Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem iż ostatnio odłączyłem akumulator i nie działa mi otwieranie szyb z pilota dodam że w kodowaniu jest zaznaczone Remote Control active lecz nie działa i druga rzecz przestało mi działać otwieranie szyb na dwa sposoby lekko uchylając i całkowicie teraz żeby otworzyć to trzeba trzymać do końca bardzo bym prosił o jakąś pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy przypadkiem po rozlączeniu akumulatora nie trzeba od nowa przyuczyć szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przetrzymać przycisk do całkowitego zamknięcia i trzymam jeszcze ok 3 sek, tak samo dla otwarcia, wtedy się przyuczy pozycja.

Wysłane z mojego Xperia Ray przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak ustawić tak że powiedzmy mamy otwarte szyby lub uchylone. Zamykamy centralnym drzwi z kluczyka (nie trzymamy) i po chwili szyby jadą do góry same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak ustawić tak że powiedzmy mamy otwarte szyby lub uchylone. Zamykamy centralnym drzwi z kluczyka (nie trzymamy) i po chwili szyby jadą do góry same ?

Ja tak miałem w volviaku że po zamknięciu centralnego szyby same wędrowały do góry, a w OOOO podobno tak się nie da, a szkoda bo to dobra rzecz dla zapominalskich:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak włączyć to doświetlanie zakrętów, i gdzie zmienia się kąt od jakiego włącza się halogen ?

image.jpg

z tego co doczytałem to kabel jest slaby:/ sposób z tego linku tez nie działa http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/przeciwmgielne-zalaczaja-sie-skrecie-236767/#post2949150

wyskakuje taki komunikat:

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak włączyć to doświetlanie zakrętów, i gdzie zmienia się kąt od jakiego włącza się halogen ?

http://s8.postimg.org/mhci6vhw1/image.jpg

z tego co doczytałem to kabel jest slaby:/ sposób z tego linku tez nie działa http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/przeciwmgielne-zalaczaja-sie-skrecie-236767/#post2949150

wyskakuje taki komunikat:

http://s17.postimg.org/eaa1irwsb/image.jpg

Wszystko pisze w pierwszym poście :decayed:

Światła przeciwmgielne jako doświetlenie zakrętów (zależne od kąta skrętu kierownicy)

09-Cent.Elekt. ---> Coding-07 Long Coding Helper BYTE 4 Bit 0 zmiana z 0 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłeś kodowania stąd komunikat. Musisz wejść w byte 4 i zmienić w bit 1 wartość z 0 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kliknac w 3) na 40 i Binary 01000000 zmienić na 11000000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kliknac w 3) na 40 i Binary 01000000 zmienić na 11000000.

No tym sposobem to zmieniłeś bit7 a nie bit 1:facepalm: Bity liczymy od prawej rozpoczynając od zera czyli 0,1,2,3 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdzenia po 14. A to kodowanie "Aktywacja na FISIE o efektywności energetycznej" co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdzenia po 14. A to kodowanie "Aktywacja na FISIE o efektywności energetycznej" co to jest ?

Ja nie wiem bo mam funkcje start / stop :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdzenia po 14. A to kodowanie "Aktywacja na FISIE o efektywności energetycznej" co to jest ?

Ja nie wiem bo mam funkcje start / stop :wink:

Ja też mam start/stop i efektywność energetyczna jest załączona (fabrycznie było aktywowane). Pokazuje zużycie paliwa i jeśli się nie mylę to pod to też jest podpięte podpowiedzi zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie jezyka na fisie z angielskiego na niemiecki gdzie procedura wykonana prawidłowo , dalej angielski :kwasny: czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie jezyka na fisie z angielskiego na niemiecki gdzie procedura wykonana prawidłowo , dalej angielski :kwasny: czemu ?

A języka nie zmienia się w opcji car ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie jezyka na fisie z angielskiego na niemiecki gdzie procedura wykonana prawidłowo , dalej angielski :kwasny: czemu ?

A języka nie zmienia się w opcji car ?

jutro obczaje

---------- Post dopisany 31-05-2014 at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany 28-05-2014 at 22:57 ----------

A języka nie zmienia się w opcji car ?

mówisz teraz o jezyku na fisie czy mmi ? wydaje mi się że jezyk da się zmienić w opcji car ale tylko na wyświetlaczu mmi a nie fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie jezyka na fisie z angielskiego na niemiecki gdzie procedura wykonana prawidłowo , dalej angielski :kwasny: czemu ?

A języka nie zmienia się w opcji car ?

jutro obczaje

---------- Post dopisany 31-05-2014 at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany 28-05-2014 at 22:57 ----------

A języka nie zmienia się w opcji car ?

mówisz teraz o jezyku na fisie czy mmi ? wydaje mi się że jezyk da się zmienić w opcji car ale tylko na wyświetlaczu mmi a nie fis

Ja mówię o MMI :wink: czyli automatycznie powinien sie zmienić na fisie czy sie mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczyłem blutootha w mmi3g wszystko dziala tylko bardzo znieksztalcony glos slychac w aucie oraz telefonie dzwoniacego. Gdzie to skonfigorowac ktos wie?

podłącz inny telefon i sprawdź... może jest wina telefonu lub mikrofonów w lampce podsufitki?

---------- Post dopisany at 09:05 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ----------

Ja mówię o MMI :wink: czyli automatycznie powinien sie zmienić na fisie czy sie mylę ?

na fisie trzeba ustawić oddzielnie na język (niestety nie ma j.polskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie jezyka na fisie z angielskiego na niemiecki gdzie procedura wykonana prawidłowo , dalej angielski :kwasny: czemu ?

A języka nie zmienia się w opcji car ?

Jednak nie da się ustawić jezyka na fis poprzez mmi , jest tylko możliwość ustawienia jezyka dla mmi w mmi

---------- Post dopisany at 23:41 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ----------

Właczyłem blutootha w mmi3g wszystko dziala tylko bardzo znieksztalcony glos slychac w aucie oraz telefonie dzwoniacego. Gdzie to skonfigorowac ktos wie?

podłącz inny telefon i sprawdź... może jest wina telefonu lub mikrofonów w lampce podsufitki?

---------- Post dopisany at 09:05 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ----------

Ja mówię o MMI :wink: czyli automatycznie powinien sie zmienić na fisie czy sie mylę ?

na fisie trzeba ustawić oddzielnie na język (niestety nie ma j.polskiego)

Jak się ustawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...