Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś podłączałem kompa program VCP i w procedurach mam funkcje aktywacja/dezaktywacja START/STOP , wybrałem z dostępnych opcji Audi A4 B8 i poszło , procedura zakończona OK . Odłączyłem kompa odpaliłem auto i pojechałem na przejażdżkę i faktycznie auto nie gasło , po każdym włączeniu zapłonu od razu sama zapala się kontrolka czerwona na przycisku (A) że system wyłączony . Podpinam kompa i żadnych błędów nigdzie nie ma . Posiadam Audi A4 B8 2,0 TDI rok 2010 .

Hej,

ja dzisiaj zrobiłem kodownie wg wytycznych wrclaguna, tj;

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6
09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2
po tej operacji SS zdeaktywowany, auto nie gaśnie, ale kontrola w przysisku (A) sie nie zapala.
Możesz sprawdzić co jeszcze trzeba zmienić, żeby ta kontrolka sygnalizowała stan SS, tzn ze jest wyłączony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja dzisiaj zrobiłem kodownie wg wytycznych wrclaguna, tj;

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6
09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2
po tej operacji SS zdeaktywowany, auto nie gaśnie, ale kontrola w przysisku (A) sie nie zapala.
Możesz sprawdzić co jeszcze trzeba zmienić, żeby ta kontrolka sygnalizowała stan SS, tzn ze jest wyłączony?

Podpowiem jeżeli chodzi o przedliftowego DIESLA ( bo poliftowy to juz koledzy chyba rozwiązali sprawe)

do całkowitego wyłączenia i nieaktywnego guzika wystarczy to

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

a gdy chcemy mieć aktywny guzik i od razu po zapłonie wyłączony system (czyli świecący guzik SS) wystarczy

09 MCE--->Adaptations 10---> chanel 34---> wartość 28 zmieniamy na 24 ( tak bylo w moim przypadku, nic innego nie przyjmował np. 60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak włączyć mignięcie ledami do świateł dziennych przy zamykaniu auta? Mam ori Ledy z przodu. Miga mi jedynie kierunkowskaz, widziałem na mieście takie a5 które przy zamykaniu migało ledami z przodu. Mam vcds i umiem kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w MMI 3G low można włączyć wyświetlanie temperatury na wyświetlaczu mmi?

Widziałem to na kilku zdjęciach ale nie pamiętam czy to było tylko na 3G plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w MMI 3G low można włączyć wyświetlanie temperatury na wyświetlaczu mmi?

Widziałem to na kilku zdjęciach ale nie pamiętam czy to było tylko na 3G plus.

Nie mozna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu a w 3g+ jak zrobić wyświetlanie temp :D

i co jeszcze można zrobić prócz google earth :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, jak mogę odblokować u siebie Googel Earth? Jak też zakodować wentylacje postojową? uruchomiłem według opisu w zielonym menu ogrzewanie postojowe(webasto), nie mam webasta wiec wszystkie opcje były wyszarzone, ale nigdzie nie mam w tym możliwości uruchomienia wentylatora w gorące dni. Mam 3Gplus z splotem na karte sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, jak mogę odblokować u siebie Googel Earth? Jak też zakodować wentylacje postojową? uruchomiłem według opisu w zielonym menu ogrzewanie postojowe(webasto), nie mam webasta wiec wszystkie opcje były wyszarzone, ale nigdzie nie mam w tym możliwości uruchomienia wentylatora w gorące dni. Mam 3Gplus z splotem na karte sim.

Temat o google earth jest na FORUM :wink: musisz mieć na pewno karte SIM do przesyłu danych

Wentlacje kodowałes w klimatroniku 08 ? RESTART MMI byl robiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, jak mogę odblokować u siebie Googel Earth? Jak też zakodować wentylacje postojową? uruchomiłem według opisu w zielonym menu ogrzewanie postojowe(webasto), nie mam webasta wiec wszystkie opcje były wyszarzone, ale nigdzie nie mam w tym możliwości uruchomienia wentylatora w gorące dni. Mam 3Gplus z splotem na karte sim.

Temat o google earth jest na FORUM :wink: musisz mieć na pewno karte SIM do przesyłu danych

Wentlacje kodowałes w klimatroniku 08 ? RESTART MMI byl robiony ?

To musze poszukać o Googel bo w tym temacie nie było, co do kodowania robił mi to znajomy i wszystko działa tylko problem z tą wentylacjom, wyłączył mi nawet start/stop w moim polifcie(2013), tylko teraz w te "zimne" dni sprzydała by sie wentylacja postojowa.RESTART oczywiście zawsze był robiony.

Edytowane przez riczi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia jeszcze :


MMI 3G+ :

08 klimatronic ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 1 Bit 3 zmiana z 0 na 1
08 klimatronic ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 1 Bit 4 zmiana z 0 na 1
08 klimatronic ---> Adaptacja 10 ---> Chanel 6 ---> zmiana z 0 na 1
Ukryte Zielone Menu :
CAR ---> Cardevicelist ---> odznaczamy Auxiliary Heating

CAR/carmenuoperation - znajdź Auxiliary Heating i zmień suwak na 5

CAR/carbusassignment - znajdź Auxiliary Heating i zmień wartość na Can Komfort

RESTART MMI !!!


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300411-jak-wlaczyc-usluge-on-line-w-mmi-3g-bez-sim/#entry4274701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia jeszcze :

MMI 3G+ :

08 klimatronic ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 1 Bit 3 zmiana z 0 na 1

08 klimatronic ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 1 Bit 4 zmiana z 0 na 1

08 klimatronic ---> Adaptacja 10 ---> Chanel 6 ---> zmiana z 0 na 1

Ukryte Zielone Menu :

CAR ---> Cardevicelist ---> odznaczamy Auxiliary Heating

CAR/carmenuoperation - znajdź Auxiliary Heating i zmień suwak na 5

CAR/carbusassignment - znajdź Auxiliary Heating i zmień wartość na Can Komfort

RESTART MMI !!!

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300411-jak-wlaczyc-usluge-on-line-w-mmi-3g-bez-sim/#entry4274701

Dzięki, co do kodowania to niestety znajmy był u mnie na urlopie i mi to zrobiał a teraz już mi pozostało tylko zielone menu. W zielonym menu dokładnie tak robił i jak opisałeś. Musiałbym znaleźć kogoś ze śląskiego albo opolskiego by mi sprawdził to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z

46-Moduł Komfortu --->Coding 07--->Long Coding Helper---> BYTE 8
Bit 0- 1 active
Bit 1- 1 active nie dziala mi to nie wiem dlaczego

oraz funkcja otwieranie zamykanie szyb z pilota bo z kluczyka dziala w vcds wgl nie mam tej opcji

46-Moduł Komfortu---> Coding 07 --->Long Coding Helper---> odznaczamy Remote Control active [Otwieranie i zamykanie szyb kluczykiem]

jak sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jest jakiś sposób w kodowaniu czy opcjach w zielonym menu aby po włączeniu nawigacji zamiast ekranu wyboru trasy pojawiała się od razu mapa? Lubie jeździć z włączona mapą ale niekoniecznie z ustawionym celem podróży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy dolny guzik obok pokretla jak wcisniesz to będzie mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chyba miał na myśli by po naciśnięciu przycisku NAV od razu pojawiała sie mapa a nie pulpit wybory trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no ja tak mam ze jak dam nav to mi sei pojawia mapa a potem daje prowadz do celu i dopiero adres..

mmi 3g+

Pytanie jak zakodować wyświetlanie temp na mmi 3g+??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś przedtem wyświetlaną temperaturę? szukaj w zielonym menu, carmenuoperation ?

U mnie w 3GH pojawia się na poczatku tryb wyboru trasy, a mapa po naciśnięciu prawego dolnego.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3G+, po wciśnięciu nav od razu jest mapa, temperatura nie bedzie wyświetlana przy 3 strefach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...