Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

chyba trzeba ci jakis przekaznik dodatkowo

wlasnie a nie wiem co i jak sie robi i tutaj moze ktos napisze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede szukal bo wiem juz ze to nr 397 albo 398, narazie sie na pic zalozy spryski dla niebieskich:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z tym przekaźnikiem, dzięki za linka, przyda się na wiosnę do rezania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go założonego już, i powiem że działa jak w oryginale. jeśli ktoś zainteresowany to mógłbym jakiś schemat narysować żeby było jak w ori, tzn. spryski działają tylko po zapaleniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie montażu spryskiwaczy pominę, opisze troche podłączenie samej pompki, tzn. zasilania jej, tak jak podłączyłem u siebie.

Żeby działało jak w ori, trzeba dołożyć 2 przekaźniki, pierwszy (zwykły przekaźnik zwierny) który po włączeniu świateł mijania poda prąd na drugi przekaźnik czasowy (5TS5 firmy ASE, dostępnym pod linkiem ASE :: przekaźnik czasowy 5TS5). Przekaźniki umieściłem w ramce na przekaźniki na oryginalnych podstawkach wyciętych z audiczki na złomie. Schemat na szybko w paint, jak i co gdzie podłączyłem. Które kabelki do sterowania w kostce to już każdy miernikiem znajdzie. Fajna sprawa z tą regulacją, możemy wyregulować czasy, jak nam odpowiada. Zamontowałem zestaw model III, ale z zaślepkami w kształcie równoległoboku, bo te łezki lipnie wyglądają. Pisałem do znanego z allegro pana Tadka i dopasował mi właśnie taki zestaw, mocowanie samych dysz (patent kolegi z forum >denveco< z tymi uchwytami) tak jak na dołączonym foto, solidnie i sztywno. Myśle że to tyle odemnie.

schemat_pod_czenia_zasilania.jpg

ju_na_aucie.jpg

mocowanie_1.jpg

mocowanie_2.jpg

zbiorniczek.jpg

zderzak_gotowy_do_przykr_cenia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum kiedyś krążył schemat podłączenia spryskiwaczy z wykorzystaniem tylko jednego przekaźnika, ale dodatkowo trzeba było użyć kondensatora, rezystora i tranzystora.

Czyli rozumiem Adam, że zamówiłeś u Tadka model III, ale dekielki są z innego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, model iii. Pisalem mu czy niema innych do tego zestawu i zaproponowal mi takie. A z tymi przekaźnikami to tak ze pierwszy zwykly ma za zadanie zalączyc napiecie dopiero po zapaleniu świateł mijania. O czasowce do tego regulowanej nie trzeba chyba nic mówic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do montażu pompki - gdzie ją zamontować ? Bo na tej fotce to nie wiem gdzie to zamontowane dokładnie jest.

I czy zasilikonowałeś jakoś czy jest na wciśnięcie (w sensie wywierciłeś dziurę na tyle ciasną żeby weszła pompka na styk i tyle ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do montażu pompki - gdzie ją zamontować ? Bo na tej fotce to nie wiem gdzie to zamontowane dokładnie jest.

I czy zasilikonowałeś jakoś czy jest na wciśnięcie (w sensie wywierciłeś dziurę na tyle ciasną żeby weszła pompka na styk i tyle ?)

a wiec tak nie ma znaczenia gdzie dasz pompkę pod spryski ale moim zdaniem lepiej jak najniżej się da żeby zbierała płyn od dołu a nie że dasz ją u góry i jak zejdziesz ze stanem płynu to ci już nie pociągnie :wink: a do to samego montażu ja dawałem ze znajomym sylikon do szyb przez noc zaschło i nic nie ciekło :decayed: jeżeli nie uszczelnisz pompki tam gdzie zrobisz otwór to ci bedzie się lało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) dam to koło pompki od szyb bo mam chyba ten 3,5L standardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce pomkpa jest zamontowana w oryginalnym miejscu, a trzma ją tak samo jak tą od szyb zbiorniczek, wciśnięta jest w oryginalną uszczelkę, zbiorniczek 4,5l.

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ----------

uszczelka tego typu: Uszczelka pompki spryskiwaczy reflektorów (3082780182) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce pomkpa jest zamontowana w oryginalnym miejscu, a trzma ją tak samo jak tą od szyb zbiorniczek, wciśnięta jest w oryginalną uszczelkę, zbiorniczek 4,5l.

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ----------

uszczelka tego typu: Uszczelka pompki spryskiwaczy reflektorów (3082780182) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A ją to na kleju zrobiłem :( jak się ociepli to poprawie xD

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troche dawno przerabiany ale zapytam. Czy ktos mi moze dac link do aukcji do tych spryskiwaczy bo nie moge wogole znalezc a dzis mi dowod za spryski polecial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma narazie żadnych wystawionych bo Tadek na urlopie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie widze ze u niego nic nie ma. A jaka byla ich cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...