Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy to uszczelka pod głowicą?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a nawet jak cieknie to po co ruszac?Robi sie cisnienie ginie plyn? miesza sie olej z plynem??

Lepiej kup sobie wieksze turbo albo cos innego,a martwic sie bedziesz jak sie zaczna problemy.

PS.Znam audi co prawda w benzynie bo jest to stary silnik 2.3 NG 133 konie 5 garkow.I tam wokol uszczelki widac zaschniete g12 ktore powraca co chwile.Auto jezdzi 5rok bez zarzutu.

Opublikowano
Co do mycia silnika to mam trochę obaw co do tego... Czytałem kiedyś o tym... Jest ryzyko narobienia problemów z silnikiem, a konkretnie chodzi o elektronikę.

Ja myję silnik ze dwa-trzy razy w roku. Jeśli po myciu nie odpalisz silnika, tzn. że gdzieś tkwi problem. Coś będzie nieszczelne lub pęknięte.

Podjedź na myjkę z rozgrzanym silnikiem i umyj go - nie wyłączając. Jeśli gdzieś wleci woda, to w takim przypadku powinna szybko odparować.

Opublikowano
Co do mycia silnika to mam trochę obaw co do tego... Czytałem kiedyś o tym... Jest ryzyko narobienia problemów z silnikiem, a konkretnie chodzi o elektronikę.

Ja myję silnik ze dwa-trzy razy w roku. Jeśli po myciu nie odpalisz silnika, tzn. że gdzieś tkwi problem. Coś będzie nieszczelne lub pęknięte.

Podjedź na myjkę z rozgrzanym silnikiem i umyj go - nie wyłączając. Jeśli gdzieś wleci woda, to w takim przypadku powinna szybko odparować.

Wtedy napewno cos pojdzie a nawet sie wykrzywi glowica badz peknie.

Opublikowano

Wtedy napewno cos pojdzie a nawet sie wykrzywi glowica badz peknie.

Jakoś od 6 lat nic się nie dzieje a mam już ponad 300 tkm nalatane :hi:

A jak jedziesz w czasie deszczu i nie masz osłony pod silnikiem, to zimna woda nie leci na blok? A jak w kałużę wjedziesz.... ?

Opublikowano

Witam

Panowie, takie zabrudzenia schodzą najlepiej acetonem w sprayu. Wysycha w kilka sekund i czyści super nawet bardzo mocne zanieczyszczenia. Zapytaj w motoryzacyjnym o środek do czyszczenia tarcz hamulcowych. Wielu mechaników takie zanieczyszczenia tak czyści. Sam też tak robię.

Pozdrawiam

Jakub

Opublikowano
  • Autor
a nawet jak cieknie to po co ruszac?Robi sie cisnienie ginie plyn? miesza sie olej z plynem??

Lepiej kup sobie wieksze turbo albo cos innego,a martwic sie bedziesz jak sie zaczna problemy.

PS.Znam audi co prawda w benzynie bo jest to stary silnik 2.3 NG 133 konie 5 garkow.I tam wokol uszczelki widac zaschniete g12 ktore powraca co chwile.Auto jezdzi 5rok bez zarzutu.

Płynu nie ubywa, kontrolka od płynu się nigdy nie zapaliła. Jutro sprawdzę płyn chłodniczy w zbiorniczku, czy nie ma śladów oleju.

A czy taki ewentualny wyciek z pod tej uszczelki może się odbić negatywnie na mocy silnika? "Odebrać" mu parę koni?

A co do wiekszego turbo... To pewnie też musiałbym zainwestowac od razu w fmic, pompki AL i oczywiście program??

Jeśli chodzi o turbo, to czy turbiny od BRD z alledrogo, niby nowe z roczną gwarancją za ok 3,5 tys warte są czegoś? (bo jest to 50% ceny oryginalnej z aso).

---------- Post dopisany 27-06-2012 at 09:07 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2012 at 19:40 ----------

Dziś rano przed rozruchem auta zajrzałem do zbiorniczka płynu chłodniczego. Płyn ten był barwy pomarańczowej (ciemny odcień) :shock3: zdziwiłem się ponieważ zalany jest G12++, na zewnątrz zbiorniczka widać po jego ścianach że jest tam płyn różowej barwy, takiej jak G12. Żadnych tłustych śladów nie widziałem w tym płynie. Jednak dziwi mnie jego barwa...

Opublikowano

Wymieszal sie z rdza. Jak kiedyś ktoś na wodzie jeździł to w układzie chlodniczym będzie rdza.

Opublikowano
  • Autor
Wymieszal sie z rdza. Jak kiedyś ktoś na wodzie jeździł to w układzie chlodniczym będzie rdza.

Więc dobrze byłoby przy wymianie w przyszłości użyć jakiegoś środka do czyszczenia układu chłodzenia?

Opublikowano

Nie słyszałem ażeby takowy istniał...

Opublikowano
  • Autor

Np. Liqui Moly Pro-Line Kuhler Reiniger... Ale czy coś to warte to musiałbym się bardziej "zagłębić" w temat...

Opublikowano

Wlej jakiś odkamieniacz albo cos , i przepłucz. Widze że w tym wątku robią się z igły widły. Każdy pisze to co wie na temat tego jakie to objawy ma walnieta uszczelka pod głowicą, a ty kolego za bardzo sie zagłebiasz w temat niepotrzebnie. Masz lekkie zapocenie i tyle.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj wyczyściłem te zapocenie i teraz czas na obserwacje...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja tez mam tak przypocone ale ponoc to w naszych samochodzikach jest norma wiec nie ma sie czym przejmowac w dodatku praktycznie nie wystepuje w naszych 1.9tdi wymiana uszczelki pod glowica z powodu awari wiec mnie to dziwi strasznie

---------- Post dopisany 15-07-2012 at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany 02-07-2012 at 23:11 ----------

i jak tam temat z twoja uszczelka po wyczyszczeniu glowicy??

Opublikowano

Wtedy napewno cos pojdzie a nawet sie wykrzywi glowica badz peknie.

Jakoś od 6 lat nic się nie dzieje a mam już ponad 300 tkm nalatane :hi:

A jak jedziesz w czasie deszczu i nie masz osłony pod silnikiem, to zimna woda nie leci na blok? A jak w kałużę wjedziesz.... ?

Widzisz Patryk... a Ty tego nie wiedziales....?... :whistling:

Opublikowano

Cyba większość silników po paru setkach tysi kilometrów jest tak albo więcej zapocona....

Spokojnie obserwuj jakby zaczęło mocno kapać z motoru to dopiero się martw :)

Ale to może być znów za paręset tysięcy, chyba że masz kasy jak lodu to rwij głowice, planuj i zakładaj nową :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Minęło 1,5 miesiąca od wyczyszczenia zapocenia przy uszczelce i jak na razie nic złego się nie dzieje :wink:

Opublikowano

No to git! :)))

Opublikowano

to sie robi przez 200tys dlatego nie ma nic :whistling:

Opublikowano
Minęło 1,5 miesiąca od wyczyszczenia zapocenia przy uszczelce i jak na razie nic złego się nie dzieje :wink:

Tak patrzyłem na to zdjęcie i zastanawiam sie troche czy sie nie nudzisz z tym zapoceniem. Chyba nie widziełes silników które są namrawde zapocone i nie tylko. Ktoś wymył Ci auto do sprzedania i wygladał jak nowy. A teraz cos sie tam pojawiło i panikujesz. Przeciez to nie nowe i zawsze bedzie cos wyłaziło.

Daj se siana i jezdzij.

Pozdro

ZC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.