Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A4 B6 Anglik. Lusterka mam składane. Moduły 8E2959801/802 bez literek na końcu. Przez przypadek uwaliłem sterownik w drzwiach kierowcy (zwarcie na lampce w drzwiach). Czy mogę wymienić sterownik drzwi kierowcy na 8E2959802F, a w drzwiach pasażera zostawić stary ster bez literki na końcu?

ten moduł nie obsłuży składanych lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A4 B6 Anglik. Lusterka mam składane. Moduły 8E2959801/802 bez literek na końcu. Przez przypadek uwaliłem sterownik w drzwiach kierowcy (zwarcie na lampce w drzwiach). Czy mogę wymienić sterownik drzwi kierowcy na 8E2959802F, a w drzwiach pasażera zostawić stary ster bez literki na końcu?

ten moduł nie obsłuży składanych lusterek
A może orientujesz się jaki moduł w drzwiach(numery) ogarnie sterowanie lusterkami? Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z anglików widziałem tylko takie jak Twoje (czyli bez literki) obsługujące składane lusterka, na pewno B i F nie obsługują, na module musi być napisane FALL MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt na moim jest FA RL MAX. Więc jeśli znajdę sterownik drzwi kierowcy z takim napisem to mogę brać tak?

88b7e54c510e2c6fc2e299871f23c710.jpg

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grzaniem lewego lustra po zmianie sterownika drzwi od strony Kierowcy.

Zmieniłem lustra na 10 pin wraz ze sterownikami drzwi 8e1... G.

Fotochrom działa, składanie działa,regulacja działa,

Natomiast nie grzeje mi lewe lustro. Prawa strona grzeje.

Sprawdziłem matę grzewczą jest przejście - sprawdzałem przy lustrze oraz przy kostce.

Robiłem podamiankę sprawnego lusterka i dalej nie działa. Podmieniłem moduł w drzwiach kierowcy - nadal nie działa

W module w blokach grupa 12 oraz 13 po włączeniu grzania szyby prawe lustro wskazuje ON (grzanie) , lewe lustro OFF.

Zima idzie a ja nie mogę ogarnąć lewego lustra.... miał ktoś podobny problem??

Co steruję załączanie grzania? Klimatronic??

Edytowane przez neopeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales czy masz napiecie na wtyku pod grzane lustro?

Jak tak to podlacz stare lusterko ze starym modulem. Dziwne, ze jedno smiga a drugie nie..

Po wlaczeniu przycisku podgrzewania szyby na klimatroniku wlacza sie przekaznik sterujacy szyba i lustrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podłączyłem stary moduł i lustro i też nie śmiga. Wniosek że przez lato coś się śpię....napięcia nie ma. Jest przejście maty przy kostce modułu. Sądzę że gdzieś kabel się przetarg ale nie wiem gdzie szukać. Najlepiej przeciągnalbym nowy kabel od modułu drzwi do .... i tu nie wiem co załącza lusterko... czy jest to moduł komfortu czy panel klimy. Stawiam na panel klimy ale nie mam schematu kostek panelu klimy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja do załączenia grzania idzie po CAN, nie ma sensu wymieniac tych kabli jeżeli komunikacja z modułem drzwi jest ok. W pierwszej kolejnosci sprawdz stan kabli w gumowej przelotce pomiędzy drzwiami a autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Patrzyłem i nic nie widzę aby było uszkodzone. Mam pytanie czy jeżeli prawe grzeje to mogę połączyć kablem prawe lustro z lewym bezpośrednio?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć możesz zawsze, tylko niewiadomo jak jest z wydajnością prądową modułu drzwi. Jak podłączysz lewy wkład do prawego, to z modułu prawych drzwi pójdzie 2x większy prąd. Jeżeli moduł jest zaprojektowany na "styk" to możesz go upalić. Ewentualnie moduł wykryje zwarcie i odepnie grzanie.


podpinałeś kompa? czy masz jakieś błędy w module komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem i nie ma błędów w komforcie. ... niezły rebus...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam możliwość kupna lusterek składanych angielskich. Sprzedający twierdzi, że można przełożyć te stelaże aluminiowe od moich i wszystko będzie działać jak w wersji europejskiej. Czy to prawda, jest gdzieś opis jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno pasować. Jeżeli cena luster z anglika jest dobra to można zaryzykować. Jeżeli cena jest w okolicach 300-400 za komplet to nie warto, bo za tyle są lustra z EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, bo skoro można założyć dolne osłony z led z audi a6c6, to może można też założyć te górne osłony z tego modelu z kierunkami ? Ktoś coś modził w tym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko tyle, że z b8 można założyć ale podobno stelaże aluminiowe trzeba ciąć i spawać, czyli z dwóch robić jedno. O a6c6 nic nie wylukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a6 c6 też trzeba spawać. Mam kilka kompletów luster z a4 i a6, mogę Ci Na foto pokazać z czym jest problem. Generalnie to nie pasuje mocowanie do ramki. Z lustra od b6/b7 wycinasz i spawasz do iinego lustra, któe chcesz montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...