Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki , a czy jak podepne juz ten dzojstik z funkcja skłądania lusterek to trzeba cos kodowac vagiem czy będą działąc odrazu po wpieciu tego dzojstika. a co do tych sterowników szyb to jak i gdzie mam to sprawdzic , jaki ma byc ten sterownik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kodowac, po podlaczeniu bedzie dzialac jak masz mk odpowiedni. Silniczki ktore obsluguja skladane lustra masz w pierwszym poscie.

Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem jaki jest sterownik szyb jest on z koncówką B i niebena sie skłądać musze kupic silniczek z koncóka E , dodam jeszcze iz w prawym lusterku jest 10 pin a wlewym tylko 5 pin takze musze kupic jeszcze lewe skłądane lusterko , ale jak załoze silniczki z koncówka E to mysle ze to prawe sie juz złozy mimo ze lewe niema kabi i silniczków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania. Jak wyglada sprawa z MK. Każdy obsłuży, czy nie każdy?

Druga sprawa, to czy po zamknięciu auta z pilota autoalarmu(dokładany) złożą się lusterka, czy jak to ma działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania. Jak wyglada sprawa z MK. Każdy obsłuży, czy nie każdy?

Druga sprawa, to czy po zamknięciu auta z pilota autoalarmu(dokładany) złożą się lusterka, czy jak to ma działać?

Takie rzeczy tylko po dołożeniu modułu, temat tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/124120-all-b6-skladanie-lusterek-automatycznie-po-zamknieciu-samochodu/

Lustra składają się po przekręceniu przełącznika sterowania lusterkami w pozycję składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez modułu działa to tak, jeśli zaparkujemy, wyciagniemy kluczyk, to musimy przekręcić włącznik regulacji, aby lustra się złożyły?

Z zamkiem centralnym nie bangla bez dodatkowych modułów?

Dziwne to jakies....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak wyciągniesz kluczyk to już nic nie złożysz, musisz o tym pamiętać zanim wyłączysz silnik. Masakra nie? Dlatego ja prawie w ogóle z tego nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dołożyc moduł wpinany do magistrali CAN, lusterka będa składać sie po zamknięciu z pilota, a otwierac dopiero po przekreceniu kluczyka na zaplon. Tylko koszt jest spory, około 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy spory. Przy wszystkich kosztach te 250 zł juz nie robi.

Chociaż wszystko dziala jak powinno. Bez skladania przez alarm wg mnie bezsensu zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dołożyc moduł wpinany do magistrali CAN, lusterka będa składać sie po zamknięciu z pilota, a otwierac dopiero po przekreceniu kluczyka na zaplon. Tylko koszt jest spory, około 250zl.

Można też bez użycia modułu na zasadzie przekaźnika z A6 C5 tak jak u kolegi ucho77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dołożyc moduł wpinany do magistrali CAN, lusterka będa składać sie po zamknięciu z pilota, a otwierac dopiero po przekreceniu kluczyka na zaplon. Tylko koszt jest spory, około 250zl.

Tylko skąd wziąć taki moduł? :) Czy składanie pokrętłem działa normalnie? Wpinamy się w drzwiach, czy można gdzieś w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/124120-all-b6-skladanie-lusterek-automatycznie-po-zamknieciu-samochodu/

Może to pomorze rozwiać wątpliwości. Niedużym kosztem można doprowadzić mod do końca. Uważam, że bez takiego rozwiązania zakładanie luster składanych i wydanie tysiaka mija się z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dołożyc moduł wpinany do magistrali CAN, lusterka będa składać sie po zamknięciu z pilota, a otwierac dopiero po przekreceniu kluczyka na zaplon. Tylko koszt jest spory, około 250zl.

Tylko skąd wziąć taki moduł? :) Czy składanie pokrętłem działa normalnie? Wpinamy się w drzwiach, czy można gdzieś w środku?

Co jakis czas pojawiają się na ebay, Ja swoje moduly zrobilem sam, bo od jakiegos czasu rozkminiam magistrale CAN.

Edytowane przez kkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić jakiś link z tym modułem?

Jakie jeszcze opcje ma moduł zrobiony przez Ciebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce do domu to poszukam aukcji.

Ja do siebie zrobilem tak:

- składanie po zamknieciu z pilota

- otwarcie dopiero po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon.

- deaktywacja skladania ponizej -5 stopni(zabezpieczenie przed skladaniam zamrozonego lusterka, tak aby zębatek nie poniszczyć)

- opuszczanie lewego lustra po wbiciu biegu wstecznego (tu jeszcze caly czas eksperymentuje, bo mam lustra bez opcji pamięci, wiec musze bazowac na czasie opuszczania podnoszenia.)

Jak dostane podswietlane blendy to moze jeszcze zrobie wyjscie do zapalanie ledow. Narazie temat troche stoi bo czekam, na mrozy. Nie mam jak zasymulowac ujemnej temperatury :kwasny: Jak wszystko zatrybi to wrzucam ostateczana wersje do auta, bo narazie mam dodatkowe lusterka podpiete na tylnych siedzeniach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a co jeśli dokładam szkła zewnętrzne foto. lusterko wewnętrzne mam ori foto. usunąłem osłonkę z lus.wew by sprawdzić osadzenie kostki i wszystkie piny mam zajęte. gdzie się więc podłączyć z sygnałem foto z luster zewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a może cos więcej. masz na myśli słupek A? która kostka i które piny? czy wpinam się i mostkuje na dwie strony czy wpinam się po obu stronach i ciągne do danego lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory kabli wychodzących z lusterka wew do lusterek zew znasz? Jeśli nie, to jest rozpiska w dziale elektrycznym (ja nie pamiętam kolorów).

Ściągasz osłony progów i szukasz tych kabli w kostkach, powinny być po obu stronach, koloru kostki nie znam, ale chyba gdzieś na forum jest to napisane. Jak je znajdziesz, to albo możesz włożyć brakujące piny w drugą część kostki, albo przylutować bezpośrednio do kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...