Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki klucz dynamometryczny wybrać?


żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Często kupuje samochody z uszkodzonymi silnikami a później jak składam to a moze juz a może jeszcze i ostatnio ukręciłem szpilkę głowicy.

Do tej pory nie zaopatrzyłeś się w niego ?

Nie chciałbym mieć auta od ciebie.:thumbdown:

No i pomyliłeś działy.

Zapytania są gdzie indziej.

TU daje się gotowe rozwiązania problemów mechaniczno-elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teng tools z pewnego zródła za okolo 250 zl ten sam zakres co kolega wyżej i daje rade w tych sprawach

tez mam teng tools tez 19-110 3/8 i placilem 170zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że im większy zakres Nm tym mniej dokładny klucz:kwasny: Brat uzywa Hans'a i nie można mu nic zarzucić:good: jednak skala zaczyna mu się bodajże od 40nm a szpilki często mają 25nm + jakiś tam zakres obrotu.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że cena nie jest duża. Interesuje mnie zakres 5-25 Nm aby dokręcić pokrywe zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jonnseway 6-30Nm co prawda cena koło 200zł ale masz świadectwo kalibracji i narzędzie posłuży ci bardzo długo. Osobiście mam dwa klucze dynamometryczne z tej firmy(6-30 i 40-210) i bardzo sobie chwalę. 40zł to nie aż tak dużo a naprawdę warto dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz dynamometryczny 1/4'' 6-30Nm Jonnesway (4033423030) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. myśłałem nad takim ale nigdzie nie moge znaleźć 1/2 w zakresie 5-25 ;/ zamawiać tego z linku wyżej?

Dostane redukcje 1/4 na 1/2 klucza nasadowego? bo nie mogę znaleźć na necie ;/

chodzi mi o takie cudo tylko w odwrotnej kolejności

REDUKCJA 1/2" / 1/4" CORONA (4015493497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z Tengtoolsa klucz 5-25 nm jest na 3/8 cala i nie ma problemu z przejściem na 1/2 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Proxxona. Są to dobrej jakości narzędzia. Akurat do tego fajny by był klucz 6-30nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małym kluczu jest tylko 1/4 cala ale kupiłem przejściowke 1/4 na 3/4 i do tego 3/4 na 1/2 . Jak potrzebuje zakładam 1/4 jak mam odkręcić np świece zaplonowe to zakładam 2 adaptery i mam 1/2. Adaptera 1/4 na 1/2 nie znajdziesz. Jak kupiłem u jednego sprzedawaćy klucz i przejsciowki jonneswera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zakupiłem klucz 1/2 bo fakt, sprzedawcy w paru sklepach nie spotkali sie z takim przejściówkami ;/ Dzięki za pomoc i zamykam temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który klucz będzie praktyczniejszy do grzebania przy aucie, w zakresie 19-110Nm czy 42-210Nm?

Edytowane przez YOGI3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz dokręcał śrub kół /120 Nm/ oraz śrub przegubów napędowych / 115 Nm lub 190 Nm/ to ten pierwszy w zupełności wystarczy.Ja używam od lat klucza 28-210 Nm i nie raz brakowało zakresu od 10 Nm. do 28. Najlepiej poszukaj klucza 10-210 Nm. Ja dokupiłem drugi od 6-30 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła to wystarczy jak się 110N dokręci. Nie bez powodów robią takie zakresy bo klucz typu 10-200 czy inny z dużym zakresem pewnie mocno przekłamuje. Jak cos jest do wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy za kwotę do 400zł kupię jakiś nowy dobry klucz dynamometryczny z zakresem 10-100Nm? może ktoś z was kupował taki klucz i może polecić jakąś konkretną firmę i model lub ewentualnie odradzić jakiś produkt??klucz do użytku hobbystycznego.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim zakresie bym nie kupował. Posiadam od 5-25 Nm do precyzyjnych i od 28-210 do kół. Obydwa razem za ok 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy i gdzie kupowałeś? bo ja jakoś nie mam zaufania do narzędzi z najtańszej półki i zamiast dwóch tanich wolał bym jeden lepszy. ale jeśli twoje sprawują się ok to też można pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy nie pamiętam ale nie był taki tani http://allegro.pl/klucz-1-4-dynamometryczny-5-25nm-mini-king-tony-i5120292640.htmla do kól tanioszek . Tam nie było potrzeby wysokiej precyzji http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-28-210-nm-faktura-hit-i4853632205.html oczywiście można dobrać coś lepszego. Ale ja w zasadzie używam go tylko do przykręcania kół byle nie na pałę i w miarę równo.

Edytowane przez janusz_stg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/king-tony-klucz-dynamometryczny-1-4-5-25nm-i5055934698.htmltaki byłby ok? muszę olej w skrzyni wymienić a tam moment trzeb od 5 do 40 ale właściwie do 5-10 bo 40 jest dla korka. i w sumie nic lepszego nie znalazłem w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ostatnio KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 6-30Nm 1/4 JONNESWAY. Zaraz po zakupie oddałem go na kalibracje w celu sprawdzenia czy trzyma parametry, Wszystko było ok, odchyłka 0,5Nm od ustawień na kluczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...