Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zużycie oleju waszych ADR`ów


krzysztof_waldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Napisze Wam drodzy koledzy :> jaki jest u mnie.

Moja taczka na budziku ma 182 000 KM. Od roku- odkad ja posiadam, tj. od 20 000 KM zalewam ja olejem Lotos Semisyntetic 10W-40. Autko generalnie sprawuje sie OK, depniecie jest wporzo - nie zauwazylem szczegolow, ktore mogly by miec wplyw na "przejadanie" oleju (jakies specjalne wycieki czy zabrudzenia). Do tej pory olej wymienialem juz 3 krotnie i zauwazylem pewna prawidlowosc.

Po wymianie i zalaniu "michy" do pelna, przez dokladnie 7 000 KM oleju nie ubywa praktycznie wogole (przynajmniej bagnet tego nie wykazuje (1-2 mm ?) - a olej sprawdzam (raz na 2 tygodnie) zawsze rano - osobiscie uwazam, ze tak jest najlepiej, poniewaz wtedy praktycznie caly olej zdazy splynac do "michy"). Przez nastepny 1 000 KM "zjada" mi ok 1/4 do 1/3 ze wskaznika oleju. Na swoch chlopski rozumek zaczalem kombinowac i doszedlem do wniosku , ze wlasnie wtedy olej zapewne traci te swoje cudowne wlasciwosci i jest do wymiany (przynajmniej ten uzywany przeze mnie w silniku ADR). Dlatego osobiscie wymieniam olej po 8 000 KM.

Dla porownania podpowiem, ze dystanse moje ksztaltuja sie na poziomie 70% Trasa oraz 30% Miasto.

Rozmawialem w tej kwestji z mechaniorem i powiedzial, ze to wcale nie jest nadgorliwe :th: Tak napomknal mi tylko, ze ten nasz silniczek jest "Szlamogenny" (nie wiem na jakiej podstawie ale pewnie z doswiadczenie cos tam wie) i dla jego zdrowia lepiej bedzie wymieniac olej przy "dyszce" a nie 15 000 KM.

pozdrowka

YaBoLeK :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile oleju wchodzi do ADR ? bo czeka mnie niedługo wymiana, wczesniej przelali i wypluwał wiec niech wleja o 100-150 ml mniej , jak bedzie trzeba sam se doleje ;p

3,5 litra śmiało mozesz zalac 3mm pod MAX. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zegarku mam nie mniej niż 156tyś , krótkie odcinki tak do 12km i nie dolewam oliwy grama lotos synt.Auto w automacie , do moje drugie oooo co nie ciągnie oliwy , 2.6 abc ok2-3 litrów ale spore wycieki między v a b3 1.8 jn 1-1.5l .Pierwsza b3 1.8ne przebieg ponad 250 tk lpg 0.5l przy ostrej jeżdzie , a matiz 1l/1000km.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem na max 15kkm ubyło do połowy miarki ale silnik mi się troszeczke poci uszczelką pod miską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zegarku mam nie mniej niż 156tyś , krótkie odcinki tak do 12km i nie dolewam oliwy grama lotos synt.Auto w automacie , do moje drugie oooo co nie ciągnie oliwy , 2.6 abc ok2-3 litrów ale spore wycieki między v a b3 1.8 jn 1-1.5l .Pierwsza b3 1.8ne przebieg ponad 250 tk lpg 0.5l przy ostrej jeżdzie , a matiz 1l/1000km.

pozdro

na zegarku to powinienes miec blisko 300 000 km kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem 5000 kil temu nic nie ubywa - ale moim zdaniem to co 8000 do 9000 kilosów olej powinno się wymienić ( ja zalałem Mobil 10/W40) na liczniku mam 238tyś

jak nie szkoda Ci kolego kasy to możesz co tyle wymieniać . Jak masz zaleny syntetyk to wymiana co 15-20 kkm :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...