Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy planujesz memo tylko dla opcji tilt? Jeżeli tak to niekoniecznie musisz robić memo. Moje moduły miały opcje tilt ze zwykłymi lustrami 10 pin.  Jeżeli jesteś tak bardzo zdeterminowany, aby mieć lustra w full opcji to posprawdzam co mi zostało z elementów do modułów i może uda mi się zrobić jeszcze jeden komplet. Generalnie najpierw powinieneś poszukać gratów, lustra moduły drzwi, wkłady fotochrom. To jest towar deficytowy. Podłączenie to najmniejszy problem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły drzwi już mam. Lewy i prawy wersja G MAX. panel...... [emoji848]No jasne zapomniałem o panelu[emoji6] teraz już chyba komplet, uffff ulżyło[emoji1] fotochrom jest nagrany, wiązka pod memo czeka na zakup.

Lustra chce nabyć na końcu bo co chwila jest oferta.

Nie to jeszcze nie wszystko .... musze uzbroić cała czerwona kostkę pod fotelem???? Why????

Krzysiek właśnie o to mi chodzi. Bez zabawy z memo ale z tilt- strzal w 10[emoji106]

Ale jak 10pinowe lustra składane pod tilt z modułem to już nie ogarniam. A co z ogranicznikiem (żółty kabel) i jak to się komunikuje skoro pisałeś ze wszystko idzie po can?

Teraz już kompletnie burned my mind[emoji32]

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, prawdę mówiąc próbuje pozbierać zmysły od tych informacji i jestem na dobrej drodze. Tylko Krzysiek co rusz pokazuje nowe rozwiązania dlatego zastanawiam się którą drogę obrać??? A jak sam zauważyłeś jest kilka możliwości z tym tiltem.

Dałeś mi czarno na białym pod prawidłowe funkcjonowanie jak fabryka daje ale wiesz jak jest czasem człowieka ciągnie na skróty[emoji4]

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu które robiłem miały kika opcji:

  • samo składanie z pilota (musisz mieć tylko lustra składane i moduły high)
  • składanie + emulacja modułów high (musisz miec tylko składane lustra , moduły drzwi w wersji low) - można skłądac z pokretła bez modułów high
  • opcja tilt - opuszczanie prawego lustra bez systemu memo (lustro moze byc dowolne 10 lub 14pin) - opuszczanie/ podnoszenie odbywa się na podstawie pomiaru czasu opuszczania/podnoszenia, a nie na podstawie sygnału z czujnika położenia wkładu
  • opcja zapalania led w blendach z a6 c6 - aby to działalo trzeba mieć CLH oraz przeciągnać dodatkowy przewód z drzwi do MCE.

 

Żółty kabel jest podpięty w lustrze do mikrostyku. Informuje on o tym, czy lustro jest recznie złożone(Ręcznie tzn chwytasz lustro i przekrecasz je w strone szyby.). Jeżeli recznie złożyłeś lustro to elektryczne składanie jest nieaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy jak to możliwe ze lustra numerami idące po kolei seryjne,od jednego modelu, od jednego samochodu ten sam miesiąc i rok wydania a Lewe 10Pin, prawe 14Pin, Europa, może mnie ktoś oświecić?

Tapnięte z iPhone

P.s Krzychu spłodził byś ten moduł stawiam litra.....albo 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał by ten moduł robiony do sprzedania to ja śmiało kupie robiony przez  kkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2017 o 23:51, jaguaro napisał:

Chopy jak to możliwe ze lustra numerami idące po kolei seryjne,od jednego modelu, od jednego samochodu ten sam miesiąc i rok wydania a Lewe 10Pin, prawe 14Pin, Europa, może mnie ktoś oświecić?

Tapnięte z iPhone

P.s Krzychu spłodził byś ten moduł stawiam litra.....albo 2?

jak masz tylko podgrzewane i regulowane to 5 pinów

+ fotochrom - 7pin

+ składanie - 10 pin

+ pamięć - 14 pin

Prawe lusterko po wbiciu wstecznego nie ustawia ci się automatycznie czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tylko podgrzewane i regulowane to 5 pinów
+ fotochrom - 7pin
+ składanie - 10 pin
+ pamięć - 14 pin
Prawe lusterko po wbiciu wstecznego nie ustawia ci się automatycznie czasami

Dlaczego nie ustawi się czasami? Od czego to zależy?
Przy okazji jeśli wrzucę lewe lustro 10Pin a w prawe 14 pin to tilt zadziała na prawe jeśli zrobię pamięć. ???
Niezła zagrycha co [emoji848][emoji848][emoji848]


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tego nie robiłem więc szczegółów teraz ci nie.podam.Zajrzyj do działu zrób to sam tam chyba jest coś o tym to na pewno wiele ci wyjaśni.

Zawartość dodana 15 minutes later

Tutaj masz trochę na ten temat.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiEvoiblfnRAhWlNpoKHSDpAUEQFggyMAQ&url=https%3A%2F%2Fportal.a4-klub.pl%2Fa4-b6b7-instalacja-modulu-pamieci-ustawien-fotela-kierowcy-i-lusterek%2F&usg=AFQjCNGkQcSlwcX_mynJyD-R91gOvgINPA

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucę okiem. Dzięki za podpowiedz. Strasznie mnie to zastanawia, niby wszystko jasne a jednak zostają niedomówienia. Zgłębię wiedzę i podzielę się nią chyba ze ktoś mnie tu uprzedzi co jest oczywiście wskazane[emoji16]

Tapnięte z iPhone

No i sprawa rozwiązana. Praktyka sama odpowiada na pytania [emoji1]

Lustro 10Pin lewe, 14Pin prawe obsługuje tilt.

Tomek miałeś racje kable z fotochromu wew. zakończone w pomarańczowej kostce słupka A. Fabryka nie chciała mi zróbić niespodzianki-szkoda.

Kkam daj znak jaj się można z Tobą skontaktować. Będę miał prośbę, żebyś spłodził mi moduł pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za nic nie potrafię określić rodzajów pinów do kostki 10Pin sterownika drzwi oraz pomarańczowej kostki słupka A. Działam z podłączeniem fotochromu zewnetrznego i prowadzę wiązki z pomarańczowej kostki słupka A z pinów 7,8 przez łatkę drzwi do pinôw 7,8 10pinowej kostki sterownika. Żadne mi nie pasują. Ktoś wie jak określić te piny, nazwą numerem , modelem?

P.s składane lustra już śmigają, mega zadowolenie i koniec ze stresem na parkingach. Odkryłem też zupełnie przypadkowo ze zwykły przełącznik do sterowania luster działa także na składanie. Wystarczy rozebrać i ułamać kawałek plastiku do blokady. Przełącznik zadziała na składanie ale analogicznie pozostanie bez podświetlenia. Ja zmieniłem na Ori pod składane bo niezmiernie lubię mieć jak fabryka daje[emoji106]

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/5/2017 o 17:15, jaguaro napisał:

 

Kkam daj znak jaj się można z Tobą skontaktować. Będę miał prośbę, żebyś spłodził mi moduł pamięci.

Skontaktować możesz się przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktować możesz się przez PW.

To prawda, wcześniej już pisałem i poszło bez echa. Wydaje mi się ze to wina tapatalka. Nam nadzieje, że tym razem otrzymasz priv bez problemu.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki szyb mam z końcówka B , wiem że muszę szukać :

Cytuj

1 x silniczek szyby obsługujące el. skł. Lusterka strona lewa (kierowcy)nr 8E1 959 801 E, F, G lub bez literki
1 x silniczek szyby obsługujące el.skł. Lusterka strona prawa (pasażer)nr 8E1 959 802 E, F, G lub bez literki

a od B7 8E2 959 80... będą grały ? :D:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od B7 8E2 959 80... będą grały ? [emoji3]:decayed:

nie, jest od Angola,

 

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od B7 8E2 959 80... będą grały ? [emoji3]:decayed:
nie, jest od Angola,
 
 
 
Tapnięte z iPhone
 

Podziękował [emoji39]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: wiadomo, że od anglików lustra nie pasują ze względu na ustawienia kąta widzenia szkieł. Ale czy da radę wymodzić tak, żeby z UK przełożyć do naszych silniczki i co tam potrzebne żeby na nasze drogi pasowało? Czy to nie przejdzie? Mam czas i sprzęt  nawet jak trzeba szlifować, kleić itp   :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz szlifować i kleić to możesz spróbować, ale normalnie (bez rzeźby)to się tego nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie jak naciskam na pilocie zamknięcie auta to jedno lusterko się tylko zamyka. Czy to może być wina że moduł się spalił ?? Na guziku od składania oba się składają [emoji4] na pilocie tylko prawe pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...