Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oklejanie dekorów folią 3M - porada


mateusio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym okleić dekory folią 3M, zależy mi na jakimś srebrnym kolorze. Może ktoś mi doradzi, bo oglądam na allegro i nie wiem co lepiej wygląda. Może ktoś z Was akurat ma coś podobnego.

Jedna z nich to SREBRNY CARBON

http://allegro.pl/3m-folia-srebrna-carbon-3d-srebrny-di-noc-30-x-100-i2317683633.html

I teraz pytanie czy to jest takie gładkie jak na zdjęciach czy delikatnie chropowate jak ala rybia łuska? Bo wydaje mi się ze na zdjęciach są dwie różne folie.

Druga która mnie interesuje to ALUMINIUM SZCZOTKOWANE

http://allegro.pl/3m-folia-alu-aluminium-szczotkowane-me-904-di-noc-i2338832779.html

Jak myślicie które mogłoby lepiej wygląda i jak to się sprawdza w użytkowaniu.

Czekam na porady i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejałem taką właśnie folią. Ma "chropowatą" strukturę. Wydaje mi się, że nie ma lepszej folii od 3M.

A to moje wypociny :grin:

IMG_1703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze na aukcji "Posiada wyczuwalną w dotyku fakturę włókna węglowego !!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omijaj wszystko co nie ma loga 3M (folia 3M ma na odwrocie logo na tym papierku co sie go odkleja od folii)... jest termoplastyczna wiec dosc przyjemnie sie nia obkleja, oczysc powierzchnie i do roboty, ale pamietaj o tym zeby zalozyc wiecej za rogi, zeby Ci sie pozniej nie strzepilo... aluminium nie widzialem na zywo, ale carbon wyglada calkiem fajnie, a jak sie znudzi to zawsze mozna wrocic do poprzedniej wersji:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak oklejać to tylko 3m. Ja miałem carbon przyklejony, prawie rok z nim jeździłem i było ok. Oczywiście jak twoja Pani będzie skrobała tipsami to się porysuje ale raz dostanie po łapach i zapamięta że nie wolno. Ja zmieniłem na alu szczotkę 1NK ale nie idzie dostać popielniczki i ramki w normalnych pieniądzach więc je okleiłem i też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też u siebie oklejałem srebrnym carbonem 3m

przed oklejaniem miałem próbki jak to wygląda:

201107033353.jpg 201107033354.jpg 201107033355.jpg 201107033357.jpg wzornik.jpg 201107093377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś dekory aluminium szczotkowanym ? Ciekawi mnie efekt bo bym sobie zrobił:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś dekory aluminium szczotkowanym ? Ciekawi mnie efekt bo bym sobie zrobił:jerk:

Właśnie ja planuje zrobić dekory w aluminium szczotkowany ;)

Tylko zastanawiam się ile kupić żeby okleić listwy, popielniczkę i ten plastik przy lewarku. Gdzieś wyczytałem że 30x100 starczy ale nie wydaje mi się. Według mnie najlepsze rozwiązanie to 30x150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na efekt :naughty: Zmierz długośc i szerokosc wszystkich dekorów to mniej wiecej będziesz wiedział ale wydaje mi się ze 30x150 powinno starczyć:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozmiar folii to ja kupiłem 60x100 i moim zdaniem właśnie to jest najlepsze rozwiązanie. Najdłuższy dekor w b6 ma około 90cm.

Okleiłem dekory w drzwiach, popielniczkę przód i tył, ramkę lewarka, ramkę radia 2 din i zostało mi jeszcze tyle że zastanawiam się nad oklejeniem obudów lusterek zewn :naughty:

Folia 3M Carbon Black Mat

Nie waż się kupować nic innego niż 3M bo będziesz żałował :kawa:

Poniżej fotka z rozplanowaniem. Krótszy przedni dekor zmieścił się w wcięcie w dłuższym, popielniczka tylna w ramce 2din. Całość została w trakcie oklejania trochę zacieśniona więc zostało trochę więcej niewykorzystanej folii niż widać na foto - dokładnie 22 x 77cm.

http://imageshack.us/photo/my-images/717/xdg.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak z trwałością takiej folii na zewnątrz... Też myślę o lusterkach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie powinno byc problemu z zastosowaniem na zewnatrz. Na youtube pelno jest filmikow z oklejania folią 3M DI-NOC. Ludziska oklejają cale auta.

Z reszta folia trzymana w rękach sprawia wrazenie jakby żeczywiscie byla carbonowa. Na moje oko jest bardzo solidna :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek po Sączu jeździ seicento oklejone folią już przeszło rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz sprawuje się bardzo dobrze , tylko uważajcie żeby pastą polerską nie najechać na to bo przesrane wyczyścić potem:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś dekory aluminium szczotkowanym ? Ciekawi mnie efekt bo bym sobie zrobił:jerk:

Ja z Kolkovem jakieś 100 lat temu. Wyglądało znośnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach wszystko wygląda łatwo:whistling:

Oklejanie dekorów (płaskiej powierzchni) a oklejanie lusterek to trochę inna sprawa. Wiem, bo obklejałem zarówno dekory jak i lusterka, a właściwie jedno lusterko. Warto zostawić to komuś kto ma w tym doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jeszcze inaczej. Dobry materiał to połowa sukcesu..druga połowo to umiejętności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył ktoś już oklejać ?

Jak wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...