Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka pod klawiature jaka?


Faster84

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio zauwarzylem ze mi sie wydobywa olej z pod uszczelki i i dlatego moje pytanie brzmi jaka kupic uszczelke, znaczy jakiej firmy bo na

allegro tego pełno silnik 1.8 ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELRING dobre są i nie drogie, coś koło 50 zł. Sam taką założyłem. Warto narożniki uszczelki i miejsca wytłoczeń posmarować silikonem wysokotemperaturowym (tak na wszelki wypadek). Kupowałem wcześniej takie za 100 zł niczym się nie różniły od tej za 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem u siebie i założyłem Elringa.Bierz w zestwie z tą mniejszą uszczelką pod śruby :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie lepiej ori kupic?? kosztuje w aso 100pln ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy wymianie oleju zauważyłem dzisiaj wyciek z tyłu silnika. Tak za wałkiem rozrządu od zaworów ssących.

Czy da się dokupić tam jakąś uszczelkę bo jak wymieniałem pokrywy to właśnie "mija" tą część. Czy wogóle da się bezproblemowo odkręcić ten element na trzy śruby?

Zaznaczyłem tak mniej więcej gdzie ta uszczelka jest

3068854919a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę Reinz'a kup koszt 60 zł i do tego mozesz kupic sylikon Reinz(ok 25zł) i dobrze załozyc i bedziesz miał spokój, bez sylikonu nie radze zakładac bo za jakis czas bedzie to samo taka juz przypadłosc tych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba znalazłem odpowiedź. Cieknie mi spod napinacza łańcucha rozrządu który jest tam przykręcony. Uszczelka około 25zł. Tylko czy da się wyjąć lub jakoś odsunąć napinacz żeby nie ściągać łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie, uszczelka ma otwory w ktore musi wejsc sruba mocujaca napinacz, zeby poluzowac napinacz musisz poluzowac lancuch, a zeby poluzowac lancuch musisz scisnac napinacz ktory musi byc przykrecony normalnie do glowicy bo inaczej go nie scisniesz sciskaczem (sciskacz wkrecamy w glowice) i takie bledne kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się go nawet lekko drgnąć do góry tak żeby wyjąć śruby i podłożyć uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo bedziesz musial go zcisnac sciagaczem a zeby to zrobic on musi byc sztywno przykrecony na swoim miejscu bo ściągacz jest przykręcony do głowicy i odciąga łyżwę do dołu więc go przyciska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc najpierw trzeba wyjąć wałek od ssących a dopiero napinacz? Jak wygląda i gdzie można kupić taki przyrząd do ściskania napinacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag 3366 się nazywa, dostaje się go np z nowymi napinaczami, a żeby kupić oddzielnie... prędzej zrobisz cośsamemu na wzór tego

002.gif

a tu jest samorówbka zrobiona ze śruby

DSCN6138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...