Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa, sprężarka nie załącza się


mateusio88

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnij VAGa i sprawdz czy w ukladzie jest cisnienie, nominalnie 5bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten sam problem. Przestała mi chłodzić Klima i dziś na szybko u mechanika stwierdzono po podpięciu do kompa ze to nie czujnik i nie ma żadnych błędów a nie włącza się w ogóle sprezarka. W piątek jade na dokładniejszą diagnozę. Straszą mnie ze mogła się zatrzeć sprężarka. Czy to jedyna opcja, czy może jest nadzieja na cos tanszego w naprawie? Klima nabijana w kwietniu, wiskoza we tylatora wymieniana 2 lata temu.

Edytowane przez makthedon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci to sprawdzał ?

Zdejmuje sie pasek i od razu widac czy zdechlo sprzeglo na kole pasowym.

Jak jest ok i w ukladzie jest czynnik pozostaje tylko zawor w sprezarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem dwa dni temu,klima nabita odgrzybiona miesiac temu i w polowie drogi przestala chodzic,zadnych bledow,cisnienie prawidlowe czynnik na full i nic,napiecie ok.

Nawet podmieniony zostala zawor ktory uruchamia i tez nic.Co sie okazalo zwyczajnie zatarla sie. Koszt regenerowanej klimy bez wysylania mojej 450zl plus gwarancja.

Dobrze rozumiem że zatarta sprężarka dawała prawidłowe ciśnienie? A dało się ją ponownie uruchomić po jakimś czasie postoju czy padła całkiem? Bo mi też czasami się wyłącza po dłuższej pracy, np 2h jazdy ciągłej w temperaturze około 36*C w cieniu

Tak cisnienie w ukladzie bylo,napiecie dochodzilo ale nie chciala sie zalaczyc. Stanela na trasie i juz nie wstala. Podmienialem zawory sprzegielko czujniki cuda wianki i nic. Po wyjeciu i rozebraniu wylal sie szlam szary wiec zatarla sie na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj chcialem zalozyc ten dekielek (chyba sprzegielko) ktore kiedys tu pokazywalem (znalazlem je na oslonie silnika), ale nic z tego, urwalo sie od tego srodka, na ktorym jest przykrecana i teraz nie ma jej jak zamocowac. Co radzicie, da sie wymienic sam ten jeden element czy trzeba wymieniac sprezarke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo no to byloby lux. Ja dopiero nie dawno zakupilem to auto i od razu byla zj**... zepsuta, wiec nawet nie wiem czy jest tam czynnik ?!

Koledzy czy ktoś mi powie jaki kompresor powinien byc w audi a4 b6 1.9 tdi awx 130km rok prod 2002 Dodam ze nie bylo w niej sprezarki byl tylko napinacz paska W ogóle czemu jeden model ma napinacz paska i inne nie? Mój ma ten napinacz ale nie bylo sprezarki jaka kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie to samo klima przestała działać środkowe kratki od nadmuchowe nie działają reszta chodzi a vac pokazuje błąd p1292-004 ma ktoś pomysł co padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu tego wątku pobiegłem do swojej a4 b6 ponieważ też w czasie jazdy usłyszałem dziwne uderzenie pod maską i nagle klima przestała działać. Po podniesieniu maski zobaczyłem tarczę sprzęgiełka na osłonie silnika. Wyjąłem ją i teoretycznie wygląda na to że tarcza się poprostu odkręciła i spadła. wieloklin w tarczy bez najmniejszych uszkodzeń a i sprzęgło (taka kostka z tworzywa sztucznego) nie wygląda naruszona. Chciałbym sam założyć tarczę i sprawdzić czy będzie wszystko ok, ale jest jeden problem. Brakuje mi śrubki którą się przykręca tarczę do osi kompresora, więc gdzie i jaką powinienem kupić?nie wiem czy pod śrubę przychodzi jeszcze jakaś podkładka? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma nakrętki, tarcza jest nakrętka na śrubę

wymieniłem sprzegielko ale nie chlodzi

czynnik sprawdzony i dobity z 410 na 500g

sprzegielko nowe

wal sprężarki na zdjetym pasku luźno chodzi

w VAG w 08Hvac widać napięcie i 6.0bar po włączeniu klimy

ale sama klima się nie zalacza i nie chlodz

błędów brak

nie mam już k**wa pomysłu co jeszcze sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy u mnie również padła klima. na autostradzie nagle przestało wiać, zwolniłem i obniżyłem temp. i zaczęło wiać; niestety powietrzem o temp. 30 st. :(

ogólnie sprężarka się nie załącza

mechanik podłaczył waga, zero błędów - czujniki i wszystko inne niby prawidłowe

powiedział, że niby w moim modelu jest przerobione sprzęgło (po lewej stronie auta - strona kierowcy) i tam już jest inne sprzegło. ponadto posprawdzał i powiedział, że sprzęgło niby ok.

podejrzewa kompresor - powiedział, że najprawdopodobniej będzie trzeba wymienić. mówił, że jeśli się to potweirdzi to najlepiej szukać regenerowanej

mam model avf z końca 2003 roku.

ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać problemu??

Edytowane przez oloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie sprężarek w naszych A4.

Czy sprężarka z 1.8T będzie pasowała do 1.9TDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki problem właśnie z padnieta sprężarka, wymienilem na zregenerowana, ok 800zl dałem i tak miałem szczęście że w instalacji nie było opilkow bo by koszty wzrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sama historia. Klima nabita wymieniony czujnik wysokiego cisnienia. Posmigalem ze 2 miesiace. Padla ponownie, zerwane sprzeglo, walek stoi, zatarta? Sciagniete 400g czynnika wiec nie ma mowy ze go nie bylo.

Czemu to scierwo sie tak zaciera? Denso, regeneracja, uzywka? co lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robi się serwis klimy trzeba też uzupełnić olej jak wcześniej długo nie chodziła to jest bardzo istotne w dobrych zakładach powinni to wiedzieć i ile tego oleju uzupełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2014 o 02:57, Dev napisał:

Kto Ci to sprawdzał ?

Zdejmuje sie pasek i od razu widac czy zdechlo sprzeglo na kole pasowym.

Jak jest ok i w ukladzie jest czynnik pozostaje tylko zawor w sprezarce.

Znaczy jaka jest różnica gdy jest dobre czy nie sprzegielko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stahuc napisał:

Znaczy jaka jest różnica gdy jest dobre czy nie sprzegielko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...