Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Zarzuca" tył- co może być przyczyną?


rastaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy kupilem swoja audiczke dosc nie dawno miala kola 15 od razu gdy wrocilem do domu zakupilem 17/225/45

I zauwazylem ze tyl tanczy gdy przejezdzam przez nierownosci czy to zuzyte zawieszenie z tylu czy do nowych felg trzeba robic geometrie?

Kiedys w mercedesie c mialem zuzyte jakies tuleje gumowe chyba i trzeba bylo sciagac cala belke jesli tu tez tak jest to czy to swiadczy o duuuuuuzym przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz amorki a przy okazji geometrie, no chyba ,że ta 17stka koślawa jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy na belce mogą być kiepskie, amorki słabe też mogą powodować takie objawy, w ostateczności opony ale to raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu po zakupie przeszla sciezke i nic nie wykryto choc do tylniej belki nikt nie zagladal.

Kola wywazane i wywazone niby, opony raczej wpozo sam kupywalem a kolega wulkanizator zakladal i wywazal jedna felga ma wgiecie ale naprawde niewielkie i na wywazarce wszystko sie udalo. No nic pewnie bez ponownej wizyty:decayed: na sciezce (dokladniej) nic nie wymyslimy ale zapytac nie szkodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belka jak koledzy piszą, albo za duży luz łożyska piasty. O ile jest tak samo jak w b5. Bo u mnie akurat to było powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz belke u mnie to było,w dodatku stało sie to zimą koszmar wiecej jak 40 k/h nie dało sie jechać bo wrażenie jak by cały tył latał po całej szerokośći drogi:( powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje na belce też miałem, tylko nie dość że latał po całej drodze to jeszcze się tukła. I tu też powinien ją słyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne amory i tuleje belki to najczestsze przyczyny takich objawow, ale nie zapomnij napisac co byl faktyczna przyczyna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, wymieniłem przednie tuleje na wózku i dalej to samo, mechanik powiedział mi że tuleje były dobre. teraz czas na amortyzatory 42% i 40% na sprawdzeniu. a tak w nawiasie b6 nie ma belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o belce, a widzieliście panowie w B6 belke z tyłu jak w B5?????? Amorki do wymiany i geometria i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie się co niektórzy zastanówcie zanim coś napiszecie :facepalm: w b6 z tyłu nie ma żadnej belki - tylko wahacze a powodem zarzucania również może być taka prosta przyczyna jak za niskie ciśnienie w kołach a poza tym zacząłbym od amorów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ja nie douważyłem że chodzi o b6 :kwasny:

Hehe, ja też jakoś nie przyswoiłem sobie tej informacji :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...