Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka ?


Rekomendowane odpowiedzi

.. ja od 2 lat mam D5000 z 18-105 mm .. nie miałem nigdy w ręku Canona.. uważam, że D60 i dobry "compact".. byłby lepszym rozwiązaniem dla amatora.. (do "ustawianych" zdjęć D60 a na "plażę".. "paczka fajek"..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym używki nie kupił:whistling: lustra maja przebiegi jak A4 B5:decayed: miałem kiedyś przediot na studiach podstawy fotografii i tam wykładowca nawet mówił że uzywki nie warto kupować(tymbardziej z nieznanego pochodzenia - alegro), jesli używka to same obiektywy

Dobry wybór ten canon 550D, według mnie o wiele lepszy niż nikon 3100 czy D60

---------- Post dopisany at 00:49 ---------- Poprzedni post napisany at 00:44 ----------

A dlaczego??

Migawka nie jest wieczna, a majac lustro w ręku nie robi sie na wyjsciu 20 zdjeć jak kompaktem tylko pstryka sie co popadnie z powodu szybkosci której kompakt nie ma:wink: A ile taka migawka ogarnie 50tys zdjec:whistling:

50tys? migawka???? gwarancja D700 150 klapnieć D3S 300tys. klapnięć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym sceptycznie nastawiony do tych 300tys i to baaardzo:decayed: ale to trzeba by uzywke paro letnia kupić od wariata żeby miała taki przebieg, noi widac by było po stanie ogólnym:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Canona używkę kupiłem od pewnego źródła. Wygląda jak nówka. Nic nie jest powycierane ani nic z tych rzeczy.

Teraz tylko zapoznać się z możliwościami aparatu i wiksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym sceptycznie nastawiony do tych 300tys i to baaardzo:decayed: ale to trzeba by uzywke paro letnia kupić od wariata żeby miała taki przebieg, noi widac by było po stanie ogólnym:wink:
a ja nie bo miałem jednego co miał 580tys i migawka od nowości nieruszana z resztą przebieg lustrzanki można sprawdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achhh te wojny systemowe... Każdy system ma wady i zalety. Kwestia indywidualnego wyboru, co komu odpowiada. Jeżeli chodzi o amatorskie zastosowanie to polecę Ci jednak wejście w Sony. Ma naprawdę fajny wybór tanich amatorskich stałek. Dołożysz troszkę i kupujesz A57 + kit, ewentualnie jak Ci się uda jeszcze to złapiesz w tych pieniądzach A580. Oba aparaty mają świetne 16-megapikselowe matryce. Z czasem do tego możesz dokupić coś z 35mm F1.8/50mm F1.8, 85mm F2.8 do portretów, lampę 43-kę i masz fajny amatorski zestaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon albo canon olbrzymia ilość obiektywów do wyboru, wypożycz sobie najpierw , zobacz co ci siedzi najlepiej, jesli nie chcesz sie bawic konkretnie foto 550 canon to dobry wybór , po co polecasz 35mm do amatorskch zdjec ? dla amatorów stałka jest kompletnie niepotrzebna ,

a ak ci sie zechce bawic aparatem to szykuj minimum 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon albo canon olbrzymia ilość obiektywów do wyboru

To jest w zasadzie mit albo raczej nieuzasadniony argument jesli chodzi o rynek amatorski. Bowiem kazdy amator albo tzw "niedzielny pstrykacz" skonczy max z dwoma kitami typu 18-55 i 55-200 (70-300) i jak sam mowisz, nawet nie bedzie sie rozgladal za tania stalka 35 czy 50mm. To na co ow argument ze canon/nikon maja najwiecej szkiel? Takze oprocz canona i nikona smialo mozna polecac ktores z produktow sony czy popularny pentax k-r. Najlepszym paradoksem jest fakt, ze niektorzy kupuja tylko canon/nikon bo byli skuszeni argumentem wielu obiektywow, a nastepnie chcac leszpe szklo wybieraja sigma/tamrona bo na firmowe szkla ich nie stac. I tak to sie zazwyczaj konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam taki oto zestawig: Nikon D3100+ kita 18-105 VR naprawde zestaw godny polecenia, sprawdza sie zarówno w domu jak i w podrózy. Posiadam juz go od wakacji i jestem zadowolony bardzo. Kupiłem nawet stałkę 35, ale jakoś mimo wszystko najabrdziej przypadła mi do gustu ta 105;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym polecil uderzyc w sony... chocby dlatego ze ma stabilizacje w puszce a nie obiektywach przez co obiektywy sa nieco tansze zreszta wcale nie musisz uzywac obiektywow sony.... jest mase leciwych ale za to bardzo poszukiwanych obiektywow minolty, ktore w wersji a AF pasuja do kazdej lustrzanki sony... Mysle ze alphe 35/57 mozesz kupic nowa w tych pieniadzach.... osobiscie posiadam A55 i w porownaniu np. z canonem 550d to poza matryca 18M pix w canonie zadnego szalu nie ma, co do nikonow to niwiele osob wie ze sony produkuje matryce do nowych nikonow takze.... :/. I nie sluchaj tekstow ze sony robi lustrzanki od niedawna bo to g... prawda.... Bo wlasnie w/w Minolta bodaj w 2004 roku odsprzedla caly dzial fotograficzne wlasnie do sony.... daj znac co wybrales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spidzior, argumenty na sony mozna znalezc dobre ale na pewno nie takie co podales.

Fakt, sony ma w aparacie stabilizowana matryce ale uzytkownicy canon/nikon jako amatorzy i tak dostaja obietkywy typu 18-55, 55-100 czy 18-105 ze stabilizacja.

Obiektywy minolta - tak, jest ich masa ale jak Ci sie taki zepsuje, to serwis tylko u "Zenka w garazu" ktory sie tym zajmuje o ile umie naprawic usterke.

Matryce sony i nikon sa te same ale nikon wyciaga z tych matryc znacznie wiecej - sa lepiej oprogramowane. Jesli chodzi o ceny obiektywow... to jak dla amatora cos lepszego niz kit niech to bedzie sony 16-105 (2300zl) i 70-300SSM (3500zl :shock3: ) vs nikkor 18-105VR (1000zl) i 70-300VR (2200zl) - oba szkla nikkor ze stabilizacja. I gdzie to taniej jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peju ,nie jestem zawodowcem i nigdy nie pracowalem na systemie nikon/canon ale jak sam rozgladalem sie za lustrzanka przerobilem troche testow/porownan sprzetowych i sony w tej klasie naprawde wygrywa... zeby niebyc goloslownym taki maly artykol Sony A55 vs Canon 550D vs Nikon D90 - Comparison Review . Co do obiektywow minolty zapewniam Cie ze jest w PL kilka osob ktorzy naprawde ogarniaja temat tych obiektywow w razie jakiejkolwiek awarii zreszta CSI tez chyba podejmuje sie naprawy tego sprzetu ale nie jestem pewny, juz pomijam fakt ze sa one bardzo dobre optycznie to jeszcze bardzo solidnie wykonane nie to co dzisiejsze systemowe 'plastiki'... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sony jest bardzo dobrym sprzetem na rynku fotoamatorskim ale nie z tych powodow co podales bo sa nieprawdziwe. Wiem ze sa "serwisy" minolty z nawet ladna strona www ale nie oszukujmy sie... sa to firmy garazowe. CSI nie naprawia minotly. Zreszta canon/nikon tez maja swoje starsze i dobre obiektywy oraz perelke jakiej prozno szukac w sonym - tania stalke 85/1.8 czy chocby tele 70-200/f4 dla tych ktorych wersja 2.8 jest poza mozliwosciami finansowymi.

evangelion69 - zestaw kompletnie oderwany od rzeczywistosci. d40 to antyk, sprawidzisz migawke co prawda ale jak juz odbierzesz towar i zaplacisz. Zupelnie nie rozumiem takiego minimalizmu, ze jak wystarczy najprostrzy aparat to trzeba go kupic w antykwariacie - przeciez tez robi zdjecia i nic mu nie brakuje. Eee... to jest wpychanie kupujacego na mine. Szklo 17-40 jest dedykowane pod FF, troche za maly ten zakres pod aps-c, 70-200 to kolos ktory przy tej malej lustrzaneczce bedzie totalnie nieporeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu D40 jest antykiem??? obiektyw 17-40 przy matrycy D40 CCD będzie miał mały zakres??? niezrozumiałe to troszkę bo ekwiwalent dla małego obrazka wyniesie 27.2-64mm więc w czym problem??ta stronka może ci pomoże i pamiętaj że z ilością pixeli nie do końca jest tak jak mówi o tym cały foto marketing Imaging Resource "Comparometer" ™ Digital Camera Image Comparison Page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniels, nie zaczynaj od nowa i nie o megapiksele chodzi. Co do 17-40 to nie ma takiego w nikonie, jest 17-35 i to jest wlasnie maly zakres a szklo jest dedykowane do FF jako ultraszerokokatne. do aps-c jest nikkor 17-55. Poza tym oba szkla to kosmiczny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co doczytałem przecież mowa była o canonie,to że coś jest dedykowane do FF nie oznacza że się nie sprawdzi w DX,wszystko zależy od usera,dla typowego amatora dobry zestaw to d3000/d3100/d5000+kit 18-105mm czyli przeliczając na mały obrazek to 27-157.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczniki przelicznikami a wazniejsze jest przeznaczenie. Patrzysz od zlej strony. 17-35 to 17-35 a nie ze po przeliczeniu 27-64mm, bo i co z tego? Jezeli popatrzymy na przeznaczenie obiektywu, to jego odpowiednikiem w aps-c nie bedzie zaden 18-55 czy 18-105 tylko np nikkor 10-24 czy tez 12-24. to samo dla canona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...