Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

opcje językowe FIS są w ustawieniach (instruments) w VCDS lub VAG CAN Pro

nie wiem czy bez kabelka ustawisz język:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

opcje językowe FIS są w ustawieniach (instruments) w VCDS lub VAG CAN Pro

nie wiem czy bez kabelka ustawisz język:eusathink:

no raczej bez kabla nie bo jak mówiłem w opcji car można przestawić język ale na wyświetlaczu MMI . Miałem zmieniany kabelkiem język na fisie z angielskiego na niemiecki i dalej angielski ... :kwasny: czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kilku autkach tez to zauwazyłem :kwasny: nie wiem czemu nie da sie jezyk przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać co dokładnie trzeba zmienić aby działało awaryjne hamowanie z kierunkami ? zakodowałem hebluje i nic może to na neonach nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakodowałem jak w opisie i też myślałem że nie działa (zwykłe żarówki). Po jakimś czasie leciałem jakieś 60 km/h i przed auto wyskoczył mi jakiś zwierzak. Jak mocno i gwałtownie zahamowałem to awaryjne się włączyły.

Morał z tego taki, że trzeba jechać troszkę szybciej i na prawdę mocno zahamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że rozpędziłem się do 70 i zrobiłem hamowanie awaryjne i się nie zaświeciły hmm a może ktoś wkleić dokładne kodowanie ? może coś źle zakodowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pomocy. Posiadam Audi A4 B8 z czerwonym wyświetlaczem i gdy wciskam Car oraz Setup to wyskakuje komunikat "There are no further vehicle settings available" czy istnieje możliwość odblokowania tego komunikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna czy da radę zmienić ten sterownik jak tak to bym poprosił o pomoc w tej kwestii

z góry dziękuje za pomoc

Oraz posiadam kabel Vag 12.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garść pytań

Czy ktoś z was używa VCDS 12.12 ? Chciałem zapytać czy macie w nim dostęp do podpowiedzi kodowania np w modułach HVAC, NAvigation, CEntral Electr, Airbags, Can gateway, Abs Brakes u mnie ich nie ma i zastanawiam się czy w tej wersji nie powinny być obowiązkowo? U mnie same gołe bity do odznaczania.

Zawartość katalogu labels ma znaczenie tutaj?

Można uzupełniać ten katalog?

Kolejne moje pytanie (może troche lamerskie ;) ale czy kodowanie z innego auta z grupy VW podchodzi do każdego innego z VW jeśli tylko samochód posiada odpowiednie moduły? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna dzięki za odpowiedź. A jaki ten koszt tej zmiany sterowników?

jeszcze jedno pytanko posiadam klimatyzacje dwu strefową i chciał bym ją zmienić na trzy strefową. Czy to jest możliwe jakie koszty były by tej zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna dzięki za odpowiedź. A jaki ten koszt tej zmiany sterowników?

jeszcze jedno pytanko posiadam klimatyzacje dwu strefową i chciał bym ją zmienić na trzy strefową. Czy to jest możliwe jakie koszty były by tej zmiany

Tak jak pisałem koszta spore niestety ( 1800-3000 pln ) w zaleznosci za ile kupimy graty .

Co do Klimy to temat masz tu :

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/nawiew-tyl-auta-zamontowac-280600/#post3676523

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/nawiew-powietrza-tyl-239371/#post3631915

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/nagrzewnica-3-strefowa-264283/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś gdzie koduje się przełączanie dziennych świateł z mmi? Wczoraj chcialem sobie porezać ale wyszło z tego tyle że CAR menu pozbyło się możliwości przełączania świateł dziennych z mmi. Dzieki

Znalezione, Zielone menu-> CAR->carmenuoperation-> suwak exteriorlights z 6 na 5

ale konia z rzędem temu co mi powiem co ja zrobiłem że zadziałało:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Jak działa to auto obnizanie lusterka przy cofaniu ? Nie mam elektrycznie zamykanych lusterek i bez pamieci, czy bedzie dzialac ? Ono sie obniza po cofaniu a potem wraca do pozycji wyjsciowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być zwykłe lustra ale obniża się tylko prawe, oczywiście przy jeździe do przodu wraca do góry. Gałka sterowania musi być ustawiona na prawo.

Wie ktoś czy i gdzie można włączyć rainclosing - automatyczne zamykanie szyb podczas deszczu ? jeśli mamy czujnik deszczu powinna być taka opcja, uruchamiałem to kiedyś w passacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być zwykłe lustra ale obniża się tylko prawe, oczywiście przy jeździe do przodu wraca do góry. Gałka sterowania musi być ustawiona na prawo.

Wie ktoś czy i gdzie można włączyć rainclosing - automatyczne zamykanie szyb podczas deszczu ? jeśli mamy czujnik deszczu powinna być taka opcja, uruchamiałem to kiedyś w passacie.

Niestety nie ma takiej opcji w AUDI :kwasny:

Orientuje sie ktoś gdzie koduje się przełączanie dziennych świateł z mmi? Wczoraj chcialem sobie porezać ale wyszło z tego tyle że CAR menu pozbyło się możliwości przełączania świateł dziennych z mmi. Dzieki

Znalezione, Zielone menu-> CAR->carmenuoperation-> suwak exteriorlights z 6 na 5

ale konia z rzędem temu co mi powiem co ja zrobiłem że zadziałało:facepalm:

w Adaptacji 10 sprawdz :wink:

11916791.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mini kamerkę /rejestrator trasy/ wersja bez wyświetlacza. Czy da radę puścić z niej sygnał wizyjny na MMI3G i oglądać zapis na ekranie MMI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie, ale instrukcja w pierwszym poscie jest chyba z google translatora... w temacie moda wentylacji, jakie sa wymagania i po co wlasciwie chcielibysmy to wlaczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...