Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi czy da sie cos takiego wyrezać w polifcie :naughty:?? chodzi mi o to że w polifcie są chowane w zderzak:kwasny:
nie zrobisz tak, żeby zaślepki ładnie licowały się ze zderzakiem, pozostaje tylko ori zderzak pod spryski

A gdyby tak, zrobić na kartonie szablon zaślepki z polifta, rozrysować ją na zderzaku i dociąć dremelem? Poliftowa zaślepka ma na 2 rogach takie jak by kły, wywnioskowałem, że jest to jakaś prowadnica do poprawnego chowania się, bez problemu można ją dorobić z plastiku i przykleić od dołu zderzaka:decayed:

wtedy spryski będą chowały się na równo w zdesiu:wink: jedynie co to na pewno będzie wymagane ponowne lakierowanie.

Tak sobie pomyślałem, bo czeka mnie spawanie zderzaka na gładko i lakierowanie auta a jak wiadomo zderzak pod spryski to 400zł więc można trochu grosza przyoszczędzić. próbował ktoś z was coś? czy to jest nie realne i za bardzo się rozmarzyłem:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie rozmarzyles :decayed: w przed lifcie jest duzo prosciej bo masz tylko sprysk przykrecony do belki i zaslepke, a w polifcie masz jeszcze dwa dodatkowe mocowania/proawdnice... bardzo ciezko bedzie spacoawac to wszystko zeby ladnie chodzilo....

ale próbuj moze sie uda, potem podrzuce fotke wszystkich ori czesci potrzebnych dio zamontowania sprysku w polifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był bym wdzięczny, raczej spróbuje bo nie widzi mi się taki "odstajacy grzybek" na poliftowym zderzaku:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica w pompce od sprysków szyby i od sprysków lamp? Ta od lamp daje większe ciśnienie czy można zamontować pompkę od sprysków szyby do sprysków lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka od spryskow szyby ma zbyt male cisnienie i nie umyje reflektorow tylko poprostu je zmoczy a w przypadku cisnieniowo wysowanych spryskow moze byc tak ze wogule ich nie wysunie gdzies na forum widzialem pompki oryginalne po 50zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały temat o spryskach, to ja mam pytanie - czy oryginalne spryski można "wymontować" bez ściągania zderzaka? Muszę naprawić jeden sprysk i nie wiem czy jest możliwość jego demontażu bez ściągania zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczyc te spryski zeby po nacisnieciu manetki spryski dzialaly tak jak original.

Masz wszystko opisane w tym poście, weź tylko przeglądnij cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał u siebie takie spryski, kupiłem manetkę wycieraczek od avanta i chce spryski lamp podłączyć pod ten guziczek od spryskiwacza tylnej szyby który jest w avancie, ja mam sedana. Wie ktoś, który pin we wtyczce w manetce odpowiada za ten guziczek? I tam się pojawia + po wciśnięciu go?


Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bym tak podłączył pompkę na tzw ,, krótko'' czyli plus u minus, a do tego gdzieś fajnie schowany jakiś mały włącznik. czy koniecznie trzeba jakiś przekaźnik dać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak podłączone i się sprawdza. Okrągły włącznik kołyskowy mam wyprowadzony po lewej stronie od kierownicy pod dekorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chce właśnie tak u siebie podłączyć tylko wykorzystać do tego ten okrągły guziczek, który jest na manetce wycieraczek w avancie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłaczylem sam przekaznik 389 i tak podalczalem i bez problemu mi smiga
31-masa
15-plus po zapłonie
30a-wyjscie ze skrzynki bezpiecznikow
53c-sygnal z wycieraczek
56-sygnał swiatel
SRA-wyjscie na pompke reflektorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie?

Będę zakładał u siebie takie spryski, kupiłem manetkę wycieraczek od avanta i chce spryski lamp podłączyć pod ten guziczek od spryskiwacza tylnej szyby który jest w avancie, ja mam sedana. Wie ktoś, który pin we wtyczce w manetce odpowiada za ten guziczek? I tam się pojawia + po wciśnięciu go?


Wie ktoś?

Nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłaczylem sam przekaznik 389 i tak podalczalem i bez problemu mi smiga

31-masa

15-plus po zapłonie

30a-wyjscie ze skrzynki bezpiecznikow

53c-sygnal z wycieraczek

56-sygnał swiatel

SRA-wyjscie na pompke reflektorow

ja podłączyłem właśnie przekaźnik 389 według schematu użytkownika Songoaudis i wszystko działa jak fabryka chciała :banan: no ale jak to czasem bywa nie obyło się bez ale... no więc problem mam taki że świeci mi się kontrolka air bag i nie świeci mi termometr na liczniku przedlift :facepalm: Dodam że wszystkie bezpieczniki ok.

Edytowane przez pepo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...