Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Próbowałem na Samsungu Omnia i Noki 6680. Na Nokii sprawa wygląda tak: Pokazuje zasięg i ten komunikat . Ale jak wybiorę ręcznie na fonie połączenie to pojawi się ono na ekranie(dwie słuchawki) i jest tylko opcja end call. A na FIS-ie też wyświetla. Więc coś tam działa. No ale ne można wybierać nic na RNS-E i wszystkie połączenia trzeba zainicjować na telefonie. Dziwna sprawa. Wcześniej nie wiem jak działało gdyż autko mam od 2 miesięcy. Próbowałem restart ale komunikat zostaje ten sam. Może trzeba coś VAG-iem poustawiać?

L5i20.jpg

czy ktoś rozwiązał ten problem ?

Bo mam taką samą sytuację kiedy podłączam prze BT iPhone. Mogę odbierać rozmowy przychodzące ale nie da się wprowadzić numeru poprzez panel nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter911 a jaka masz literke przy numerze modulu? Bo moze nie ma pelnej funkcjonalnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czy 8P0 862 335 S podejdzie bez problemu do b6???

Tak :) Zobacz spis AndyN-a z pierwszej strony tego wątku :good:

To OK jest mój :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=877362300

No i mam modułu Bluetooth z MAJ 2009 nie działający ;(

W jaki sposób mogę go sprawdzić czy jest dobry czy zły. :embarrassed:

Wykonałem:

- Zamontowałem w oryginalne miejsce działającego modułu 8P0 862 335 A (pod dywanikiem pasażera), założyłem swoją antenę.

- Włączyłem zapłon, wyszukałem aktywnego modułu telefonem z 2009 r. Nokia 6303 i klapa. Czynności te powtarzałem kilkakrotnie i nic.

- Restartowałem RNS-E trzymając długo wciśnięty potencjometr głosu. I nic.

-Założyłem stary modułu Bluetooth i łączy się bez problemu.

Co jeszcze mogę zrobić?

Słyszałem od Szoguna, że prawdopodobnie: :mysli:

1.) Może być złe kodowanie RNS-E :mysli:

2.) Jeżeli 8P0 862 335 S działał w aucie po linii CAN to tak jest zakodowany. Jak w moim aucie moduł 8P0 862 335 A jest podłączony po linii KLL to może nie działać moduł 8P0 862 335 S (zakodowany na linię CAN). W takim wypadku prawdopodobnie trzeba zamontować moduł 8P0 862 335 S do auta gdzie jest linia CAN doprowadzona do modułu i spróbować przekodować moduł aby działał pod linią KLL. :mysli:

Czy ktoś to potwierdzi???? :notworthy:

Ktoś się z czymś takim spotkał???? :notworthy:

Ktoś ma inne pomysły???? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes :good:

Yes :good:

Yes :good:

Udało się. :) Dzięki koledze Michałowi P. :hi:, Który VAG-em odczytał błędnie zakodowany nowy moduł w stosunku do mojego auta. Więc przekodował go na kodowanie starego modułu poprzez założenie starego, odczytanie kodowania, podłączenie nowego i przypisanie starego kodowania. Działa, :rolleyes: dzięki. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Juz prawie skompletowalem wszystko co potrzeba do wymiany kierownicy (czekam jeszcze na poduche) i zamontowania ori bluetooth-a. tylko mam pytanko co do okablowania do BT. szkopuł w tym, że posiadam radio concert a kable dostałem pod RNS, jeszcze nie wyciągałem radia, także nie wiem co tam w środku siedzi, ale concert ma kable ISO. w takim razie potrzebuje DWIE przejściówki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem, to trudno Ci bedzie znalezc przejsciowke z kabli od RNS na ISO. Szczerze mowiac to chyba bym Ci polecal albo kupic kabel do lutowania ( widzialem po 68 PLN w Naviku ) i lutowac( to naprawde nie takie straszne )albo sie poprosic Navika o zrobienie kabla z wtyczkami do Koncerta.Z drugiej strony, jak podawal Andy, ten kable Plug&Play to podobo i tak nie jest P&P, bo trzeba sie dolutowac z Linia K i i chyba z CANami. A tak naprawde, to jakbys chcial byc w zgodzie z instalacja fabryczna to BT ma wlasny bezpiecznik dedykowany wlasnie pod telefon- 5 lub 8. Szczerze mowiac, to u siebie sprawdzalem i sa oba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko zbliżone już do być może zadanych wcześniej, chodzi o moduł bt podłączony do Concerta II (ew. Syphony II). Auto nie posiada multikiery i zastanawiam się w jaki sposób odbywa się w takim przypadku jakiekolwiek sterowanie? Po prostu nie wiem jak w praktyce działałby taki układ ? Druga sprawa to czy w przypadku podłączania pod Concert bez perspektywy na RNS moduł basic functionality byłby wystarczający? Te z oznaczeniem D są po prostu tańsze a jeśli nie będę w stanie i tak wykorzystać w pełni tego co oferują to szkoda przepłacać, szczególnie że różnica w cenie jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie odbierasz wtedy na telefonie. Na wyświetlaczu FIS pojawia się nr który do Ciebie dzwoni i czas połączenia. Moduł D spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, głos idzie na audio w samochodzie przez radio a do czego podłączyć mikrofon jeśli nie mam rns tylko concerta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem wkoncu BT ori w aucie, mam problem :( wybieranie, ksiazka, zakonczenie to wszytsko działa, wyswietlanie na fisie kto i do kogo sie dzwoni rozniez, mikrofon dziala gdyz ludzie mnie slysza, za to ja nie slysze nikogo w glosniakch !!!!!!!!!!!!! help me, nie znalazłem opcji podglasnia zciszanai glosu telefonu w rnsie [br]Dopisany: 06 Luty 2010, 16:13_________________________________________________ciekawe czy wplyw ma nieodlaczona orginalna instalacje telefoniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, głos idzie na audio w samochodzie przez radio a do czego podłączyć mikrofon jeśli nie mam rns tylko concerta?

Marek, mikrofon podlaczasz bezposrednio do BT.

[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 22:35_________________________________________________

stalem sie posiadaczem wkoncu BT ori w aucie, mam problem :( wybieranie, ksiazka, zakonczenie to wszytsko działa, wyswietlanie na fisie kto i do kogo sie dzwoni rozniez, mikrofon dziala gdyz ludzie mnie slysza, za to ja nie slysze nikogo w glosniakch !!!!!!!!!!!!! help me, nie znalazłem opcji podglasnia zciszanai glosu telefonu w rnsie [br]Dopisany: 06 Luty 2010, 16:13_________________________________________________ciekawe czy wplyw ma nieodlaczona orginalna instalacje telefoniczna

Podobno ma.... A sprobuj sprawdzic VAGiem w adaptacjach. Tam cyba tez sie to gdzies ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rnsie czy w module ?

W module. Sprobuj kanaly pomiedzy 129 a 136. Zdaje mi sie, ze w ktoryms z nich to sie ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dorobieniu multi kiery moduł z podstawowymi funkcjami da radę obsłużyć sterowanie telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madbar bede probował wyprobuje tez inny modul jesli nie to wina kabli ale kupiony w naviserwis, moze to wina rnsa tez ? dam znac o efektach dzieki za kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozpiski to nie ma nic na ten temat,

moduł F, soft w telefonie najnowszy

probowałem z innymi telefonami efekt ten sam, w glosnikach cisza, nieslychac wogole jak numer jest wybierany czy polaczenie jest wykonywane czy po nawiazaniu polaczenia, w glosnikach dalej cisza, kodowania rozne przerozne mozliwosci z sds bez sds nawet takie ktore nie powinny byc zastosowane w mojej konfiguracji

ja jestem bdb slyszalny przez mikrofon z zestawu, telefon łaczy sie z BT bez problemu, BT z RNS tez , RNS pokazuje przychodzace wychodzace i wybierane a takze liste z sim i z telefonu wiec dziala ok. , moze jakis wiecej sugesti ?? zebym mogl posprawdzac wszelkie mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bdb slyszalny przez mikrofon z zestawu, telefon łaczy sie z BT bez problemu, BT z RNS tez , RNS pokazuje przychodzace wychodzace i wybierane a takze liste z sim i z telefonu wiec dziala ok. , moze jakis wiecej sugesti ?? zebym mogl posprawdzac wszelkie mozliwosci

Miałem podobnie, działało wszystko w czasie rozmowy było słychać mnie ale ja nic nie słyszałem. U mnie było to spowodowane wtyczką, była niedokładnie wpięta w RNS-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...