Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tania szlifierka kątowa - jaka?


pakotomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy potrzebuję kupić jakąś "kątówkę' do drobnych prac remontowych. Szlifierka będzie używana sporadycznie, więc nie chcę się pchać w jakieś profesjonalne, droższe narzędzia (Bosch, Makita, DeWalt itp.). Znalazłem na allegro coś takiego:

1. http://allegro.pl/szlifierka-katowa-600w-125mm-1044-skil-i2269074925.html

2. http://allegro.pl/szlifierka-katowa-1500w-na-tarcze-125-mm-eurotec-i2277339516.html

3. http://allegro.pl/szlifierka-katowa-125-mm-1200w-z-regulacja-obrotow-i2273361605.html

Czy miał ktoś z was z czymś mniej więcej takim do czynienia i mógłby mi coś polecić? Chyba, że macie jakieś inne propozycje:wink:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z tych najtańszych to idź do jakiegoś marketu i tam kup, przynajmniej nie będzie cie kosztował transport na gwarancji. Ja kiedyś kupiłem to dopiero trzecia była dobra i teraz już są ostatnie jej chwile:wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie śmigaj do marketu kupisz w podobnej kasie , co do reklamacji jeśli zrypie sie w ciągu 3 miesięcy reklamacja zawsze jest uznana. Poza tym w tych chinolach padają tylko łożyska później możesz dokupić jakieś lepsze i będzie latała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź gdzieś do markietu poszukaj black&decker za 100zł można już kupić chociaż będzie firmowa ,jak nie to poszukaj einhell lub skill tych bezfirmowych niebierz bo różnie z nimi bywa i przy pierwszym cięciu może ci się łożysko wtopić w obudowę wiem z doświadczenia kiedyś kupowałem te tanie ,kupiłem makitę mam ją ok 2,5roku i chodzi jak nówka ,a dostaje ostro non stop cięcie,szlifowanie glazury,gresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Oglądałem dzisiaj w LIDL-u takie urządzonko. Koszt 119 zł i uwaga.....trzy lata gwarancji ;) Normalnie rewelacja. Podstawa reklamacji to hmmm...ksero paragonu ze sklepu. Polecam.

PS. Jest jeszcze kilka dodatków......tarcze, szczotki itp. Trzeba dotrzeć do sklepu i zobaczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Oglądałem dzisiaj w LIDL-u takie urządzonko. Koszt 119 zł i uwaga.....trzy lata gwarancji ;) Normalnie rewelacja. Podstawa reklamacji to hmmm...ksero paragonu ze sklepu. Polecam.

PS. Jest jeszcze kilka dodatków......tarcze, szczotki itp. Trzeba dotrzeć do sklepu i zobaczyć!

Posiadam taka szlifierkę z Lidla marki Parkside od roku i jestem z niej mega zadowolony, dostała juz parę razy dobrze w dupe i działa bez zarzutu. Dodatkowo posiada regulacje obrotów także od bidy można jej używać jako polerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie graphite,coprawda jest to tylko topex,ale...mam firme,w ktorej dziala to kilka godzin dziennie,szlifowanie i ciecie metalu,gwarancje to ma dozywotnia,mam 3 takie katowki,2 ciagle ida,a jedna sie wymienia na gwaranji,co sie stanie to oddaje na gwarancje i ciagle jedna jest w serwisie,czesto sie udaje wymiana na nowa :D Mocowo tez fajnie dziala,wiem co mowie,bo dosyc konkretne roboty mi ogarniaja :) Skilla kiedys mialem,3 dni dziala i sprzedawca powiedzial ze to jest tylko do uzytku prywatnego,a nie do firmy,pieniadze oddali i dolozylem do jednegoz grafitow :) Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie zakupiłem tą "budżetówkę" z Lidla - myśle że na cięcie czy jakieś szlifowanie "od święta" powinna być ok :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego - jak obciąć kawałek śruby od święta to każda się nada, a jeśli nie to jest gwarancja... Jeśli planujesz jakieś konkretniejsze prace to w dobrej cenie mogę polecić markę Kres (daje rady nawet przy długotrwałym cięciu betonu i 3 lata gwarancji). Największym problemem taniochy jest to, że przy dłuższej pracy pod obciążeniem przepalają się druty z uzwojenia na łączeniu z komutatorem lub urywają się z siły odsrodkowej - efekt =-mniej uzwojen sprawnych i większy prąd i tak aż do wypalenia komutatora lub gniazd szczotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...