Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy sytuacja krytyczna- auto nie odpala...


KubaWallace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy koledzy ! Mam bardzo duzy problem...mianowicie wczoraj pojechal z dziewczyna do Legnicy(mieszkam 50km dalej) i podczas jazdy wylaczyl mi sie silnik....Teraz, samochód w ogóle się nie uruchamia. Kiedy przekręcam kluczyk wszystkie kontrolki się zapalają, wszystko działa (światła, radio), samochód da się zamknąć i otworzyć pilotem.Mam Dieselka 1.9TDI A4 99ROK PO LIFCIE AVANT...Nie wiem co zrobic auto zostawilem w Legnicy dzisaj po nie, jade z lina...Czy ktos ma jakis pomysl jak moge odpalic mojego grata?;/ Za wszystkie rady serdecznie dziekuje ! I uwierzcie jaki wstyd przed dziewczyna...;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreci kreci ale nie lapie...paliwa mam 3/4 tankowalem na orlenie tam gdzie zawsze...swieci sie tylko kontrolka akumulatora ale ten jest naladowany;/

---------- Post dopisany at 09:52 ---------- Poprzedni post napisany at 09:43 ----------

co gorsza sytuacja miala miejsce o 12 w nocy a wiecie jak to w piatek...wiec i tak mialem szczescie ze koledzy przyjechali mnie z tamtad sciagnac...

---------- Post dopisany at 09:52 ---------- Poprzedni post napisany at 09:52 ----------

co gorsza sytuacja miala miejsce o 12 w nocy a wiecie jak to w piatek...wiec i tak mialem szczescie ze koledzy przyjechali mnie z tamtad sciagnac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulala przerąbane :D dobrze, że jeszcze do lasu się nie wybrałeś z dziewczyną na małe co nieco bo wtedy by były jaja :P

Hmm, kręci ale nie łapie, a może jakiś czujnik się odłączył czy coś sprawdzałeś łączenia miedzy kablami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz silnik (pompa rotacyjna czy pompo-wtryski) i czy lampka grzania świec zapala się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik zgasł normalnie czy z jakimś odgłosem (stuknięciem)? Kręci normalnie czy tak lekko... zdejmij osłonę rozrządu i sprawdź czy pasek jest cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem wszystkie paski i laczenia miedzy kablami wydawlo mi sie ok...a auto zgaslo po tym jak troche przygrzalem nim ,dojechalem do swiatel chcialem zjechac na prawy pas i nagle zauwazylem ze kierownica zablokowana potem ze silnik zgasl...zdziwilem sie bo ani radio sie nie wylaczylo ani swiatla nic...odglosow zadnych rowniez nie slyszalem podejzanych...no i popchalem z 500metrow na najblizsza stacje i o 16 jade po mojego zloma...bede ciagnal go na linie.,..Badyl666 -mam 1.9tdi po lifcie(99r) pewien nie jestem ale raczej pompo=wtryski.Silnik kreci normalnie ale poprostu zaplon nie lapie...Mowie wam chcialem pokazac dziewczynie swiat tuningu bo wczoraj zaczelo sie Tuningowisko XXL w Legnicy i tak sie porobilo ze moje auto zakochalo sie najwidoczniej w tym miescie bo daleko nie odjechalo:(...a tak przy okazji to gdzie z przodu mamy ten uchwyt na line,nigdy nikt mnie nie ciagnal wiec tak jestem troche w tej sprawie ciolkiem a na codzien nie zwrocilem uwagi gdzie to moze byc ;p??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie rozumiem jednej rzeczy

Nie prosciej krzyknac na Legnicy by ktos z vagiem zobaczyl o co kaman?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kreci anie odpala to pewno paliwo nie dochodzi, moze cos z pompa? w 1.6TD w B3 mialem tak ze co jakis czas kabaleke od pompy sie wypinal i gaslo i tyle. wiadomo roznica modeli itd, moze gdzies sie kabelek zerwal i d*pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdziesz do tego co się stało to daj znać. A my trzymamy kciuki żebyś dojechał o własnych siłach :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :) wlasnie wyruszam po moja furmanke...mam nadzieje ze chociaz dociagna mnie bez zadnych przygod...

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

Wiec auto po wielkim trudzie udalo sie zaciagnac pod dom...Niestety jak sie okazalo nie mam nawet bezpiecznika odpowiadajacego za pompe paliwa...vagiem nie znalazlo mi zadnego bledu w silniku...no nic zaczekam do poniedzialku i bede myslal o wizycie u mechanika...

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

Wiec auto po wielkim trudzie udalo sie zaciagnac pod dom...Niestety jak sie okazalo nie mam nawet bezpiecznika odpowiadajacego za pompe paliwa...vagiem nie znalazlo mi zadnego bledu w silniku...no nic zaczekam do poniedzialku i bede myslal o wizycie u mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wtryski i kręcąc silnikiem zobacz czy paliwo podają. Sprawdź przekaźniki. Skoro VAG komunikuje się z kompem to chyba nie przekaźnik kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie :) problemem bylo to ze jakas aluminowa rurka ktora doprowadza paliwo i biegnie pod podwioziem zostala calkowicie zagieta podczas jazdy (mechanik mowil ze mogl odbic sie kamien od kola i udezyc ) Powiedzili mi ze taki przypadek zdaza sie raz na 100 lat...a tak poza tym wszystko ok :)

dzieki za wczesniejsza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły przypadek:whistling: szczęście że nic poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...