Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z gazem.... KICHA


Klejk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisalem w temacie.....

a mianowicie... jade sobie na drugim biegu... predkosc patrolowa... czyli ok 25.... dodaje mu raptownie dosc ostro gazu i wciuskam sprzeglo... i auto potrafi mi kichnac , no normalnie jak zwykly gaznik :)

jakies sugestje??

odrazu mowie ze gaz byl regulowany jakos przed samym sylwestrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Arkadiuso.

Klejk podaj coś więcej o swojej lpg, co masz zamontowane.

hmmm na tem moment bedzie ciezko mi powiedziec... bo auto kupielm juz z gazem

wiem tylko tyle ze wtryski sa firmy chyba MED

Na PB wszystko ok?? Masz dostęp do Vaga??

na PbB ogolnie malo jezdze i nie zauwazylem czegos takiego...

tak mam dostep do Vaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdź jaka masz instalacje jaki sterownik może pojeździj na benzynie może ci mapy się rozjechały na pb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Arkadiuso.

Klejk podaj coś więcej o swojej lpg, co masz zamontowane.

hmmm na tem moment bedzie ciezko mi powiedziec... bo auto kupielm juz z gazem

wiem tylko tyle ze wtryski sa firmy chyba MED

Na PB wszystko ok?? Masz dostęp do Vaga??

na PbB ogolnie malo jezdze i nie zauwazylem czegos takiego...

tak mam dostep do Vaga :)

Jak już się dowiesz jaką masz instalacje LPG to to napisz ,bez podstawowych danych nikt tu ci nie udzieli konstruktywnej odpowiedzi ,równie dobrze możesz jechać do wróżki .Dowiedz się jakie masz graty + wklej ustawienia LPG ( mapki itd.. ) inaczej bez tego ta rozmowa nie ma sensu ,coś w stylu kupiłem auto i nie chce jechać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowuje się na wolnych obrotach? Czy tak samo zachowuje sie na większych prędkościach obrotowych? Czy miałeś spuszczany kondensat? Jak dużo ma instalacja kilometrów nalatanych? Czy wymieniałeś filtr gazu?

nie rozumiem wsumie pytania ze jak zachowuje sie na wolnych obrotach....

obolnie na wolnych obrotach ma czesto cos takiego jakby gubil zaplona na ktoryms cylindrze..

i nie nie mialem spuszczanego kondensatu i filtra tez nie mialem wymianianego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie kondensat to spuszcza sie w instalacji 1 czy drugiej generacji, a sądząc z wypowiedzi że kolega ma wtryskiwacze Med czyli pewnie ma instalacje Landi renzo? czyli 4 gen. (jedna z lepszych), proponuje sprawdzic ile przejechana ma ta instalka, filtry do wymiany, jesli mówisz że gubi zapłony może byc juz wtryskiwacz zabrudzony i nadaję sie do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy nie wiem czy to o to chodzilo dokladnie...

ale na wtryskach pisze med..

a na kompie od gazu LANDIRENZO OMEGAS

COS TO POMOZE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź gazowanika w poblizu swojego miasta czy gdzie tam mieszkasz i niech ci przereguluje gaz i tyle do tego wymiana filtrow .Omega gaz moze sam sie nawet nauczyc od wtryskow benzynowych ale nie pamietam dobrze .Ale gośc musi porownac czasy wtryskow benzyny z gazowaymi aby takie same były np 2.54ms badź małe odchyłki tego.Reguluje to sie suwakami w progamie .Bedziesz trzymał noge na gazie na 3000 obr. a koles bedzie robił korekty. Jezeli koles nie bedzie tak robił to znaczy ze nie ma o tym zielonego pojecia bynajmniej o tej instalacji. koszt powinien wyniesc 120 zł gora 150 nie wiecej. Przez forum sie tego nie zrobi niestety:D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mialem robiona regulacje... i jest teraz wszystko Si ustawione... ale zauwazylem ze auto teraz zaczelo gubic zaplon.... i kichac tez na benzynie.. takze obstawiam jakas cewke... tylko niestety HU wie jak ja sprawdzic :)

aaa i z tym zaplonem to zaczelo sie juz przed regulacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odczuwasz te wypadające zapłony? Bo ja też mam takie wrażenie że w moim ADR wypadają zapłony - auto pracuje na wolnych obrotach, wskazówka od obrotomierza nie drga (równo trzyma obroty) i czuć delikatne szarpnięcia. Jeszcze tylko muszę to sprawdzić czy na benzynie takie same mam odczucia, jeżeli nie to czas najwyższy wymienić filterki gazu w instalacji bo kto wie kiedy ostatni raz były wymieniane :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1,8 T tez zaczął gaz prychać kiedy ostro dodam gazu i okazało sie ze to reduktor nie trzymał już ciśnienia przy wysokich obrotach, wzrasta duzo spalanie nawet do 20l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...