Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przelot w A4 B5 1.9 TDI - opinie, dyskusje i efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mógłby ktoś nagrać filmik z wnętrza kabiny podczas jazdy jak to jest na przelocie..

Opublikowano

czyli dwa tłumiki przelotowe i masakry nie będzie???

---------- Post dopisany at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

na 2,5cala

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Siema, nie chce zakladac nowego tematu, wiec sie podczepie tutaj:wink:

Planuje zrobic caly przelocik od kolektora do konca z kwasa+ jakas fajna koncowka i zastanawiam sie czy zrobic z 2.5 czy 2.75 cala bo chyba 3 sie nie zmiesci. Co myslicie nad tym 2.75cala? (b5 96r 1.9tdi 110 chip 150km)

Opublikowano

Rób 2.5

Tylko ostrzegam - ryczy jak głupi ale co kto lubi. W środku jest głośniej ale nie jest to jakiś dramat, jadący z tyłu mają gorzej.

Z seryjnym turbo efektu cofki czy gwizdu nie osiągniesz.

Taki trochę przerost formy nad treścią:wink:

Opublikowano

Bardzo dobrze ze o tym piszesz, fajnie by bylo jak by bylo wlasnie slychac turbinke, czy cofke. Zobaczymy w praktyce jak bedzie nagram filmik przed i po. Glownie to mi chodzi o ten fajny ryk silnika no i moze cos km i nm przybedzie. Myslalem jeszcze nad chip boxem jakims lepszym nie za 200zl ale tak na chlopski rozum to mam juz chipa wiec jest jakis sens? raczej to by bylo nie zdrowe i nie dalo by tych 20koni. moj kumpel mechanik mowil ze mozna wstawic tego chip boxa i nie robi ze mam chipa ale jakos srednio to mi sie wydaje prawda

pozdro

Opublikowano
Bardzo dobrze ze o tym piszesz, fajnie by bylo jak by bylo wlasnie slychac turbinke, czy cofke. Zobaczymy w praktyce jak bedzie nagram filmik przed i po. Glownie to mi chodzi o ten fajny ryk silnika no i moze cos km i nm przybedzie. Myslalem jeszcze nad chip boxem jakims lepszym nie za 200zl ale tak na chlopski rozum to mam juz chipa wiec jest jakis sens? raczej to by bylo nie zdrowe i nie dalo by tych 20koni. moj kumpel mechanik mowil ze mozna wstawic tego chip boxa i nie robi ze mam chipa ale jakos srednio to mi sie wydaje prawda

pozdro

box to zło:wink:

Opublikowano
wytłumaczyłem mechanikowi że chcę przelot z samej rury a on powiedział że nie warto bo będzie palił więcej i będzie słabszy... wtf ? :decayed:

Miałby rację gdybyś miał wolnossącą serię, a nie turbodoładowany silnik...

I jeszcze odnośnie tematu: układ 2,5" z dwoma tłumikami przelotowymi jest minimalnie głośniejszy od serii na wyższych obrotach. Niżej jest... głębiej?

W mojej galerii można zobaczyć jak to wygląda.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

ODGRZEWAM KOTLETA !

Porobił ktoś jeszcze przelot u siebie w Dieslu? cały czas się zastanawiam czy robić ten przelot czy nie :decayed:

Opublikowano

Złoty środek to chyba wycięcie kata i środka a zostawienie samego tylnego tłumika.

Opublikowano

Nie dla każdego, bo już kilka razy miałem tak, że klient - mimo, że odradzałem - chciał układ tylko z końcowym, a i tak po niedługim czasie przyjeżdżał zamontować jeszcze środkowy... Ja ogólnie nie polecam, szczególnie w dieslu, tylko końcowego.

Opublikowano

jak zrobisz cały przelot to będziesz słyszalny z daleka:wink: z ostatnim jest lajtowo, ale i tak głosno chodzi, ja jeżdze już 2 lata z samym końcowym:wink:

Opublikowano

Jak się zostawi sam końcowy to nie ma praktycznie różnicy między serią a modem (ciężko jest zagłuszyć klekot).

Co kto lubi, jak ktoś modzi auto rodziców albo często wozi ludzi to serdecznie przelotu nie polecam. Niektórym to nawet szum opon przeszkadza albo narzekają, że głośno po wycięciu katalizatora:grin:

Ale jak ktoś lubi ryk :naughty: i dźwięk cofki przy większym turbo to jak najbardziej.

Opublikowano

Jest wyraźna różnica w "cofce" AFN od AWX?

Opublikowano
Jest wyraźna różnica w "cofce" AFN od AWX?

w BRD dopiero ją dobrze usłyszysz:wink:

Opublikowano
Jest wyraźna różnica w "cofce" AFN od AWX?

w BRD dopiero ją dobrze usłyszysz:wink:

+1:wink:

jezdze 3 lata na pełnym przelocie, zrobionym na 2 strony, na koncu mam po jednym tłumiku z allegro za 40 zł:wink: spokojnie mozna jechac w trase 500 km. oczywiscie nie przy max bucie.

Opublikowano

Jak chcecie wywalic kata to proponuje kupic u ''gruchota'' tłumik z zamiennikiem katalizatora. Samochod zbiera sie lepiej i ja bym powiedział ze jest ciszej bo mialem uszkodzona plecionke :) kata sie sprzedaje i wraca sie za ten caly tlumik

Opublikowano
Jak chcecie wywalic kata to proponuje kupic u ''gruchota'' tłumik z zamiennikiem katalizatora. Samochod zbiera sie lepiej i ja bym powiedział ze jest ciszej bo mialem uszkodzona plecionke :) kata sie sprzedaje i wraca sie za ten caly tlumik

tylko ten zamiennik kosztuje 200 zł?

a wspawanie kata w zaleznosci od miasta od 50 zł:wink:

Opublikowano

No tak, ale plecionke jak ktos ma zuzyta, a wiekszosc ma to sie nie oplaca wspawywac tam nic tylko kupic taki zamiennik:) sprzedaje sie stary katalizator i sie kasa wraca

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

a jak to się ma w 2,5tdi w b6 quattro? może ktoś z was ma własny filmik. ile jest tam katalizatorów? co wywalić co zostawić? czy puścić same rury bez tłumików.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ja wywaliłem kata i środkowy tłumik i jest zajefajnie, turbo fajnie gwiżdże, a głośniej jest minimalnie przy dużych prędkościach jak się odejmuje gaz,a tak jestem bardzo zadowolony. Silnik 1,9 TDI PD 115KM.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.