam o auto zeby dbalo omnie biegi zmieniam tak do 2 tys bez zadnych gwaltownych przyspieszen

No to własnie dbasz jak cholera jezdzac do 2 tys...:facepalm:

Dokladnie... przeciesz to diesel i do tego turbo, a nie np. Polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf 1.9tdi 131k trasa 5,5l misto 6,5 7l na pelnym baku autostrada zrobilem 1400k spokojna jazda 120 140km

Sorry ze spytam, to jak duzy masz zbiornik paliwa...?

Bo liczac trase 5.5 litra na 100 kilometrow, auto musialoby spalic 77 litrow.

A cos niebardzo moge uwierzyc w to ze przy sredniej 130 AVF pali ponizej 5 litrow.

Pozdrawiam

http://www.autocentrum.pl/oceny/audi/a4/b6/ocena-kierowcy-653708099/

No dokładnie. 5.5x14=77

77L kolega ma bak... błahahaha

1200km na autobanie to chyba max co można wycisnąć jeżdząc płynnie i do ok. 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to auto jest najbardziej oszczedne (oczywiscie trasa np. autostrada) przy szybkosci 90-110 kilometrow na godzine.

Wiec jazda z predkosciami powyzej tej szybkosci napewno do najoszczedniejszych juz nie nalezy.

Jezeli wiec nasze auto przy szybkosci okolo 100 na godzine moze spalic 5-5.5L (zalezu od wielu czynikow, np. opony i cisnienie, ciezar dodatkowy w aucie, pogoda oraz np. kilma i swiatla) to przy szybkosciach 130-140 zuzycie musi wzrosnac od 0.5 do 1 litra. Tak wiec przy szybkosci 130-140 spalanie musi byc w gracnicach 5.5 do 6L.

Tak wiec jezeli zostawiamy w zbiorniku te mala rezerwe ok. 5L (bo chyba nikt nie jezdzi do dna) na zbiorniku 70L mozna by przejechac okolo 1100 do 1200 kilometrow. W najlepszym przypadku.

To takie teoretyczne zalozenie. A kazdy sam wie najlepiej ile moze przejechac i nie ma co na ten temat przekonywac.

Dla ciekawych pare linkow, jak mozna jezdzic ekonomicznie i jakie sa z tego korzysci.

Oraz najoszczedniejszy przejazd w EU.

http://moto.pl/Porady/1,115894,6857927,Ekonomiczna_jazda_samochodem___10_sposobow__na_oszczedna.html

http://moto.pl/Porady/1,115894,9676261,Ekonomiczna_jazda_samochodem___10_sposobow__na_oszczedna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie przy mocnej jezdzie 5.8l (do 180 momentami).

Trasa jazda emerycka 4.8l.

Miasto duze zatloczone od 6.5-8.5 może wiecej zalezy czy korki są

Pacjent 1.9tdi AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jazda emerycka 4.8l.

Pacjent 1.9tdi AVF

Rozumiem ze jazda emerycka to tak 90-110...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...