Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa, sprężarka nie załącza się


mateusio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam jakiś problem z klimatyzacją, z niewiadomych przyczyn klimatyzacja nie działa, nie załącza się sprężarka. Myślałem, że może mało odczynnika jest i z powodu małego ciśnienia nie włącza się. Dzisiaj zostało ściągnięte 380/500g czynnika chłodzącego, klima została nabita i nadal nic. Może ktoś miał podobny problem i zechce mi pomóc. Przegląd klimy robiłem we wrześniu w zeszłym roku i ściągnęło mi wtedy 480/500g czynnika i działało wszystko okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij interfejs i zobacz, czy jakiś błędów nie ma - może być czujnik, a może sprzęgiełko zrywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij interfejs i zobacz, czy jakiś błędów nie ma - może być czujnik, a może sprzęgiełko zrywne...

A ktory czujnik odpowiada za wzbudzenie sprezarki?

Tap-tap from SGSII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik cisnienia w układzie. Wydaje mi się, że jest gdzieś po lewej stronie stojąc przed samochodem, ale głowy sobie uciąć nie dam. Jest gdzieś wątek razem z fotostory nt. wymiany tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma wpływu na załączanie się klimatyzacji, sprawdź sprzęgiełko kompresora, może odłączył Ci się przewód od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że sprzęgiełko sie zerwało;/ do tego wymienione zostało jeszcze łożysko które było konkretnie zjechane.

Koszt:

naprawienie sprzęgiełka i łożyska - 250zł

robocizna i nabicie - 200zł

Teraz pytanie czy do drogo czy przystępnie w Poznaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

miałem podobny problem też klima nie działała, padnięte sprzęgło i wentylator zatarty. Zapłaciłem 300 zł za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem dwa dni temu,klima nabita odgrzybiona miesiac temu i w polowie drogi przestala chodzic,zadnych bledow,cisnienie prawidlowe czynnik na full i nic,napiecie ok.

Nawet podmieniony zostala zawor ktory uruchamia i tez nic.Co sie okazalo zwyczajnie zatarla sie. Koszt regenerowanej klimy bez wysylania mojej 450zl plus gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzień temu coś puknęło, sprawdziłem, że na osłonie silnika leży taki dekielek jakby od sprzęgła sprężarki klimatyzacji i faktycznie stamtąd pochodzi. Serwis klimy robiony w czerwcu 2014r. i już nie chłodzi, przewody ciepłe.

Okazało się, że spadła ta metalowa osłonka (zabierak), po założeniu zaczęła działać jak należy.

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem dwa dni temu,klima nabita odgrzybiona miesiac temu i w polowie drogi przestala chodzic,zadnych bledow,cisnienie prawidlowe czynnik na full i nic,napiecie ok.

Nawet podmieniony zostala zawor ktory uruchamia i tez nic.Co sie okazalo zwyczajnie zatarla sie. Koszt regenerowanej klimy bez wysylania mojej 450zl plus gwarancja.

Dobrze rozumiem że zatarta sprężarka dawała prawidłowe ciśnienie? A dało się ją ponownie uruchomić po jakimś czasie postoju czy padła całkiem? Bo mi też czasami się wyłącza po dłuższej pracy, np 2h jazdy ciągłej w temperaturze około 36*C w cieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zymek1989/ a masz moze zdjecie tego dekielka, jest on metalowy? Kupilem nie dawno A4 i wlasnie tez znalazlem jakis metalowy dekielek lezacy na oslonie. Klima nie dziala, ale jeszcze nie bylem na sprawdzaniu cisnienia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pousuwałem. Ale w linku na zdjęciu 4 jest to pokazane. U mnie ten plastik był lekko wyjechany bo śrubka, która trzyma tą część metalową się odkręciła.

www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/kompresory-sterowane-zaworem-elektromagnetycznym-cz-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglada to co znalazlem na oslonie:

8jlxao82.jpg

bupmmtve.jpg

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały artykuł, który wkleiłem. Według mnie Twoja część jest tą samą z Rys. 2. Na Twoim miejscu próbowałbym wejść pod auto i to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez bede chcial zrobic, czekam do dziesiatego, pokupuje rozrzady, rolki itp i przy wymianie rozrzadu od razu zajrze w okolice sprezarki. Orientujesz sie moze czy do tego potrzeba cos dokupic, czy wystarczy np tylko ten dekielek zalozyc/dokrecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten kwadracik plastikowy wewnątrz jest cały ( nie ma zjechanych kątów i dalej przypomina kwadrat) to zostaw. Część metalowa nachodzi na wał chyba i jeśli nie ma wytartych ząbków (tego wieloklinu) to też jest ok. Wystarczy śrubkę delikatnie jakimś klejem posmarować i dokręcić i będzie ok. Mechanik u którego byłem posmarował jakimś czerwonym klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klejem do gwintow. Przyjrze sie przy rozbieraniu. Ale ze co, ze niby po zalozeniu tego dekielka klima powinna zaczac smigac (oczywiscie jesli jest szczelna, napelniona itd) ?? Dzieki za podpowiedzi. :)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo no to byloby lux. Ja dopiero nie dawno zakupilem to auto i od razu byla zj**... zepsuta, wiec nawet nie wiem czy jest tam czynnik ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...