Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile tak naprawde pali 1.9TDI ?


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez zrobie.

Zresetuje.

Ale co da przelaczenie na tryb srednie dzienne? Ze bedzie pokazywal mi mniejsza wartosc niz jest w rzeczywistosci by tylko poprawic mi samopoczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie bardzo rozumiem co i jak mi maja odblokowac, a tym bardziej nie wierze ze za free.

No jest to jakas mysl, ale ASO to nie dla sprawdzenia samego spalania, ale takze potwierdzeniu stanu auta i licznika.

Jesli wszystko dobrze sprawdza to wole tez o wszystkim wiedziec niz dowiadywac sie "na raty"

myslisz ze ASO ci zdiagnozuja auto? w ASO to mozna zrobic rozrzad, zeby miec potwierdzenie w historii seriwsowej. W pozostalych przypadkach różnie sobie radzą, przeważnie sprawdzaja zapisane błędy usterek i na tym się diagnostyka kończy... lepiej poszukaj kogoś kumatego z forum...

---------- Post added at 08:33 ---------- Previous post was at 08:28 ----------

spalanie zdecydowanie za wysokie. masz wlaczone opcje 1 czy 2 na FIS?

cisnienie w oponach prawidlowe?

grubosc powloki lakierniczej pomierzona? - jezeli auto mialo kolizje, moze miec zle ustawiona geometrie.

filtry - powietrza i paliwa wymienione?

podjedz na spota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie masz:

zasięg - ile zrobisz km na tym paliwie z taką jazdą jak do tej pory.

średnie spalanie

chwilowe spalanie

średnia prędkość

suma czasu jazdy

wszystko masz pod (1) i pod (2) z tym że pod jedynką masz dzienne średnie spalanie i inne wartości a poźniej jest to przerzucana i sumowane do (2).

Nic nie jest po to zeby ci samopoczucie poprawiać.

Wg mnie FIS jest bardzo dokładny. Wczoraj litrażowałem auto i wyszło mi spalanie ok. 6.9L/100km a wg FIS 7.0 L

Na 64Litrach zrobiłem 920km. Dosyć szybka jazda po mieście. Często też krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie masz:

zasięg - ile zrobisz km na tym paliwie z taką jazdą jak do tej pory.

średnie spalanie

chwilowe spalanie

średnia prędkość

suma czasu jazdy

wszystko masz pod (1) i pod (2) z tym że pod jedynką masz dzienne średnie spalanie i inne wartości a poźniej jest to przerzucana i sumowane do (2).

Nic nie jest po to zeby ci samopoczucie poprawiać.

Wg mnie FIS jest bardzo dokładny. Wczoraj litrażowałem auto i wyszło mi spalanie ok. 6.9L/100km a wg FIS 7.0 L

Na 64Litrach zrobiłem 920km. Dosyć szybka jazda po mieście. Często też krótkie odcinki.

a u mnie ostatnio w/g FIS 7,6 a po zlitrażowaniu wyszło 7,5 ....przejechane prawie 830 km a wlane 62 l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 BKE po sofcie pali:

w trasie ok 6.0

w wawie - jak tylko w korkach to 8.5, jak dłuższe trasy po wawie / lub w weekend to tak 7.5-8.2

Jak były mrozy to nawet 9 było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowalem ustawienia sredniego spalania, nadal nic a chyba nawet gorzej - wynik 9.7 - 10.9l na w pelni rozgrzanym silniku.

Cisnienie opon nie wiem, nie sprawdzalem, jesli komputer to pokazuje to musze w instrukcji sie dogrzebac jak sprawdzic, auto mialo malowany tylko prawy przedni blotnik a filtry wszystkie sa powymieniane.

Odpala i chodzi perfekcyjnie, az milo sluchac wiec co do jego pracy nie mam zadnych zastrzezen.

I niech ktos powie: Co to jest ten "spot" ? HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jesteś niezły świeżak. Kolego sprawdz ciśnienie w oponach gdzies w warsztacie wulkanizacji.

Spot to jest taki mały regionalny zlot miłośników i klubowiczów w tym wypadku audi A4

Masz duże spalanie jak na diesla.

Jakie masz koła ? Bo ja nie przekraczam wogóle 7L na 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo23, bardzo swiezy :)

Znalazlem wczesniej co to spot, ale nie chcialo mi sie do konca wierzyc ze to o to chodzi - o zlot. Przeciez nie mozna sobie ot tak przyjechac. To chyba musi byc jakos zorganizowane? Nie wpadne na taki zlot w dowolnej chwili jak do warsztatu, wiec myslalem ze to moze byc cos jeszcze innego. W chwili obecnej nawet nie wiem czy w mojej okolicy jest cos takiego ani jak tego szukac.

W momenciei zakupu auta, ten byl sprawdzany komputerem ale nie wykazalo zadnych bledow. Kola mam 17". Opony mam do wymiany bo juz lyse sa troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak...

VAG nic nie pokazal, zadnych bledow

Czy w takim razie komputer moze az tak mocno przeklamywac?

Czy moze byc to przeplywomierz powietrza? Tego VAG akurat nie wykaze?

akwarium, co masz na mysli mowiac "spokojna jazda" ??

Chodzi o predkosc, czy tez jak mocno dodajesz gazu, w sensie delikatnie, tak ze zanim rozpedzisz sie do setki to sporo czasu minie, czy troche bardziej dynamicznie choc nie zawsze "do dechy" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podstawa to poprawna diagnostyka czyli logi

na pewna wyjdą jakies cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj troche o ecodrivingu. Ekonomicznie to nie znaczy że trzeba sie wolno rozpędzać. Wręcz przeciwnie.

Ale kolega w tym wypadku mówi o spokojnej jeździe na autostradzie. Widze że osiągnął wynik 4.5L - niezły... ale do tego trzeba mieć te autostrady. U nas ich nie ma.

Jeśli chodzi o błędy na kompie, to w momecie kupna może je ktoś wykasował i nic nie pokazało. Błędy mogą się pojawiać ponownie w czasie jazdy. Więc dobrze jest sprawdzić.

A jeśli chodzi o spot wejdz sobie w odpowiedni dział i zobacz co sie dzieje w twojej okolicy. Nie trzeba mieć zaproszenia, poprostu przywitaj sie w danym temacie i przyjezdzaj. Zawsze sie coś dowiesz ciekawego a może ktoś już miał taki problem jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kompa, bylo tak, ze najpierw byla jazda, dosc krotka a potem sprawdzenie na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AWX;a i spala mi 6l z tym, ze mialem termostat walniety i mi nie dogrzewal silnika, teraz wymienilem i sie obada. A spalanie wyliczylem z tego ile km zrobilem i ile mialem w baku. A spalanie srednie mam zazwyczaj 5,4...po wymianie termostatu jak jechalem do roboty to mi nawet spadlo do 4,5...A nie jechalem jakos mega szybko albo wolno, bo raczej miedzy 70-90, a jak byla mozliwosc i wybilem sie na obwodnice to bylo 150km/h. Po miescie tez troche jezdzone bylo do sklepu zakupy etc....ale wiekszosc to raczej "trasa" ( czyli 2 pasmowka ). Na dniach jade tankowac znow do pelna i policze ile mi spala znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoty w lubuskim... z tego co widze to bida z nedza.

Teraz na 15kwietnia jest zlot w Swiebodzinie. Fajna sprawa.

Ale to nie sa okazje moim zdaniem do czekania by naprawic auto. Ja potrzebuje miec diagnoze na juz i tak samo za kazdym razem jak cos sie stanie a nie czekac na najblizszy spot po 3miesiace o ile w tym regionie sa tak czesto robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie VAG-a i zacznij sam od diagnostyki

zrobisz logi, wkleisz na forum i dowiesz sie co nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo.. to jest super sprawa, ale powiedz mi.

Natknalem sie na cos takiego:

http://narzedzia-warsztat.istore.pl/pl/polski-vag-2-5-usb-obd2-kkl-adapter-obd1.html

Czyli VAG w laptopie.

Czy cos takiego moze tez byc, bo widze obsluguje roczniki do 2003 :/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polegaja roznice w VAG 2.5 a 4.9

Za to przy kazdym napisane jest:

- w samochodach marki Volkswagen, Skoda, Audi, Seat, wyprodukowanych w latach 1991/2 - 2003

- zestaw nie obsługuje aut z szyną CAN (wyprodukowane w latach 2004/11)

A ja mam 2005 wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...