Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

W a6 c6 też trzeba spawać. Mam kilka kompletów luster z a4 i a6, mogę Ci Na foto pokazać z czym jest problem. Generalnie to nie pasuje mocowanie do ramki. Z lustra od b6/b7 wycinasz i spawasz do iinego lustra, któe chcesz montować

To podeślij fotki na [email protected] To czyli raczej lipa z tym, chyba że jeszcze by spróbować wyciąć w obudowie dziurę na kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że na module LOW też może działać składanie lusterek, ale być może nie na każdym. Na pewno działa na module z końcówką AE bo taki mam zamontowany w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych nawiasem mówiąc moduł drzwi F nie obsłuży składania ani w UE ani w UK.

Ale do rzeczy.....

Panowie przewertowałem wszystkie strony owego wątku z pełnym zrozumieniem i tylko jeden opis nie daje mi spokoju.

Chodzi o lustra 14pin i tzw "tilt" czyli opadanie prawego przy wstecznym. Dlaczego lustra 14Pin stają się sprawne tylko w przypadku panelu pamięci w drzwiach??????????

Panel służy TYLKO do pamięci wiec jak to się ma do rzeczywistości.

Myśle żeby założyć lustra 14 Pin ale bez dodatkowego panelu pamięci w drzwiach, czy przez to nie będą wogóle sprawne??? czy nie będzie działał tylko tilt ??? Czy panel powoduje brak przejścia????

bo zacząłem się drapać w głowę. Opisy trafne wręcz genialne ale pozostaje ale[emoji6][emoji6]

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie montować, tylko tilt nie będzie działał

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie montować, tylko tilt nie będzie działał

Dziękuje za wyjaśnienie, ale Jesteś pewien na 100%? Poza tym co zrobić żeby tilt zaskoczyło, sam panel nie zamknie obwodu.

Myśle czy warto brać 14Pin czy nie lepiej 10Pin skoro z tym 'tilt' tyle zachodu???? Fotele grzane ale bez pełnej elektryki więc czy warto???

Podpowiedzcie koledzy

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, bo sam przez dłuższy czas miałem 14 pinowe bez modułu pamięci, a kupowałem takie bo w planach była pamięć i w tej chwili mam podłączony sam moduł pamięci + panel i to mi obsługuje pamięć lusterek i tilt a fotele mam nadal zwykłe sporty

wszystko zależy od Twoich planów ja robię wszystko żeby później mieć pełną opcję :)

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba zrobię tak jak piszesz. Lepiej się rozwijać na maxa a nie po kolei. Chyba ze po "kolejce" ale to co innego[emoji1]

Tym samym wyjaśniłeś kolejną rzecz. 14Pin bez panelu memo nie obsłuży 'tilt'.

Swoją drogą tak krótko bo nie chce zawalać wątku. Tomku dużo zachodu z obsadzeniem panelu memo nie ma ale co z podłączeniem- gdzie, co i jak żeby zaskoczył tilt może znajdziesz chwile na priv choć pytanie aż samo wgryza się w obecny post[emoji51]

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od panelu do sterownika to raptem jak dobrze pamiętam jeden przewód idzie, tylko jak nie masz elektryki w fotelach to będziesz musiał ją pociągnąć bo musisz mieć zasilanie modułu no i can'y ale to i tak przyszłościowo pod sterowane fotele jest potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobiorę się do MK to wyprowadzę sobie wiązki przyszłościowo na fotele[emoji4]

Jednak nie wiem czy do dobrze rozumiem. Muszę pociągnąć kable od MK do sterownika (lewego czy prawego)Jeśli tak to w które piny kostki sterownika się wpiąć???

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable ciągniesz pod fotel, zarówno z mk jak i z panelu, moduł jest częścią fotela więc jest w jego wiązce i tak to musisz zrobić żeby potem wpiąć bez przeróbek fotele sterowane, na tą chwilę będziesz musiał od gniazd pod fotelem pociągnąć wiązkę do modułu i gotowe

pamięć jest pod fotelem kierowcy (sterownik czy moduł jak zwał tak zwał chodzi moduł pamięci)

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo się zgubiłem.... docelowo robiąc fotele pełen elektryk jasne ze muszę ciągnąć kable od panela memo i od modułu pamięci do MK. Ale co zrobić żeby się nie narobić a mieć podłączony sam tilt[emoji15]

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czerwonego gniazda pod fotelem musisz dociągnąć do pinu 4 zasilanie dla fotela, do 5 masę dla fotela, do 6 can H, do 7 can L, do 9 k-line dla modułu i do 10 ten jeden kabelek z drzwi kierowcy (od sterownika szyb). Panel do obsługi musisz podłączyć pod sterownik szyb, wsio :)

co do samego tilta to możesz zgłosić się do kkam'a bo w jego modułach można to właśnie mieć a przy okazji będziesz miał składanie z pilota (ja mam to też zamontowane ale tylko dla funkcji składania)

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz rozjaśniłeś mi teraz w glowie bo zaczęła się robić ciemnia[emoji106]

Pod fotelem myśle ze ogarnę ale będę jeszcze potrzebował jakiś schemat w które piny kostki sterownika szyb wpiąć panel pamięci[emoji848][emoji848][emoji848] i tym samym z jakich pinów kostki sterownika ciągnąć do modułu pamięci[emoji848][emoji848][emoji848] kurczę jak byś to wiedział to jestem już w domku

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik szyby - panel pamięci

6 - 6

14 - 9

15 - 2

16 - 7

17 - 4

18 - 5

19 - 1

21 - 3

30 - 10

31 - 8

pin 10 ze sterownika szyb przez kostkę drzwi (pin4) i do 10 pina pod fotelem (czerwona kostka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze wszystko jak wyżej idzie z 32pinowej kostki i tu łapie bo jak byk napisane [emoji1]

Natomiast nie łapie 10Pin ze sterownika przez kostkę drzwi (4pin) ale od czego 10Pin , tez z 32pinowej kostki czy 16pinowej 10pinowej. Trochę numerologia mnie przerosła[emoji848]

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka, zapomniałem napisać że pin 10 w 10 pinowej kostce sterownika (czarnej), a to wyżej to tak, 32 pinowa szara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba jestem w domku Tomku[emoji1] jak się zabiorę i rozpisze koniecznie się odezwę.

Dziękuje Tomku, dobra robota[emoji106][emoji106][emoji106]

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię. A łatwo nie będzie, na samą myśl o obsadzeniu 32pinowej dreszcz bierze. Jak będę ogarniał temat to niejedno zdróweczko pójdzie [emoji482][emoji1]

tąpnięte z iPhone

sterownik szyby - panel pamięci

6 - 6

14 - 9

15 - 2

16 - 7

17 - 4

18 - 5

19 - 1

21 - 3

30 - 10

31 - 8

Tomku wracam z tym aby się upewnić bo robię sobie rozpiskę połączeń,

jak wyżej chodziło Ci zapewne o połączenie sterownik szyby - moduł pamięci czy jednak sterownik -panel bo coś tu mi się nie zgadza.

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik szyby (kostka 32 pinowa) - panel w drzwiach do obsługi memo (kostka 10 pinowa)

do modułu pod fotelem idzie tylko jeden przewód od sterownika szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...