Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

a to dziwne ,że sie pytam??? wiekszosć modów na tym forum uzyskano na zasadzie prób i błeów!!!

wieć cie dziwi ze sie pytam?

od pół roku siedze na necie i szukam silniczków szyb kompaktybilnych z lusterkami i za mniej niz 100 za szt nie znajdziesz a anglik kosztuje polowe tego

Zdziwisz się ale mody opisane tutaj nie są efektem prób i błędów lecz analizy schematów, kodowań sterowników i doświadczenia poszczególnych userów.

Jeśli chcesz odkrywać Amerykę to kup sobie silniczki od anglika i zobacz jaki będzie tego efekt. Jeśli jednak chcesz by to co robisz działało poprawnie skorzystaj podanych na tacy opisów i zrób zgodnie z nimi.

Jeśli komuś by zadziałał Twój nowatorski pomysł, bądź pewny że byłoby to już opisane tutaj. Poza tym jeśli przeczytałbyś cały wątek, na pewno znalazłbyś odpowiedzi na swoje pytanie.

Silniczki poniżej 100 da się znaleźć, trzeba odpowiednio szukać. Mod generalnie nie jest tani tym bardziej jeśli uzna się go uznać za zbędny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne ,że sie pytam??? wiekszosć modów na tym forum uzyskano na zasadzie prób i błeów!!!

wieć cie dziwi ze sie pytam?

od pół roku siedze na necie i szukam silniczków szyb kompaktybilnych z lusterkami i za mniej niz 100 za szt nie znajdziesz a anglik kosztuje polowe tego

ja znalazłem za 120 zł szt w ciągu jednego dnia, wolę to niż kombinacje z anglikami, które nie zadziałają. To jest właśnie postawa typowego "Janusza" kupię bo 20 zł tańsze, nic że potem zapłacę drugi raz w efekcie wyjdzie mnie drożej niż jak kupiłbym raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też uważam składane lustra za bajer :) Gdyby się jeszcze składały z pilota... Dużo bardziej przydatnym modem są lustra fotochromatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukac 10 pin i fotochromy podciagnac. Ja akurat wrzucilem tez fotochromy i nie uwazam tego za zbedny bajerm powinno byc w polsce obowiazkowe bo co drugie auto jak nie oslepia chinskim xenonem to ma zle ustawione swiatla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też uważam składane lustra za bajer :) Gdyby się jeszcze składały z pilota... Dużo bardziej przydatnym modem są lustra fotochromatyczne.

no to jest temat jak zrobić żeby się skłądały z pilota :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest temat, mam nawet przekaźniki, ale nie chce mi się rozbierać boczków i ciągnąć kabli :) w b7 lipne jest to, że nawet jak właczysz ręcznie składanie lusterek, i wyłaczysz zapłon, to lusterka przestaną się składać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek szyb anglik (strona pasażera) podejdzie pod el składane lusterka, wiem silniczek ang.z końcówką F nie podejdzie a z literkami E,G???


HALO KLEDZY??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja u siebie składane lustra miałem "na stanie", natomiast irytuje mnie ich obsługa. Stąd moje pytanie, mianowicie czy da sie zakodować lustra tak, by składały sie po zamknięciu auta z pilota? I analogicznie rozkładały po otwarciu? Czy wymagam zbyt wiele..? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagasz zbyt wiele, samym kodowaniem nie da się tego zrobić. Jest wątek o składanych lusterkach z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak założyłem el. skladane lustrerka tylko ze chodza na na przemian gdy biore na składanie to jedno sie składa a drugie rozkłada gdy chcem rozłożyć to jedno sie rozłada a drugie składa lusterko pasażera chodzi na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy 10 z 9 czy jak???


jest 2 problem lusterko od pasażera składa i rozkłada sie do oporu nie zatrzymuje sie na środku jak te które pracuje prawidłowo zauważyłem ze silniczek pracuje ok 2 sek dłużej od lusterka pracującego dobrze nawet gdy je rozbiore i przestawie te zatrzaski które sa w tym silniczku to przy składaniu składa sie do oporu a gdy bardziej nie może już sie złożyć to silniczek pracuje aż przeskoczy ta zapadka przy sprężynie nie wiem co jest spowodowane dłuższa pracą silniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie silniczek jest eu z końcówką E


A NAWET BYŁO BY Z ANGLIKA co to ma za znaczenie??czas składania jak i dystans obrotu lusterka jest taki sam nie zaleznie czy anglik czy eu

ale powtarzam silniczek jest eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie silniczki z anglika działają miałem u siebie cały zestaw z ang i poza kodowaniem i zamianą silniczków [modułow]stronami nie ma kłopotu większego jak ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż cały komplet za 300pln plus wysyłka albo odbiór osobisty zestaw mam na myśli silniczki skladanych luster lustra fotochrom składane podgrzewane,rzeczjasna z pamiecią 14 pin oraz jojstick 4 pozycyjny albo jak kto woli 360 stopni obracany kolor srebrny ale obudowy można zamienić lustra sa z b6

Edytowane przez dracus6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie silniczek jest eu z końcówką E

A NAWET BYŁO BY Z ANGLIKA co to ma za znaczenie??czas składania jak i dystans obrotu lusterka jest taki sam nie zaleznie czy anglik czy eu

ale powtarzam silniczek jest eu

Wydaje mi się że czas składania jest inny dla obu lusterek, lusterko kierowcy składa i rozkłada się dłużej niż pasażera. Ale skoro u Ciebie się coś przekręca, to pewnie mechanizm lusterka jest zepsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy są te same tylko najpierw lustro kierowcy sie składa a nastepnie pasazera to jest takie niewielkie opóźnienie no ale bez dramatu jeżeli jest jakaś mega róznica oznacza to uszkodzenie silniczka lusterka na to wkazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem musiałem dorobić blokade która powoduje ze lusterko już dalej sie nie rozkłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie mam pytanko mam grzane lustereczka ale bez samosciemniajacych szkieł i 10 pin i teraz pytako czy mozliwe jest ze mam je skłądane elektrycznie czy elektrycznie skłądane mozna złozyc ręcznie ?? prosze o odpowiedz bo zamówiłem dzojstik z funkcja skłądania lusterek czy po wpieciu go lusterka sie będa skłądac czy trzeba cos kodować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jakie masz sterowniki szyb. Lusterka el składane można złożyć ręcznie. 10 pinowe powinny być składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...