Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nie ma opisu tylko sam numer, ale to wina chyba mojego galaxy S z androidem, inna sprawa jest taka, że wszystkie kontakty mam na telefonie a nie na karcie sim, a to podobno jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam moduł M czyli full i opisy są tylko niema polskich znaków. Mam iphonea i spokojnie czyta kontakty z urządzenia, z androida również. Dodatkowo jest możliwość wyboru jakie kontakty ma wyświetlać przy szukaniu. Mam ustawione na ulubione bo wszystkich jest z 400 i nic bym nie znalazł. A przy połączeniu wyświetla wszystkie opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Mój ciężki przypadek udało się częściowo popchnąć do przodu - po podłączeniu mic-a oraz jeszcze jednym resecie BT, moduł wreszcie stał się widoczny dla telefonów... Pojawił się jednak kolejny problem :kwasny:

Na chwilę obecną używając BT efekt jest taki, że dzwoniący do auta słyszą kierowcę (mic OK) - natomiast osoba w aucie nie słyszy dzwoniącego (w głośnikach cisza). Radyjko podczas rozmowy ładnie się wycisza ale już po dzwonku słychać, że coś jest nie tak (dzwoni w telefonie a nie w systemie audio). Komunikacja CAN jest OK (w bramce CAN status dla BT = OK + 2-wire).

Pierwsze co przychodzi do głowy to kabelki odpowiedzialne za wymianę danych czyli NF+/NF- (ale te podpięte są prawidłowo, na wszelki wypadek zamieniłem je pinami przy navi - bez efektu). Wykonałem też taką próbę, że odłączyłem kostkę z NF-em całkowicie - o dziwo brak błędów w navi i BT. Plan mam taki aby pogrzebać właśnie przy tej części wiązki (zrobić nowe 2 kable i podłączyć je na krótko - no chyba, że poradzicie coś innego.

Przypomnę tylko, że pacjentem jest A3 Sportback z 2006 z fabrycznym RNS-Em - pozostałe dane, które mogą przydać się do analizy:

Bluetooth: 8P0 862 335 Q

Software: 0350

Kodowanie: 0011422

Kanały adaptacyjne:

128: 0

129: 6

130: 3

131: 0

132: Error

133: 1

134: 0

135: ****

136: 5

137: 0

138: Error

139: Error

RNS-E: 8P0 035 192 A

Software: 0750

Kodowanie: 0205715

Any1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to po nf+ i nf - leci sygnał audio więc na próbę możesz równie dobrze podłączyć tam np. słuchawkę i zobaczyć czy problem jest na wyjściu z BT czy na wejściu do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to po nf+ i nf - leci sygnał audio więc na próbę możesz równie dobrze podłączyć tam np. słuchawkę i zobaczyć czy problem jest na wyjściu z BT czy na wejściu do radia.

Dokładnie nf+ i nf- to sygnał audio ale bezpośrednio nie zasili głośników bo potrzebuje wzmacniacza w radiu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchawkę małą obsłuży więc za jej pomocą można przeprowadzić mały test

Czy ktoś jest w stanie gdzieś na początku tego wątku podwiesić kodowanie i kanały adaptacji BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie gdzieś na początku tego wątku podwiesić kodowanie i kanały adaptacji BT.

Właśnie pracuję nad tym - będzie gotowe w ciągu kilkunastu minut.

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Gotowe - później jeszcze popracuję nad opisem aby był czytelniejszy (póki co myślę, że wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis pierwsza klasa.

Własnie szukałem opisu adaptacji. W końcu ustawię sobie domyślną głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pracuję nad tym - będzie gotowe w ciągu kilkunastu minut.

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Gotowe - później jeszcze popracuję nad opisem aby był czytelniejszy (póki co myślę, że wystarczy).

Pięknie to zrobiłeś.

Czy ostatnia cyfra kodowania może być odpowiedzialna za wyświetlanie na fisie nr telefonów w przypadku kiedy mam zainstalowanego concerta II? Wyświetla mi się tylko napis Phone, w zegarach na kanale 62 adaptacji wartość 17 więc powinno hulać. Brak kiery multi ale wiem że i bez niej może wyświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pracuję nad tym - będzie gotowe w ciągu kilkunastu minut.

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Gotowe - później jeszcze popracuję nad opisem aby był czytelniejszy (póki co myślę, że wystarczy).

Pięknie to zrobiłeś.

Czy ostatnia cyfra kodowania może być odpowiedzialna za wyświetlanie na fisie nr telefonów w przypadku kiedy mam zainstalowanego concerta II? Wyświetla mi się tylko napis Phone, w zegarach na kanale 62 adaptacji wartość 17 więc powinno hulać. Brak kiery multi ale wiem że i bez niej może wyświetlać.

Dokładnie tak rozumiem ten bajt - jeśli jest = 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bart za opis - porownalem ze swoim i naprawilem - od pewnego czasu nie moglem nic zrobic z poziomu RNS-a - wystarczylo zmienic w 136 na 5 a ja mialem 89 ale jakim cudem sie tam znalazlo to nie wiem

Tak czy inaczej dziala ponownie :banan:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bart za opis - porownalem ze swoim i naprawilem - od pewnego czasu nie moglem nic zrobic z poziomu RNS-a - wystarczylo zmienic w 136 na 5 a ja mialem 89 ale jakim cudem sie tam znalazlo to nie wiem

Tak czy inaczej dziala ponownie :banan:

:hi:

NP. Cieszę się, że na coś się przydałem :wink:

Testujcie - gdyby coś się nie zgadzało z opisami, które zamieściłem (albo można by to opisać przyjaźniej) dajcie znać :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna tak zaadoptowac aby po poprawnej i udanej akcji wyskakiwalo piwo? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukonczylem montaz i kodowanie BT,na początku mogłem wybierać numery tylko po wcisnieciu rolki na kierownicy ponieważ mialem zle zakodowany sterownik gdy zmieniłem kodowanie wszystko zaczęło ładnie wyświetlać na navi i na fis'ie,teraz numery telefonów mogę wybierać rolka i w navi.BT mam z końcówka H a tel. iPhone 4s książkę tel. wyświetla wpelni nawet połączenia odebrane i nie odebrane.

Wszystkim polecam zainstalowanie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją BT w A3 8P (2006r) - może ktoś z Was natknął się na podobny przypadek. Po podłączeniu w aucie - nie możemy uzyskać połączenia między BT i telefonem (BT jest widoczny tylko krótko po włączeniu zapłonu a następnie znika z listy wyszukanych w telefonie urządzeń).

Diagnostyka działa prawidłowo - VCDS łączy się z modułem za każdym razem i bez problemów. BT oraz współpracujące sterowniki są zakodowane prawidłowo.

Ta sama sytuacja powtarza się także na 2 innych modułach oraz antenach - dlatego wykluczam uszkodzenie. Podejrzenie pada na źle podłączoną wiązkę elektryczną ale błędów w sterownikach brak (poza nie wpiętym mikrofonem).

Chciałem sprawdzić jak zachowuje się moduł BT poza autem - podłączyłem więc zasilanie 12V i okazało się, że driver włącza się na kilka sekund po czym następuje rozłączenie. Tłumaczę to brakiem odpowiedzi od magistrali CAN i przejściem w tryb uśpienia. Być może to samo dzieje się w aucie ale zastanawiam się nad możliwościami - skoro kodowania jestem pewien (w A3 oprócz urządzeń współpracujących koduje się także bramkę CAN) i wiązki raczej też.

Może coś podpowiecie - bo poza jeszcze jednym przeglądem wiązki elektrycznej nic innego nie przychodzi mi do głowy.

hej koledzy ja mam taki sam problem co bartek mianowicie podlaczylem BT do RNSE wedlug schematu domina i wszystko pieknie ale tylko na ok 10 min i nagle rozlancza mi telefon i juz zaden telefon nie widzi tego BT VCDS za karzdym razem sie laczy i tylko w BT pokazalo mi blad 00466-(Moduł sterujący dla Elektroniki kolumnie kierownicy w J527)

sprawdzilem juz ze 3 moduly i kazdy robi tak samo zmienilem juz ze 2 wiazki i nic dodam ze auto posiada system bose moze on cos miesza bo u kolegi podlaczylem tez a4-B6 bez bose i takie samo kodowanie i wszystko dziala bez zarzutu dodam ze w a3 8p tez prubowalem z systemem bose i to samo co umnie dziala tylko przez 10 ok 10 min i nagle rozlancza i juz za cholere zaden telefon nie widzi BT

wielkie dzieki za jakomkolwiek pomoc

pozdrawiam ROBERT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyznaję, że nie czytałem całego wątku od początku :embarrassed: ale mam krótkie pytanie: czy BT może działać ze zwykłym radiem Concert II ? Mam zestaw Culman'a z uchwytem na tunelu środkowym ale dla starego Simensa. Czy da się to jakoś użyć z BT? Zależy mi głównie na odbieraniu połączeń przychodzących przy pomocy zestawu głośnomówiącego (punkty za gadanie przez telefon są trochę stresujące :naughty:).

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować Bluetooth ale jak nie masz multi kiery to połączenia odbieras na telefonie. Z obecnego zestawu wykorzystasz mikrofon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, a mianowicie w dalszym ciągu nie mogę połączyć się ze swoim modułem BT zwykłym kablem kkl - niektórzy pisali, że łączą się bez problemu takim kablem. ale po przeglądnięciu adaptacji z pierwszego posta zastanawiam się czy mój problem nie leży właśnie w adaptacjach, tzn.:

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

1 - diagnostyka przez CAN

2 - kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN

3 - RNS-E, diagnostyka przez CAN

4 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN

5 - diagnostyka przez K-line

6 - kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

8 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line

Co do powyższego, to przypadkiem jak w tej chwili mam ustawione w BT opcję nr 1-diagnostyka po CAN to czy może tu leżeć mój problem??

Może jak bym miał ustawione na 5-diagnostyka po K-line to miał bym możliwość połączenia się moim zwykłym kablem kkl???

Czy dobrze rozumuje czy może to nie tędy droga??

Jak by ktoś nie śledził tego tematu to dodam że obecnie podczas łączenia się z BT wyskakuje mi błąd typu "Too many error to connect.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, a mianowicie w dalszym ciągu nie mogę połączyć się ze swoim modułem BT zwykłym kablem kkl - niektórzy pisali, że łączą się bez problemu takim kablem. ale po przeglądnięciu adaptacji z pierwszego posta zastanawiam się czy mój problem nie leży właśnie w adaptacjach, tzn.:
00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

1 - diagnostyka przez CAN

2 - kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN

3 - RNS-E, diagnostyka przez CAN

4 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN

5 - diagnostyka przez K-line

6 - kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

8 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line

Co do powyższego, to przypadkiem jak w tej chwili mam ustawione w BT opcję nr 1-diagnostyka po CAN to czy może tu leżeć mój problem??

Może jak bym miał ustawione na 5-diagnostyka po K-line to miał bym możliwość połączenia się moim zwykłym kablem kkl???

Czy dobrze rozumuje czy może to nie tędy droga??

Jak by ktoś nie śledził tego tematu to dodam że obecnie podczas łączenia się z BT wyskakuje mi błąd typu "Too many error to connect.."

To jest kodowanie a nie adaptacja. Ja mam ustawione na 6 czyli po lini K

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...