Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zużycie oleju waszych ADR`ów


krzysztof_waldi

Rekomendowane odpowiedzi

Te przebiegi to zadziwiają,13 lat auto i 165tys :polew: :polew:

Widze, że akurat to mnie sie tyczy... może i Cie to śmieszy ale faktycznie akurat ten egzemplarz ma oryginalny przebieg 165 tyś km. Nic nie kręcone.

Wiem jakie są przekręty i na czym rzecz polega, ciężko o auto w tym wieku z oryginalnym takim przebiegiem ale tu nic nie było cofane :]

to raczej nie jest temat o sprawach przebiegow - wiadomym jest ze w PL ile auto by lat nie mialo - czy 5 czy 25, zawsze bedzie mialo przebieg ponizej 200tys. - i wszystkie oryginalne oczywiscie

Wiem ze V6 tyle nie bierze, bo znajomy ma takiego.

Tylko pamietajmy o ilosci zaworów, chyba że mowa o 2,8

akurat pisalem o swoim, 30 zaworow, oleju pije od 100ml do 400ml / 1000 km - zaleznie czy spokojna jazda czy butowanie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie dotyczylo zuzycia oleju ADR-ow prosze sie trzymac tematu :rtfm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio od wymiany do wymiany czyli po 12tys nic nie dolalem...mialem MAX a zeszlo mi do ciut mniej niz polowa. W ksiazce nawet pisze ze ten silnik na 10000km powinien ok 1l oleju spalic. Wiec kolego ktory zalorzyles temat napewno masz cos nie tak i jedz do mechanika i szukaj dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio od wymiany do wymiany czyli po 12tys nic nie dolalem...mialem MAX a zeszlo mi do ciut mniej niz polowa. W ksiazce nawet pisze ze ten silnik na 10000km powinien ok 1l oleju spalic. Wiec kolego ktory zalorzyles temat napewno masz cos nie tak i jedz do mechanika i szukaj dziury

A ile oleju jest między MAX a MIN na podziałce bagnetu, jeśli chodzi o silnik ADR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik przy normalnej jeździe nie powinien brać oleju, ewentualnie jakieś drobne ubytki po 10 000 tys. Natomiast przy prędkościach większych silniki biorą olej. Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba jeżdzić powyżej 160 do górnej granicy czyli około 200/220 na godzine. Tylko gdzie teraz przycisnąć, :kox: jak ruch tak duży. W UK nie ma jak. :confused4:

U mnie jest 111 000 mil, więc przebieg jest już dość duży i nie zauważyłem ubytków, czyli normalnie.

Ja bym sprawdził zapach spalin po rozgrzaniu silnika. Wszelkie przepały będą wyczuwalne, zarówno od strony benzyny jak i oleju. Spaliny nie powinny być wyczuwalne, tylko para wodna. :) Chyba , że ja mam słabe powonienie.

Jeżeli nigdzie nie cieknie to tylko naprawa główna. Ja bym nie naprawiał, a jeździć jeszcze można przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche duzo tego oleju ci ubywa, ja mam 2.6 i od wymiany do wymiany nic nie dolewam ubywa tylko na bagnecie z max na min stanu (250tys km przebiegu), ale w poprzednim audi 80 b4 2.0 8v dolewalem litr oleju na 500 km i tak zrobilem 50 tys km i wszystko bylo ok

jedz do mechanika i sprawdz to dobrze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie przy stanie oleju na max i po przejechaniu 12000 km stan oleju w połowie bagnetu, między max i min, to tak ok 0.5 L, myśle że litr oleju od wymiany do wymiany jest w normie, no ale 2.5 litra to troche przesada, no ale z drugiej strony tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie dolewałem miedzy wymianą , nie było potrzeby. Auto ma 170.000 km , olej Mobil S 10w40 , zadnych wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 200.000, dolałem 1,5 litra od ostatniej wymiany, ale ciekł mi oring wiec normalne - A tak nic nie dolewam, czasem szklaneczkę ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam 1.8 ADR i najechane 210.000km i od wymiany do wymiany dolewam 0,5l a leje Mobil 1 10W40. zalecam sprawdzic szczelnosc, czujnik cisnienia oleju bo tam lubi uciekac olej, i oring chłodnicy oleju. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henias87

niemozliwe aby 2,5 litra brala musi jedynie wyciekac a sprawdz czy jest uszczelka pod srobka na misce olejowej bo jak kupilem to tez w slicznotce nie bylo i mi uciekal olej i zalozylem i wszystko ok nic nie bierze a ma 121 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mnie ktos uswiadomic gdzie znajduje się chłodnica oleju i ten oring gdzie puszcza olej?

Odkręcasz filtr oleju i widzisz chłodniczkę oleju następnie odkręcasz śrubę i pociągasz do dołu chłodniczkę i z drugiej strony jest oring który jak jest zbyt twardy to puszcz olej. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 175000 i bierze 1l na 12.000km syntetyku 5W 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...