Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do AndyN, jak jest z 8P0 862 335 K , co po nim można się spodziewać?

Masz napisane przecież: http://www.audiforum.us/part-numbers/7639-audi-bluetooth-tel-interface-part-numbers.html

8P0 862 335 K MY 2008 (Europe, sw 0340) -> may get replaced under warranty due to faulty firmware

Omijać szerokim łukiem lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pytanie do AndyN, jak jest z 8P0 862 335 K , co po nim można się spodziewać?

Masz napisane przecież: http://www.audiforum.us/part-numbers/7639-audi-bluetooth-tel-interface-part-numbers.html

8P0 862 335 K MY 2008 (Europe, sw 0340) -> may get replaced under warranty due to faulty firmware

Omijać szerokim łukiem lepiej

kupiłem go zanim dowiedziałem się, że ma coś z softem. Zainstalowałem go i hula bez zarzutu. Może nie wszystkie "K" są nieteges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w K tylko firmware był zły to wada nie zawsze musi się ujawnić. Może w konkretnej konfiguracji sprzętowej, bądz przy wywołaniu jakieś funkcji w specyficznej sytuacji moduł szlag trafia. Audi wolało wyjść do klientów i wymienić moduły zanim już są do wyrzutu. Dzięki temu może im się udało część przechrzcić na Q :P

Czy probował ktoś instalować moduł bluetooth w miejscu oryginalnie do tego przeznaczonym? Jak trudna jest to operacja? Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba fotel wyjąć i zdjąć dywan. Jest coś jeszcze co mogłoby mnie powstrzymać? Jeżeli nie to chętnie bym tam własnie to wpakował i przy okazji zrobił ori oświetlenie stóp.

Mam pytanie do osób które mają moduł D. Czy obsługuje w miarę nowe komurki czy tylko stare żury? Nie mam RNS-E więc nie potrzeba mi jakiś wypasionych funkcji, chodzi tylko o sam fakt rozmowy przez radio oraz współpracy z multi-kierą (stary typ z przyciskami w airbagu). Z tego co kojarzę to boberek ma taką konfigurację + RNS-E. Będe wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest +/- koszt tej operacji ? i jakie prawdopodobienstwo ze uda sie to zrobic kompletnemu laikowi ? :) ^^

A przeczytałeś dokładnie pierwszy post wątku? Masz podane wszystkie ceny.

Czy uda się laikowi? :mysli: Jeśli laik nie ma dwóch lewych rąk i dostęp do potrzebnych narzędzi to sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :hi:

majac radio concert II i multikiere z b7 jak bedzie dzialal taki fabryczny blutek ?

chodzi mi o to czy np

-radio bedzie sie sciszalo ?

-beda sie wyswietlaly informacje na fisie (kto dzwoni, ksiazka itd) ?

-z kiery mozna odbierac/konczyc polaczenia ?

-jak wlacze mp3 na telefonie bede mogl tego sluchac na glosnikach ? :)

jesli przynajmniej pierwsze 3 odpowiedzi sa na tak to chetnie kupie zestawik ;)

ps dodam ze czytalem wszystkie posty ale chce sie upewnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy np

-radio bedzie sie sciszalo ?

Tak

-beda sie wyswietlaly informacje na fisie (kto dzwoni, ksiazka itd) ?

Tak

-z kiery mozna odbierac/konczyc polaczenia ?

Tak

-jak wlacze mp3 na telefonie bede mogl tego sluchac na glosnikach ? :)

Nie, BT Audi jest w wersji 1.1. Nie obsługuje standardu A2DP czyli po pierwsze jest monofoniczny i nie ma profilu audio gate do odgrywania muzyki z innych urządzeń BT (np. telefonu). Pozwala tylko na połaczenia telefoniczne i synchronizację książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-z kiery można odbierać/kończyć poleczenia ?

no ja niestety ze swojego doświadczenia dodam że nie zawsze... Bluetooth z końcówką A tego nie obsługuje... ale to podobno rzadkość więc po prostu takiego nie kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja modułu zapisana jest na naklejce urządzenia. Masz na początku wątku napisane gdzie go można znaleźć fizycznie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem cały wątek i w sumie nie znalazłem nic na interesujący mnie problem....

mianowicie, chodzi o to, że wcześniej miałem fabryczny moduł bluetooth, navi BNS, multikiere, wszystko działało, książka itp, ale po wymianie na RNSe nie działa dźwięk...prawdopodobnie stary moduł połączony jest przez navi w bagazniku, kiedy ona została wypieta, dzwiek przestał działać...

co w takim razie muszę, zrobić, oprócz tego, że pod rnsa zakupiłem już moduł z końcówką H...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem cały wątek i w sumie nie znalazłem nic na interesujący mnie problem....

mianowicie, chodzi o to, że wcześniej miałem fabryczny moduł bluetooth, navi BNS, multikiere, wszystko działało, książka itp, ale po wymianie na RNSe nie działa dźwięk...prawdopodobnie stary moduł połączony jest przez navi w bagazniku, kiedy ona została wypieta, dzwiek przestał działać...

co w takim razie muszę, zrobić, oprócz tego, że pod rnsa zakupiłem już moduł z końcówką H...

Kup osobny kabelek za ~120PLN w Naviku (linki w pierwszy poście) i za pomocą niego podepnij RNS-E do modułu BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a powiedz mi jeszcze, odpięcie starego modułu wydaję się być tu niezbędne? no i zapewne kodowanie nowego, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy moduł oznaczony H albo M będzie miał pełna funkcjonalność włącznie ze wczytywaniem książki w telefonie( nie na karcie). Jako alternatywę mam jeszcze do wyboru R. Z tym , ze ten był wg rozpiski przeznaczony na rynek amerykanski. Nie trzeba będzie go przestrajać?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże tylko wersje A, D i E oraz bez dodatkowej literki miały ograniczoną funkcjonalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na kolejność liter - moduły nie wychodziły w kolejności A, B, C, D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorry, może to banalne pytania, wątek ten i pozostałe o BT, telefonach itd. prześledziłem i im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie...

Zacznę od tego, że w moim aucie po naciśnięciu na kierownicy przycisku "od gadania" słyszę Helgę. W setupie RNS-E nie mam nic o ustawieniach SDS, telefony nie wykrywają w aucie żadnego BT (sprawdzałem zgodnie z instrukcją z forum zaraz po przekręceniu kluczyka, Nokią i SE, w kodach wyposażenia auta też nie ma nic o BT). Jeśli nie mam SDS i BT, no to co do mnie gada? Reaguje też na mój głos, bo jak coś powiem to się mądrzy po niemiecku...

Jeśli głos nie jest z SDS i z BT, to czy zwyczajne sterowanie telefonem (mam instalację pod zestaw głośnomówiący Cullmanna) też wydaje jakieś komunikaty?

Chcę kupić moduł BT i założyć go, ale mam dwie lewe łapy jeśli chodzi o elektronikę. Każdy pisze, że kable z Navika trzeba lutować, sprawdzać piny itd - nie ma żadnego w pełni P&P kabla?

Aha, jeśli będę podpinał kabel z BT pod mikrofon w podsufitce, to co zrobić z tym ori kabelkiem podpiętym pod ten mikrofon dotychczas?

BTW. Malik sporo mi wytłumaczyłeś o tym na pw, dzięki i szacun za wiedzę, ale chyba nie wszystko załapałem i nadal błądzę we mgle... :wallbash:

Z góry dzięki za wszelkie porady :hi:

Panowie,to co, odpisze mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...