Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym usunąć klej po emblematach


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czym mógłbym usunąć klej po emblematach na klapie? Jako, że nie lubię najpierw pytać, a potem robić, próbowałem już wszystkiego. Pasta G3 i tempo, rozpuszczalnik, płyn do tłustych powierzchni, który radzi sobie z osadami z klocków np, ludwik, ekstrakcyjna itp i ni hu hu, nie wiem jak się tego pozbyć. Nie chodzi mi o delikatne ślady, tylko perfidnie został mi klej na klapie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po takich mieszankach chemicznych jest tam jeszcze w ogóle klapa? :decayed: We no zerknij :naughty:

A tak serio to denaturacik, benzynka extrakastracyjna, trochę bawełny i 2kg cierpliwości :wink: Umyj auto ze 2 razy ze szczególnym uwzględnieniem tylnej klapy, a potem delikatnie przecieraj pozostałości szmatką (najlepiej np samym rogiem nasączonym, owiniętym na koniec palca... tak wiesz... trochę mniej inwazyjnie niż te rozpuszczalniki ;P a tempo zostaw sobie na koniec gdyby zdarzyło Ci się jednak trochę porysować lakier :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po takich mieszankach chemicznych jest tam jeszcze w ogóle klapa? :decayed:

Mam nadzieje :decayed:

No ni cholery nie chce zejść przy użyciu ekstrakcyjnej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten czarny klej tak? Ja najpierw delikatnie zdrapałem to nożykiem a co zostało to szmatka +rozpuszczalnik na coś twardego najlepiej mega tępy nożyk na to szmatka i delikatnie skrobać, nie porysujesz a powinno zejść ale z godzine się pomęczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak właśnie zdrapałem te "A" z klapy.. Ale trwało to z 40min :facepalm: I jeszcze delikatnie kontury widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole po zdrapaniu tego kleju mam jaśniejszym kolorem napis a4 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole po zdrapaniu tego kleju mam jaśniejszym kolorem napis a4 :kwasny:

warunki pogodowe itp działają na lakier, więc nic dziwnego.

Do zdrapania uporczliwego kleju spróbuj zastosować delikatnie rozpuszczanik nitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania kleju z powierzchni jest specjalna okrągła guma :wink: do kupienia w każdym lepszym lakierniczym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja emblematy oderwalem nicia czyli wciasnelem nic miedzy klape a emblemat i pojechalem po calosci delikatnie znaczki zeszly a resztki kleju tarlem mocno palcem az zeszlo (lekkie odciski heh) potem na myjke i cala klape przetarlem dokladnie pasta temp i dodam ze mam czarna lalunie i efekt jest:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarłem.. Ale efekt i tak mizerny, minimalne ryski + kontury od kleju.. Jadę jutro do lakiernika i mi to poprawi bo ja już nerwów nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć foty twojej pracy a potem po wizycie u lakiernika

jestem ciekaw jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej trzec palcem tylko uważać na przegrzanie palucha ;) ewentualnie izopropanolem i można delikatnie spolerować miejsce odklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno ale na przyszłość . Skuteczny i to bardzo jest zwykły plak do kokpitów.Teść sprowadził auto tak upstrzone ,że potrzeć się nie dało. Plak załatwił wszystkie naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno ale na przyszłość . Skuteczny i to bardzo jest zwykły plak do kokpitów.Teść sprowadził auto tak upstrzone ,że potrzeć się nie dało. Plak załatwił wszystkie naklejki.

Sprawdzę, bo do lakiernika coś nie mogę trafić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie pogrzałem suszarką, tylko uważaj żeby Twoja kobieta nie przyuważyła:wink: a potem benzyna ekstrakcyjna i bawełniana szmatka nie ma praktycznie znaku a po kilku myciach nie widac juz nawet różnicy w kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna albo zwykła ropa

To akurat sprawdzałem i nie działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach budowlanych można dostać różne takie środki. Benzyna ekstrakcyjna za słaba. A może NITRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...